Ograniczono liczbę pielęgniarek.

1 min czytania
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek
Ograniczono liczbę pielęgniarek.

Prezes szpitala w Jarocinie ograniczył ilość pielęgniarek na dyżurach      

Pielęgniarki wyjaśniały parlamentarzyście i dziennikarzom, że prezes szpitala szukając oszczędności ograniczył ilości personelu na dyżurach na oddziale ginekologiczno-położniczym, a to – ich zdaniem – zagraża bezpieczeństwu pacjentek.

Nas od dłuższego czasu straszy się zamknięciem oddziału położniczo-ginekologicznego, ale także SOR-u i noworodkowego. Jednak głównie słyszymy, że to my przynosimy straty z powodu naszych zarobków. My jesteśmy głównym powodem długów szpitala.

Pielęgniarka
źródło: Facebook Mariusz Witczak

– Jesteśmy odpowiedzialne za dwa życia – podkreśla położna. Kobiety wskazały, że w ich ocenie prezes nie realizuje ustawy z 26 maja 2022 o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego.  Pielęgniarkom „z magistrem i specjalizacją”  wypowiedział dotychczasowe warunki pracy. A to oznacza, że wyższe uposażenia będą tylko otrzymywać do końca roku.  Potem będą zarabiały tyle samo, co ich koleżanki, które nie posiadają takich kwalifikacji. O sprawie również pisaliśmy na portalu jarocińska.pl. Szef lecznicy tłumaczył wówczas, że jest to spowodowane względami ekonomicznymi.

–  Pieniądze na podwyżki jakie szpital otrzymał od NFZ są niewystarczające, brakuje ponad 300 tys. zł miesięcznie. Innym szpitalom również brakuje nawet ponad 1mln zł. W związku z tym, że zgodnie z ustawą podwyżki te są ukierunkowane na kwalifikacje wymagane, a nie posiadane oraz kierując się zasadą równości, że za te same czynności jest podobne wynagrodzenie, podjąłem decyzje o wypowiedzeniu warunków pracy i płacy dla tej grupy pracowników. To jest rażąca różnica, która wynosi około 2.300 zł brutto za taką samą pracę. Dla szpitala jest to duży koszt, bo miesięcznie wynosi około 90 tys. zł.

PREZES SZPITALA

Przeczytaj cały artykuł pt. Jarocińskie pielęgniarki i położne szukają pomocy u posła.

źródło: jarocinska.pl
źródło obrazu wyróżniającego: Facebook Mariusz Witczak

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.8 / 5. Ilość głosów: 16

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7531 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Pomoc finansowa na zakup mieszkania - około 67 tys. PLN.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Zakład Karny zatrudni do pracy pielęgniarki. Oferowane:– emerytura po 25 latach służby,– nagrody uznaniowe i jubileuszowe,– pomoc finansowa…
Aktualności

Chlorofil – właściwości zdrowotne i zastosowanie 

4 min czytania
Chlorofil to ważny składnik roślin, odpowiadający za prawidłowy przebieg procesu fotosyntezy, a także za zielony kolor organizmów roślinnych. Spożywanie tego związku wraz…
AktualnościDodatki pielęgniarekNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Niewiarygodne - związek pielęgniarek za kompromisem w sprawie obniżenia współczynników pracy.

4 min czytania
Szpital zapowiada optymalizację współczynników pracy pielęgniarek i położnych Lubliniec 23.11.2022 rStarostwo PowiatoweRada Powiatu w Lublińcu W imieniu Zarządu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki - nie zaszeregowano nikogo do grupy 2. Wypłacają dodatki za magistra.