Opinie położnych na początku drogi zawodowej.

1 min czytania
AktualnościPraktyka zawodowa
Opinie położnych na początku drogi zawodowej.

Opinie położnych absolwentek na kierunku położnictwo

W dniu 22 sierpnia 2022 roku na stronie internetowej izby pip opublikowano materiał wideo pt. Absolwenci położnictwa wypowiadają się  o swoich nadziejach i obawach w związku z pracą w zawodzie. 

Dlaczego wybrali kierunek studiów pielęgniarstwo? Czy planują pracę w zawodzie? Jakie mają nadzieje oraz obawy w związku z podjęciem pracy? Te pytania NIPiP skierowała do tegorocznych absolwentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. 

Redaktor: Dlaczego wybrała pani położnictwo jako kierunek studiów? 

-Tak naprawdę zawsze chciałam pomagać innym i myślę, że położnictwo jest takim kierunkiem, w którym mogę się realizować i właśnie pomagać pacjentkom.

– A czy planuje pani pracę w zawodzie?

– Tak, planuję. Dosyć łatwo jest znaleźć pracę w zawodzie, jest też szeroki wachlarz możliwości które przede mną teraz się otwierają. 

– Tak, planuję. Ja jestem z Lubuskiego i planuję wrócić w te okolice.

Redaktor: A jakieś obawy ale też nadzieje związane już właśnie z tą pracą praktyczną, pracą w tym obszarze medycznym? 

– Pierwsze dni w pracy są stresujące, kiedy się nie zna oddziału, więc po prostu tego takiego pierwszego efektu, który zawsze jest, tego tak się obawiam najbardziej. 

– Na pewno jakieś obawy są z racji tego, że bierzemy odpowiedzialność tak naprawdę za zdrowie naszych pacjentek, nie tylko tych dorosłych, ale też i małych niemowląt. Natomiast wiem, że z racji tego, że bardzo chcę to robić, trzy lata się do tego przygotowywałam, myślę że jeżeli tylko będę chciała, to te wszystkie jakieś problemy odejdą. 

Śródtytuły pochodzą od redakcji pielegniarki.info.pl 

źródło: nipip.pl 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

327 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki o sposobach organizacji przerw w pracy.

2 min czytania
Praca pielęgniarek i położnych W jednym z postów na naszym Facebooku zadaliśmy pytanie pielęgniarkom i położnym, które brzmiało: Ile kawy wypijają podczas…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

NIK o wynagrodzeniach pielęgniarek.

2 min czytania
Prezes NIK spotkał się z przedstawicielkami środowiska pielęgniarek i położnych Na prośbę Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP), Prezes NIK Marian Banaś przyjął w centrali…
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki LM i SM dzięki „krętym ścieżkom” są nadal pielęgniarkami.

5 min czytania
Siatka płac pielęgniarek – głos użytkownika Portalu Pielęgniarek i Położnych Poniżej cytujemy jeden z komentarzy dotyczący artykułu redakcyjnego z dnia 30 listopada…
Komentarze