Organizacja zajęć na studiach zaocznych – pielęgniarstwo.

1 min czytania
AktualnościListy i pytania do redakcji

Chciałabym poruszyć sprawę dotyczącą organizacji zajęć na studiach zaocznych. Jestem obecnie słuchaczem studiów magisterskich pielęgniarskich. Od zeszłego roku – gdy okazało się, że program nie spełnia norm programowych- wprowadzono dwa zjazdy miesiecznie. Było to utrudnienie, ale to akurat była wyższa konieczność.
Problem zaczął się w tym roku. Zjazdy zaczynają się często w CZWARTEK RANO!
Wykładowcy uważają, że skoro zdecydowałyśmy sie studiować, to my MUSIMY dopasować się do planu. Tłumaczenie, ze ktoś pracuje na jedną zmianę i żeby być na zajęciach musi wykorzystywać urlop, nikogo nie interesuje. Zresztą, nie każdy pracodawca jest na tyle przychylny, by bezproblemowo tego urlopu udzielać. Nieobecność na zajęciach- z powodu pracy- skutkuje najczęściej koniecznością odrabiania tych zajęć w innym terminie i karnym pisaniem dodatkowych prac.
Plan zajeć zmienia się z dnia na dzień- często idąc na wykłady nie jestem jeszcze pewna co i gdzie będzie się odbywać. Zaplanowanie urlopu, dzięki któremu będę mogła uczestniczyć w zajeciach, jest niemożliwe.
Denerwuje mnie to podwójnie, gdyż ostatnio kilkukrotnie się zdarzyło, iż wykorzystałam urlop by pójść na zajecia trwające 2-3 godziny!!! Nie mówiąc już o tym, że mając zajęcia w czwartek – niedziele mam wolną!!! Nie wierzę, że nie udałoby się ułorzyć planu zajęć tak, by ułatwić życie pracującym jednak studentom.
Niestety, w tej chwili zaczęła sie gorączka wybierania tematów i promotorów, i nikt nie zechce się 'narażać’, i coś z tym zrobić.

Jakie są wasze doświadczenia w poruszonej powyżej sprawie?

Dane autorki listu do wiadomości redakcji Portalu

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8301 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Wynagrodzenie: 8 000 – 12 000 zł/mies. brutto.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Praktyka lekarza rodzinnego zatrudni pielęgniarkę praktyki / pielęgniarkę środowiskową. Do zadań należy również obsługa rejestratorska pacjentów i obsługa…
Aktualności

Izba pielęgniarek organizuje całodzienny pobyt nad morzem dla pielęgniarek.

1 min czytania
Całodzienny pobyt nad morzem dla pielęgniarek i położnych… UWAGA!!! Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd w dniu 27.07.2024 r.Przyjmujemy również zapisy na…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Specjalizacje pielęgniarek - czy każda specjalizacja powinna zostać uznana na każdym oddziale?

1 min czytania
Specjalizacje a wynagrodzenia Sprawa, która cytujemy za lipcowym wydaniem Gazety Pielęgniarek i Położnych dotyczy pielęgniarek posiadających tytuł magistra pielęgniarstwa oraz specjalisty w…
Komentarze