Pacjenci o „piciu kawki” przez pielęgniarki.

3 min czytania
Aktualności
Pacjenci o „piciu kawki” przez pielęgniarki.

Pielęgniarki o stereotypach

W miniony weekend na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych opublikowaliśmy artykuł pt. „Pielęgniarki tylko siedzą i piją kawę.” Komentarze środowiska pielęgniarskiego. Jedna z naszych czytelniczek opisała sytuację, której doświadczyła w swoim miejscu pracy.

Niestety od 43 lat mojej pracy nic się nie zmieniło. Ostatnio pacjentka weszła za mną do socjalnego i chciała się tam zarejestrować. Poprosiłam o chwilkę dla siebie i usłyszałam sarkastyczne „No pewnie zanim pani sobie teraz kawkę zrobi…”
Nie wiem dlaczego inni mogę pić kawę, a my nie.

Pacjenci o pracy pielęgniarek

W artykule przedstawiliśmy kilka komentarzy pielęgniarek i położnych dotyczących przedmiotowego zagadnienia. Dzisiaj natomiast prezentujemy punkt widzenia pacjentów.

  • Pielęgniarki mają taką opinię, bo same na to zapracowały. Podam tylko jeden przykład – w szpitalu na onkologii z dziećmi rodzice przychodzą na godzinę siódmą, ósmą o tym decydują lekarze, a co robią panie w rejestracji? Chodzą z kubkami świeżo zaparzonej kawki. Moja córka bardzo źle się czuła, na zewnątrz zimno, do środka wejść nie można, tylko pacjent, który akurat jest przyjmowany. Zero ze strony pań pielęgniarek zainteresowania, a są zawsze dwie, trzy, a pracuje jedna. To po co ten lament. Wielokrotnie przez ostatnie trzy lata korzystałam z placówek medycznych i zauważyłam że najgorzej jest w rejestracjach, panie mają ,,gdzieś,, pacjentów, są aroganckie i mało życzliwe. Natomiast jak już dostaniesz się do lekarza specjalisty to czujesz się zaopiekowany. Dlatego panie rejestratorki zmieńcie się, a będziecie szanowane, my pacjenci też tego oczekujemy z waszej strony.
  • Nieuprzejme, niekompetentne, takie są w większości polskie pielęgniarki. Nigdy nie miałam pobranej krwi bez sińców, bez kilkukrotnych wkłuć itd. Gdzie fachowcy pielęgniarze, bo tylko mężczyźni ten zawód należycie sprawują. Płace pielęgniarek wcale nie są niskie, dlatego wiele osób studiuje jako drugi fakultet pielęgniarstwo.
  • Najlepiej komentować i oceniać. Jak ktoś nigdy nie pracował w szpitalu to niech się nie wypowiada. Wiecie, że pielęgniarki znają wasze największe rodzinne tajemnice? I kiedy Wy przychodzicie i robicie im awanturę, one patrzą na Was przez pryzmat posiadanej o Was wiedzy. Siniaki przy pobraniu krwi to nie kwestia umiejętności, to kwestia Waszego stanu. Już po tygodniu każda żona ma dość opieki nad mężem z katarem… pielęgniarki robią to przez całe życie. Czasami przychodzi zmęczenie i należy to zrozumieć. Miłe słowo i zrozumienie przynosi więcej korzyści niż rozdarta buzia.
  • Panie rejestratorki są pozbawione empatii. Uważają, ze wszystkie rozumy pozjadały. Wzywałam lekarza do męża. Pani rejestratorka stwierdziła, ze przy chorobie nowotworowej lekarz jest niepotrzebny. Bo i tak umrze.
  • Ja kawę piję jak mam przerwę, a nie na stanowisku pracy. Kiedyś to było… owszem kiedyś było czy się stoi czy się leży, a dziś pielęgniarka to taki sam pracownik jak każdy. To brak szacunku do petenta pić kawę i obsługiwać go. Kiedyś przy pacjencie nawet lekarze palili. Dawniej służba zdrowia, a dziś ochrona zdrowia , to było patrzenie z góry na osobę przed okienkiem. Niektórym marzy się powrót do PRL, ale to se ne wrati. I na całe szczęście. Młode pokolenie zna swoje prawa i czas żeby zmienić myślenie.
  • Uśmiałem się. Akurat też mam taką pracę, że piję kawę kiedy mogę. Awaria nie poczeka, bo ja mam przerwę. Uprasza się pacjentów o nie umieranie i mniej banalne sprawy między 9 a 10, bo pielęgniarka ma przerwę śniadaniową.

Nie rozumiem, dlaczego wszyscy zaczęli czepiać się pielęgniarek w ostatnim czasie. Mało kto docenia ich prace i poświęcenie. Wszędzie są olbrzymie braki tego personelu, skoro to taki zawód, gdzie płaci się za picie kawy… nie za pracę, to myślę, że nie pracowałyby na co najmniej 2 etaty. Bądźmy obiektywni, nie złośliwi. À może zmieńmy zawód,…. Wiele Szpitali, poszukuje personelu medycznego w tym pielęgniarek…

  • Pielęgniarka to ktoś? Królewna z drewna. Tę kawę piją jeszcze nie za swoje, bo od pacjentów. Nie stać je na kawę. 8 tys. za taką pasję, tylko herbatka minutka. Żaaal.

źródło: pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.7 / 5. Ilość głosów: 17

Bądź pierwszym, który oceni wpis

976 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki o noszeniu biżuterii na stanowisku pracy.

2 min czytania
Czy pielęgniarka obejmująca dyżur powinna ściągać biżuterię? W dzisiejszym artykule poruszymy temat noszenia biżuterii przez pielęgniarki i położne. Od zawsze jest to…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – minister zdrowia o dysproporcjach płacowych pomiędzy grupami.

2 min czytania
Minister zdrowia wyraziła pogląd na temat obecnego zróżnicowania wynagrodzeń zasadniczych pielęgniarek… W dniu wczorajszym w sejmie odbyło się pierwsze posiedzenie podkomisji nadzwyczajnej…
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka - pisałam pracę magisterską na nockach. Dzięki temu koleżanki mogły spać...

2 min czytania
Przemęczyłam się i dziś dostając wypłatę wiem, że było warto, bo zaczynałam z pensją równą salowej… W miniony weekend na Ogólnopolskim Portalu…
Komentarze
×
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek. Szpital zapewnia… mieszkania.