Pani z kadr zagroziła pielęgniarkom z art. 52 Kodeksu Pracy.

2 min czytania
AktualnościPielęgniarki piszą
Pani z kadr zagroziła pielęgniarkom z art. 52 Kodeksu Pracy.


Praca pielęgniarki w czasie pandemii – brak maseczek, kombinezonów…

Chciałabym przedstawić państwu sytuację, jaka miała miejsce w jednym ze szpitali. Jestem pielęgniarką z wieloletnim stażem. W naszym szpitalu jest wydzielony oddział tzw.przejściowy w zasadzie od czasu, jak rozpoczęła się pandemia. Przyjmowani są tam pacjenci, mają robiony test i po drugim ujemnym wyniku przenoszeni są na inne oddziały. Wszystko było można powiedzieć pod kontrolą do czasu kiedy we wrześniu postanowiono
,,wyczyścić" oddział przejściowy i poprzenosili pacjentów bez testów. I stało się… Zaczęły się gorączki, potem testy, kilkudziesięciu chorych było dodatnich tylko w jednym oddziale, nie mówię o innych. A my pielęgniarki oczywiście w maseczkach chirurgicznych między nimi. Nie chciałyśmy się narażać, to zadzwoniła pani z kadr i zagroziła art.52. Dostałyśmy fartuchy tzw. barierowe, przyłbice. Przejście na stronę obserwacyjną, gdzie byli zakażeni odgrodzone było PARAWANEM. Po kilku dniach znalazły się kombinezony i inne środki ochrony. Ubierałyśmy się w to wszystko, wchodziłyśmy na 4-6 godzin, bo mało personelu. Po tym czasie wychodziło się z obserwacji na czysty oddział do naszego socjalnego, gdzie się rozbierałyśmy.
Kolejni pacjenci padali ofiarami coronowirusa i personel niestety też.

Pielęgniarka pracowała z koronawirusem

Sama jestem w izolacji mam dodatni wynik i strasznie przechodzę zakażenie. Kilka dni temu pojawiły się objawy koronowirusa. Miałam mieć dyżur dzienny. Pojechałam rano do pracy, poprosiłam lekarza dyżurującego o skierowanie na wymaz. Miałam nadzieję, że mnie zwolnią z dyżuru… Siedziałam chora do końca dyżuru. Na wieczór okazało się że jestem dodatnia. Leczę się na inne choroby współistniejące, mam nadzieję że wyzdrowieję. Dzisiaj mija piąty dzień, jak jestem dodatnia i żadnego kontaktu ze strony sanepidu nie było.
Dziekuje, że mogłam opisać, jaki los nam zgotowała dyrekcja szpitala. Myślałam o złożeniu sprawy do sądu, ale kto z nimi wygra. Proszę o anonimowość.

Dane autora do wiadomości redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych
wybrała: Katarzyna Kropska, pielegniarki.info.pl

Apel Redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych

Apelujemy do pielęgniarek i położnych o przekazywanie do redakcji Portalu informacji w sprawie bieżącej sytuacji w Waszych zakładach pracy, w kontekście wykonywania praktyki zawodowej oraz wynagrodzeń w okresie pandemii.

Informacje prosimy przekazywać na adres meilowy: [email protected]
Wasze wiadomości będziemy publikować na Portalu. Jednocześnie informujemy, że dane osobowe, pozostaną do wiadomości redakcji.


 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.8 / 5. Ilość głosów: 5

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7606 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Pielęgniarka Józefa Szczurek-Żelazko w poszukiwaniu świadomości o płacach pielęgniarek.

2 min czytania
Pielęgniarka Józefa Szczurek-Żelazko autorką skandalicznych zapisów siatki płac pielęgniarek i położnych Najpierw ta pani coś wymyśliła, potem autorytatywnie wprowadziła w życie. Była…
Aktualności

Pielęgniarki pracujące za granicą o 24-godzinnych dyżurach.

2 min czytania
Pielęgniarki o pracy dobowej za granicą Praca pielęgniarek w systemie 24-godzinnym ma swoich zwolenników oraz rzesze osób, które zwracają uwagę na bezpieczeństwo…
Aktualności

Wiedza pielęgniarek na temat lewokomorowej niewydolności serca.

1 min czytania
Badania ankietowe wśród pielęgniarek i położnych Do redakcji pielegniarki.info.pl bardzo często zgłaszają się studenci pielęgniarstwa i położnictwa z prośbą o publikację kwestionariuszy…
Komentarze