Panie Radziwiłł! Skoro pan przedstawia taki tok rozumowania, to reformowanie ochrony zdrowia przez pańską osobę, są zdane na totalną porażkę. Czy pan siebie słyszy? Normy to system zero jedynkowy. Albo się je spełnia albo nie. A pan usilnie wpiera, że jest coś pomiędzy. ŻENADA!

1 min czytania
Aktualności

 

 

Sejm 8 czerwca 2016 roku – debata plenarna na temat sytuacji w CZD w związku ze strajkiem pielęgniarek

 

Konstanty Radziwiłł: 

Pytała pani również o normy zatrudnienia i chcę powiedzieć bardzo mocno – może nie wszyscy państwo posłowie zdają sobie sprawę z tego, co to w ogóle są normy zatrudnienia – że te normy są przewidziane prawem i w Centrum Zdrowia Dziecka jest zatrudnionych w przeliczeniu na pełne etaty 779,5 pielęgniarki, a normy zatrudnienia przewidują, że powinno ich być 778. Czyli to, można powiedzieć, ciut powyżej tego, czego wymagają normy. Tak że nie ma, proszę państwa, jakiegoś generalnego zasadniczego – zwłaszcza w stosunku do innych szpitali – problemu, że tam tych pielęgniarek jest o wiele za mało. Na niektórych oddziałach ta norma nie jest do końca spełniona, ale to są bardzo niewielkie odchylenia od wymaganej normy. W całym szpitalu ta norma jest spełniona.

Wybrał:

Mariusz Mielcarek

 

 

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8988 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościDodatki

Pielęgniarki – warto iść na L4 lub być w ciąży.

2 min czytania
Dodatki dla pielęgniarek i położnych podnoszą podstawę zasiłków chorobowych i emerytur oraz średniej za urlop wypoczynkowy Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych…
Aktualności

Pielęgniarki – co się dzieje z naszym zawodem.

2 min czytania
Pielęgniarka licencjat i specjalista – nadal pracuję przy łóżku chorego Publikujemy wypowiedzi pielęgniarek pod postem na fanpage Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych….
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka – nazywają nas: stare, grube, wredne pielęgniary.

2 min czytania
Pielęgniarka – zmieniłam się nie do poznania Publikujemy wypowiedź jednej z pielęgniarek pod postem na fanpage Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych. Jestem…
Komentarze