Pensja dla pielęgniarki od 3680 PLN. Pielęgniarki komentują.

2 min czytania
AktualnościOferty pracyWynagrodzenia pielęgniarek
Pensja dla pielęgniarki od 3680 PLN. Pielęgniarki komentują.


Poszukiwana pielęgniarka!

W internecie pojawiła się ostatnio oferta pracy dla pielęgniarek w jednym ze szpitali. Poszukiwanych jest 15 osób na stanowisko pielęgniarki na oddziałach i bloku operacyjnym. Wśród podanych wymagań znajduje się m.in. wyższe wykształcenie medyczne czy min. 5 lat doświadczenia zawodowego. Proponowane jest wynagrodzenie od 3680 zł brutto. Na stronie biuletynu informacji publicznej szpitala zapewnia się, że warunki pracy i płacy są atrakcyjne. Jakie są opinie użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych? Czy zgadzają się z "atrakcyjnością" oferty? Pod udostępnioną ofertą zawrzało, a post wyświetlony został ponad 44 tys razy. Spośród 120 komentarzy prezentujemy najciekawsze opinie na ten temat.

Proponowane zarobki wyrazem poziomu szacunku do pielęgniarek

Oferta jest odbierana bardzo negatywnie przez komentujące pielęgniarki. Użytkownicy doszukują się wspomnianej atrakcyjności warunków pracy, jednak darmo próbować znaleźć pozytywne aspekty zatrudnienia w tym szpitalu. „Gdzie atrakcyjność w tej ofercie… przeczytałam dokładnie, nawet dwa razy… cóż, niech szukają i mam nadzieję, że nie znajdą, chyba że pozamieniają cyferki w proponowanej stawce.” Być może rozwiązaniem problemu braku personelu pielęgniarskiego powinno być podniesienie zaproponowanej przez pracodawcę stawki.

Wymagania stawiane pielęgniarkom nieproporcjonalne do zarobków

„Po przeczytaniu tej oferty zrobiło mi się smutno. Wymagane wyższe wykształcenie, ale pensja to masakra. Taki szacunek do nas pielęgniarek. Przykre”. Dla osoby z takimi kwalifikacjami, zdaniem komentujących, podane wynagrodzenie jest zupełnie niewystarczające. Tyle lat nauki i doświadczenia wymaga odpowiednich zarobków. Często oczekiwane umiejętności i doświadczenia znacznie przewyższają proponowane w zamian pieniądze: „Wykształcenie wyższe, tysiąc dyplomów i specjalizacji, praca od rana do wieczora i najlepiej bez wynagrodzenia.” Częstym problemem w środowisku pielęgniarek jest oczekiwanie przez społeczeństwo pełnienia swoich obowiązków na najwyższym poziomie za minimalną stawkę.

Oferta pracy czy prowokacja?

To pytanie zadaje sobie jeden z użytkowników: „Atrakcyjne warunki, powinno być napisane w cudzysłowie, bo rozumiem, że to prowokacja?” Co podkreśla jedna z pielęgniarek, praca w szpitalu nie należy do najlżejszych, natomiast wymaga ciągłej czujności i gotowości do wykonywania obowiązków tak, że często trudno znaleźć chwilę nawet na zjedzenie posiłku.

Trudno o dobre warunki pracy

Śladem jednego z komentujących warto zauważyć, że obecnie trudno jest znaleźć dobrą ofertę pracy, natomiast mnożą się podobne do omawianej w tym tekście: „No cóż będzie więcej takich ofert, tylko pielęgniarki wymierają jak dinozaury.” Często już dostrzegamy takie przypadki, jak również przyzwolenie pielęgniarek na takie traktowanie przez pracodawców i wykonywanie obowiązków za niską płacę: „W szpitalu, w którym pracuje pielęgniarki po licencjacie 3100 a w chwili przyjęcia 3 tys. i są chętne do pracy.” 

Większość komentujących poddaje atrakcyjność wspomnianej oferty pracy w wątpliwość. Dla wielu z nich, proponowane warunki wynagradzania pielęgniarek są zupełnie nieodpowiednie. Warto przyjrzeć się zestawieniu tak wysokich wymagań z podaną stawką. Być może właśnie tutaj tkwi istota problemu, bo w końcu „Gdyby były atrakcyjne warunki nie szukali by już.”

Wiktoria Wrembel, pielegniarki.info.pl 


Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8988 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka – nazywają nas: stare, grube, wredne pielęgniary.

2 min czytania
Pielęgniarka – zmieniłam się nie do poznania Publikujemy wypowiedź jednej z pielęgniarek pod postem na fanpage Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych. Jestem…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki milczały. Tego doświadczyłam.

6 min czytania
Internety o pielęgniarkach Na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych w dniu 21 lipca 2021 roku, opublikowaliśmy tweeta, który dotyczył kwestii zakresu informacji…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka – MZ o zembalowym, w tym na kontraktach.

3 min czytania
Dodatek zembali dla pielęgniarek – spotkanie z dyrektorem departamentu ministerstwa zdrowia W dniu 15 lipca 2021 roku odbyło się spotkanie. Przedstawiciele władz…
Komentarze