Pielęgniarek grafiki na Boże Narodzenie oraz Nowy Rok. Sprawiedliwe?

2 min czytania
AktualnościGrafiki pielęgniarek
Pielęgniarek grafiki na Boże Narodzenie oraz Nowy Rok. Sprawiedliwe?

Pielęgniarek grafiki na Święta i Sylwestra

Jak co roku, w obecnym czasie, na szpitalnych oddziałach tematem numer jeden są grafiki pracy pielęgniarek i położnych w okresie Bożego Narodzenia oraz Sylwestra i Nowego Roku. Jest tutaj ogroma rola pielęgniarek oddziałowych. Grafiki powinny byc układane sprawiedliwie! 

Czy wasze pielęgniarki oddziałowe układają grafiki patrząc jak kto pracował w poprzednich latach. Czy na oddziale są co roku "święte krowy", które zawsze mają wolne święta? Czy pielęgniarki same pomiędzy soba uzgadniają jak będa pracować w święta i te wypracowane propozycje przedstawiają pielęgniarce oddziałowej? Czy pielęgniarki mogą na grudzień przedstawiać prośby do grafiku? Czy w grudniu można uzyskać od oddziałowej urlop wypoczynkowy? 

Zapraszam do dyskusji. Poniżej kilka komentarzy, które pojawiły sie w ostatnim czasie na portalu:

– Dlaczego grafiki nie są ustawiane najpierw pod etat, a to co zostanie to dla kontraktowych i dla tych co maja dwie prace.

– Krzywdzone grafikami pielęgniarki na umowach o pracę!

– Stosują formę niszczenia grafikowo ognisk domowych dla pielęgniarek pracujących na jedną zmianę – to niech te oddziałowe i ich zastępcy przyjdą na święta do pracy!

– Pielęgniarki oddziałowe w święta do pracy i związki zawodowe w święta do pracy i przedstawicieli Izb Piel. i Położ w święta do pracy po dwa i trzy święta do pracy. Nie niszczyć życia grafikami pielęgniarkom na jednym etacie!

– Oddziałowe, które niszczą życie rodzinne tym co mają jeden etat i protegują kontraktowe, te panie nie powinny być oddziałowymi.

– Do dymisji wszystkich którzy wyniszczają świadomie pielęgniarki zmianowe na jednym etacie -co kontraktowe dają, że mają lepiej na święta niż te na jednym etacie.

– Właśnie chodzi o to, że jak zlecenìówki nie przyjdą w święta na dyżur, to my na etacie będziemy siedzieć cały czas w pracy bo będziesz musiała wziąć nadgodziny (jest to obowiązek). Do pozostałych co nienawidzą zleceniowek. Praktycznie na każdym oddziale brakuje etatowych pielęgniarek i bez zleceniowek pozamykaliby oddziały. W ogóle co to za nowy podział pielęgniarek. Wszystkie jedziemy na takim samym wózku.

Wybrał Mariusz Mielcarek


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8329 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki z licencjatem.

1 min czytania
Praca dla pielęgniarek w przychodni Miejsce pracy: Otwock Zakres obowiązków: opieka nad pacjentami w przychodni Rodzaj umowy: Umowa zlecenie / Umowa o…
Aktualności

Awantura - pielęgniarz zarobił ponad dwieście tysięcy.

3 min czytania
Prominentny działacz PiS wiceprezesem izby pielęgniarek Od lat zastanawiało mnie jak to jest możliwe, że działacz PiS jest jednocześnie we władzach okręgowej…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. 10 godzin tygodniowo.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Miejsce pracy: Gliwice Zakres obowiązków: Wykształcenie: najlepiej kierunkoweZakres obowiązków: wykonywanie EKG, sprawdzanie przydatności leków, sporządzanie listy leków do…
Komentarze