Pielęgniarek grafiki na Boże Narodzenie oraz Nowy Rok. Sprawiedliwe?

2 min czytania
AktualnościGrafiki pielęgniarek
Pielęgniarek grafiki na Boże Narodzenie oraz Nowy Rok. Sprawiedliwe?

Pielęgniarek grafiki na Święta i Sylwestra

Jak co roku, w obecnym czasie, na szpitalnych oddziałach tematem numer jeden są grafiki pracy pielęgniarek i położnych w okresie Bożego Narodzenia oraz Sylwestra i Nowego Roku. Jest tutaj ogroma rola pielęgniarek oddziałowych. Grafiki powinny byc układane sprawiedliwie! 

Czy wasze pielęgniarki oddziałowe układają grafiki patrząc jak kto pracował w poprzednich latach. Czy na oddziale są co roku "święte krowy", które zawsze mają wolne święta? Czy pielęgniarki same pomiędzy soba uzgadniają jak będa pracować w święta i te wypracowane propozycje przedstawiają pielęgniarce oddziałowej? Czy pielęgniarki mogą na grudzień przedstawiać prośby do grafiku? Czy w grudniu można uzyskać od oddziałowej urlop wypoczynkowy? 

Zapraszam do dyskusji. Poniżej kilka komentarzy, które pojawiły sie w ostatnim czasie na portalu:

– Dlaczego grafiki nie są ustawiane najpierw pod etat, a to co zostanie to dla kontraktowych i dla tych co maja dwie prace.

– Krzywdzone grafikami pielęgniarki na umowach o pracę!

– Stosują formę niszczenia grafikowo ognisk domowych dla pielęgniarek pracujących na jedną zmianę – to niech te oddziałowe i ich zastępcy przyjdą na święta do pracy!

– Pielęgniarki oddziałowe w święta do pracy i związki zawodowe w święta do pracy i przedstawicieli Izb Piel. i Położ w święta do pracy po dwa i trzy święta do pracy. Nie niszczyć życia grafikami pielęgniarkom na jednym etacie!

– Oddziałowe, które niszczą życie rodzinne tym co mają jeden etat i protegują kontraktowe, te panie nie powinny być oddziałowymi.

– Do dymisji wszystkich którzy wyniszczają świadomie pielęgniarki zmianowe na jednym etacie -co kontraktowe dają, że mają lepiej na święta niż te na jednym etacie.

– Właśnie chodzi o to, że jak zlecenìówki nie przyjdą w święta na dyżur, to my na etacie będziemy siedzieć cały czas w pracy bo będziesz musiała wziąć nadgodziny (jest to obowiązek). Do pozostałych co nienawidzą zleceniowek. Praktycznie na każdym oddziale brakuje etatowych pielęgniarek i bez zleceniowek pozamykaliby oddziały. W ogóle co to za nowy podział pielęgniarek. Wszystkie jedziemy na takim samym wózku.

Wybrał Mariusz Mielcarek


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7694 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Związek pielęgniarek zbiera podpisy.

3 min czytania
Związek pielęgniarek organizatorem konferencji prasowej W dniu dzisiejszym odbyło się posiedzenie zarządu regionów, w trybie nadzwyczajnym. Na posiedzeniu gościliśmy zaprzyjaźnione reprezentacje związkowe…
Aktualności

Wszywka alkoholowa Warszawa - leczenie choroby alkoholowej, czy to możliwe

4 min czytania
Choroba alkoholowa rozwija się stopniowo. To proces, w którym jednostka ma coraz mniejszą kontrolę nad własnym życiem. To proces, który stopniowo odbiera…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Związek pielęgniarek: różnice w grupach zbliżą się do 600 PLN.

3 min czytania
Związek pielęgniarek zbiera podpisy pod ustawą dyskryminującą pielęgniarki Radio.lublin.pl w dniu 21 marca 2023 roku informowało: Ruszyła zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem…
Komentarze