Pielęgniarek grafiki na Boże Narodzenie oraz Nowy Rok. Sprawiedliwe?

2 min czytania
AktualnościGrafiki pielęgniarek
Pielęgniarek grafiki na Boże Narodzenie oraz Nowy Rok. Sprawiedliwe?

Pielęgniarek grafiki na Święta i Sylwestra

Jak co roku, w obecnym czasie, na szpitalnych oddziałach tematem numer jeden są grafiki pracy pielęgniarek i położnych w okresie Bożego Narodzenia oraz Sylwestra i Nowego Roku. Jest tutaj ogroma rola pielęgniarek oddziałowych. Grafiki powinny byc układane sprawiedliwie! 

Czy wasze pielęgniarki oddziałowe układają grafiki patrząc jak kto pracował w poprzednich latach. Czy na oddziale są co roku "święte krowy", które zawsze mają wolne święta? Czy pielęgniarki same pomiędzy soba uzgadniają jak będa pracować w święta i te wypracowane propozycje przedstawiają pielęgniarce oddziałowej? Czy pielęgniarki mogą na grudzień przedstawiać prośby do grafiku? Czy w grudniu można uzyskać od oddziałowej urlop wypoczynkowy? 

Zapraszam do dyskusji. Poniżej kilka komentarzy, które pojawiły sie w ostatnim czasie na portalu:

– Dlaczego grafiki nie są ustawiane najpierw pod etat, a to co zostanie to dla kontraktowych i dla tych co maja dwie prace.

– Krzywdzone grafikami pielęgniarki na umowach o pracę!

– Stosują formę niszczenia grafikowo ognisk domowych dla pielęgniarek pracujących na jedną zmianę – to niech te oddziałowe i ich zastępcy przyjdą na święta do pracy!

– Pielęgniarki oddziałowe w święta do pracy i związki zawodowe w święta do pracy i przedstawicieli Izb Piel. i Położ w święta do pracy po dwa i trzy święta do pracy. Nie niszczyć życia grafikami pielęgniarkom na jednym etacie!

– Oddziałowe, które niszczą życie rodzinne tym co mają jeden etat i protegują kontraktowe, te panie nie powinny być oddziałowymi.

– Do dymisji wszystkich którzy wyniszczają świadomie pielęgniarki zmianowe na jednym etacie -co kontraktowe dają, że mają lepiej na święta niż te na jednym etacie.

– Właśnie chodzi o to, że jak zlecenìówki nie przyjdą w święta na dyżur, to my na etacie będziemy siedzieć cały czas w pracy bo będziesz musiała wziąć nadgodziny (jest to obowiązek). Do pozostałych co nienawidzą zleceniowek. Praktycznie na każdym oddziale brakuje etatowych pielęgniarek i bez zleceniowek pozamykaliby oddziały. W ogóle co to za nowy podział pielęgniarek. Wszystkie jedziemy na takim samym wózku.

Wybrał Mariusz Mielcarek


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8115 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Baleriny medyczne dla personelu medycznego.

1 min czytania
Obuwie medyczne na pielęgniarek i położnych W Sklepie Pielęgniarek i Położnych można znaleźć obuwie medyczne męskie oraz damskie stworzone z myślą o…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Zaskoczone pielęgniarki usłyszały w sejmie: stawka lekarza to 60 zł/godz.

3 min czytania
Stanowisko lekarzy wobec projektu ustawy autorstwa związku pielęgniarek Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych w kilku ostatnich artykułach redakcyjnych przekazuje czytelnikom portalu…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Na kurs specjalistyczny dla pielęgniarek zapisało się ponad 700 osób.

1 min czytania
Kurs specjalistyczny dla pielęgniarek Według danych prezentowanych na stronie internetowej Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie dowiadujemy się, że kurs specjalistyczny, któremu…
Komentarze