Pielęgniarka i położna o pracy w pandemii. Opisują realia.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarki piszą
Pielęgniarka i położna o pracy w pandemii. Opisują realia.


Warunki pracy pielęgniarek i położnych w pandemii

Głos pielęgniarki…

Dzień dobry, nawiązując do artykułów opisujących warunki pracy kadry pielęgniarskiej w pandemii opiszę obecną sytuacji w moim zakładzie pracy. Pracuje w szpitalu na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Szpital ten został przekształcony w całości w szpital covidowy decyzją wojewody. Pracujemy z pacjentami chorymi na Covid w ciężkich stanach, dodatkowo w trudnych warunkach ponieważ budynek szpitalny jest bardzo zaniedbany. Niestety nie dostałyśmy żadnych dodatkowych wynagrodzeń w związku z walką na pierwszej linii z pandemią, mimo że nasze zarobki są dramatycznie niskie. Mam kilkuletni staż pracy zawodowej i nie zarabiam nawet 3000 PLN. 

Głos położnej…

U nas każdy orze jak może , czyli zasady bez zasad. Szpital specjalistyczny. Nasz oddział ginekologiczno – położniczy nie jest przygotowany na pacjentów covid+. O tym kto ma leżeć decyduje dyrektor ekonomista i ordynator antymaseczkowiec, a nie zdrowy rozsądek. Pacjentka ciężarna początkowo ujemna, po tygodniu już dodatnia przeszła przez wszystkie sale i miała kontakt z większością pacjentek na oddziale. Nie wymazali żadnej położnej, ani pacjentki. Nikt również nie trafił na kwarantannie. Obecnie pacjenta leży niby w tzw. izolatce, ale bez śluzy.  Opiekę nad nią sprawuje położna odpowiedzialna w tym czasie za kilkanaście innych pacjentek. Zero przeszkolenia nad bezpiecznym ubiorem i ściąganiem kombinezonu. Oczywiście za 3 600 PLN miesięcznie, mogę pokazać pasek z wypłatą. 

Dane autorek do wiadomości redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych
wybrała: Katarzyna Kropska, pielegniarki.info.pl

Apel Redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych

Apelujemy do pielęgniarek i położnych o przekazywanie do redakcji Portalu informacji w sprawie bieżącej sytuacji w Waszych zakładach pracy, w kontekście warunków wykonywania praktyki zawodowej oraz wynagrodzeń w okresie pandemii.

Informacje prosimy przekazywać na adres meilowy: [email protected]
Wasze wiadomości będziemy publikować na Portalu. Jednocześnie informujemy, że dane osobowe, pozostaną do wiadomości redakcji.


 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7606 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Pielęgniarka Józefa Szczurek-Żelazko w poszukiwaniu świadomości o płacach pielęgniarek.

2 min czytania
Pielęgniarka Józefa Szczurek-Żelazko autorką skandalicznych zapisów siatki płac pielęgniarek i położnych Najpierw ta pani coś wymyśliła, potem autorytatywnie wprowadziła w życie. Była…
Aktualności

Pielęgniarki pracujące za granicą o 24-godzinnych dyżurach.

2 min czytania
Pielęgniarki o pracy dobowej za granicą Praca pielęgniarek w systemie 24-godzinnym ma swoich zwolenników oraz rzesze osób, które zwracają uwagę na bezpieczeństwo…
Aktualności

Wiedza pielęgniarek na temat lewokomorowej niewydolności serca.

1 min czytania
Badania ankietowe wśród pielęgniarek i położnych Do redakcji pielegniarki.info.pl bardzo często zgłaszają się studenci pielęgniarstwa i położnictwa z prośbą o publikację kwestionariuszy…
Komentarze