Pielęgniarka: ile razy decydenci byli w brudnej strefie?

2 min czytania
AktualnościSzczepienia pielęgniarek
Pielęgniarka: ile razy decydenci byli w brudnej strefie?

Pielęgniarki o szczepieniach

Na skrzynkę mailową Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych otrzymujemy bardzo dużo wiadomości od niezaszczepionych pielęgniarek i położnych, które opisują sytuacje w swoich miejscach pracy w związku z obowiązkowymi szczepieniami przeciwko Covid-19. Niejednokrotnie dochodzi do rozwiązań umów cywilnoprawnych. Jedną z wielu historii dotyczących zwolnień wśród pielęgniarek opisaliśmy w artykule pt. Pielęgniarka – znalazłam się w absurdalnej sytuacji. Czytaj więcej poniżej.

Pielęgniarki często zgłaszają swoje obawy związane z przymusem, dyskryminacją oraz przymuszaniem do udzielania pracodawcy informacji o swoim stanie zdrowia i przeciwwskazaniach do zaszczepiania. Więcej informacji o obowiązkowych szczepieniach wśród pielęgniarek i położnych oraz wszystkie artykułów pokazujących do jakich obecnie sytuacji dochodzi w miejscach pracy znajdziesz w poniższym dziale: szczepienia pielęgniarek.

Komentarze użytkowników pielegniarki.info.pl

Poniżej prezentujemy wybrane komentarze zamieszczone przez użytkowników pielegniarki.info.pl odnoszących się do obecnej sytuacji związanej z obowiązkowymi szczepieniami.

  • Chcę to poddam się szczepieniu, ale nic na siłę. Jestem wkurzona postępowaniem dyrektorów. Ja podjęłam świadomą decyzję odnośnie zaszczepienia, ale uważam, że porządki zaczynamy od siebie. Już widzę te certyfikaty w tych dyrekcjach.
  • Po co tak w ogóle został wprowadzony tym rozporządzeniem obowiązek szczepień wśród nas medyków? Czemu to ma służyć? Teraz, gdy kolejna fala stopniowo mija, kiedy i tak wiadomo, że szczepienie nie chroni przed niczym i kiedy my niezaszczepieni stykając się z wirusem tak długi czas nie chorujemy nagminnie. W chwili obecnej podczas tej V fali COVID-19 to właśnie częściej chorują osoby zaszczepione, a szczególnie te po III dawce. Dyrektorzy placówek dajcie więc nam spokój z wymuszaniem zaszczepienia, dajcie spokojnie pracować w tym pełnym obaw i stresu chwilach.
  • Jestem samotna matka. Mimo to nigdy nie odmówiłam wejścia na odział covidowy. Nie zaszczepiłam się z powodu przeciwwskazań. Nie uważam, że muszę je udokumentować, są moje. Panie Ministrze, ile razy wszedł Pan na brudna strefę? Po prostu, ile…?
  • To jest straszne, bo nikt nie poniesie za to konsekwencji. I tu wielka pretensja do izb, że pozwoliły na takie dramaty. A teraz siedzą cicho i udają, że problemu nie ma
  • Czyja to wina? Pielęgniarek. Czemu nie było protestów? Gdyby środowisko się zbuntowało to rozporządzenie by nie weszło. Kolejny raz dajemy robić z siebie niewolników? Nawet o własnym zdrowiu decydować nie możemy? A co się dzieje dzisiaj? Na protest nigdy nie jest za późno, ale przecież po co, lepiej zacisnąć zęby i nic nie robić tylko narzekać w internecie.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.3 / 5. Ilość głosów: 32

Bądź pierwszym, który oceni wpis

232 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Prawie 500 komentarzy pielęgniarek wywołała wypowiedź posła.

2 min czytania
Poseł o różnicach między pielęgniarkami Na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych opublikowaliśmy wypowiedź posła Artura Łąckiego, który uważa, że podczas swojej…
Aktualności

Pielęgniarka i opiekun medyczny zdani na siebie. Jaka jest rzeczywistość?

1 min czytania
Ankiety na pielegniarki.info.pl Jakiś czas temu opublikowaliśmy na Portalu Pielęgniarek i Położnych artykuł z prośbą pielęgniarki o udział w badaniu, którego wyniki…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka powinna czuć, że jeśli lepiej pracuje, to lepiej zarabia.

4 min czytania
O sprawach pielęgniarek dyskusja w radiowym studio Witam słuchaczy tej audycji, audycji „Jest sprawa” i dziś mamy dwa tematy w programie. Pierwszy…
Komentarze
×
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - żenujące, jak inne zawody wypominają pielęgniarkom zarobki.