Pielęgniarka: Każda z nas zasługuje na szacunek i dobrą płacę.

2 min czytania
AktualnościNowa siatka płac
Pielęgniarka: Każda z nas zasługuje na szacunek i dobrą płacę.

Apel pielęgniarki do środowiska pielęgniarskiego

W związku z wieloma pojawiającymi się komentarzami dotyczącymi nowej siatki płac od lipca 2022 roku oraz podziałów, które są tworzone wśród pielęgniarek i położnych publikujemy poniżej apel jednej z pielęgniarek do środowiska medycznego.

Słuchajcie, czy my naprawdę nie możemy zacząć patrzeć na siebie nawzajem życzliwie? Czy nie możemy się cieszyć i być dumnym, że wspólnie wykonujemy tak piękna, potrzebna i trudna prace? Czy nie uważacie, ze zajmując to samo stanowisko nie powinniśmy mieć tą samą pensje i ewentualne różnice powinny wynikać ze stażu pracy? Kurczę przecież w szpitalu wykonujemy te same zlecenia lekarskie, zakładamy te same wkłucia w te same żyły, podłączamy te same kroplówki (praca na tym samym stanowisku). Rozumiem, kursy dokształcające czy specjalistyczne ok. Można mieć luki w wiedzy/pamięci. Albo chcieć dowiedzieć się co się zmieniło od momentu, jak ostatnio się uczyłam/em (nie mówię o skończeniu szkoły tylko np. poprzednim kursie albo konferencji). Piszecie, ze świat poszedł do przodu i wszyscy mają wyższe studia. No i mamy w różnych fachach mnóstwo mgr tylko gorzej z faktycznymi fachowcami. Zajęci byli robieniem papierków, a potem nie ma komu robić. Nie mówię, żeby się nie kształcić, broń Boże, ale nie popadajmy w przesadę i takie ogromne różnice w pensjach na tych samych stanowiskach i za taki sam zakres obowiązków. Dziewczyny chłopaki wszystkich Was uwielbiam, uważam, ze bez nas nic by nie funkcjonowało, wiec nie dajmy się tak dzielić! Proszę, bez gradu hejtu, bo nie moim celem jest żeby się kłócić, ja marzę, żeby nas wszystkich dało się pogodzić.

Pielęgniarka: Każdy pracownik ochrony zdrowia zasługuje na szacunek

  • Każdy pracownik ochrony zdrowia zasługuje na szacunek. Pielęgniarka pracująca zasługuje na szacunek, po szkole średniej, z tytułem licencjatu, magistra, dr n. med. profesora pielęgniarstwa. Proponuję zaprzestać treści, które mają za zadanie wzniecać animozje. Wszyscy pracujemy w zespołach terapeutycznych i nasze kwalifikacje uzupełniają się i dopełniają, wszyscy zasługujemy na bardzo dobre wynagrodzenie w wymiarze 1 etatu. Mamy zaspokajać wszystkie nasze potrzeby, spędzać czas z naszymi bliskimi.
  • Żadne wykształcenie nie zastąpi empatii, wrażliwości, intuicji… Wiedza, nie upoważnia do arogancji. W żadnej profesji. Szczególnie, gdzie człowiek człowiekowi… I dziękuję, że w większości, na swojej drodze spotykam dobrych ludzi.

Zachowano oryginalne brzmienie komentarzy.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.4 / 5. Ilość głosów: 47

Bądź pierwszym, który oceni wpis

208 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – kominy płacowe. Sąd pisze do Trybunału Konstytucyjnego.

4 min czytania
Pielęgniarka podaje szpital do sądu. Sąd zadaje pytanie prawne Trybunałowi Konstytucyjnemu Sąd Rejonowy w Chorzowie, V Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych (dalej:…
Aktualności

Pieluchomajtki dla dorosłych - kiedy można ubiegać się o refundację?

3 min czytania
Ludzie ciało, jak każdy wie, nie jest pozbawione wad. Wstydliwe niedoskonałości manifestują się coraz bardziej wraz z upływem lat. Nietrzymanie moczu jest…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Płace pielęgniarek – szpitale liczą ile zaoszczędzą na likwidacji stażowego.

2 min czytania
Składowe wynagrodzenia pielęgniarek i położnych – szpital chce pozbawić pielęgniarki i położne dodatku stażowego Sytuację w szpitalu omawiano na ostatnim posiedzeniu komisji…
Komentarze
×
AktualnościOferty pracy

Oferta pracy dla pielęgniarki i położnej. Do 5 400 PLN.