Pielęgniarka & kosmetyczka. Kontrowersje wokół stawki godzinowej.

2 min czytania
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek
Pielęgniarka & kosmetyczka. Kontrowersje wokół stawki godzinowej.

Stawka godzinowa pielęgniarek

Niedawno opublikowaliśmy na facebookowym fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych post z komentarzem porównującym stawkę godzinową pracy pielęgniarek i kosmetyczek. Post dotarł do prawie 70 000 użytkowników, wzbudzając wiele emocji i opinii. Poniżej prezentujemy zamieszczoną na Facebooku grafikę.

Pielęgniarki nigdy nie były doceniane i nadal to trwa

Poniżej prezentujemy wybrane komentarze zamieszczone pod postem przez pielęgniarki.

  • Szkoda, że każdy może wycenić swoją pracę, a my niestety nie.
  • Dalej jesteśmy identyfikowane z siostrami, które pełnią głównie opiekuńcza rolę, na nasze wykształcenie niestety nikt nie patrzy, ani pacjent, ani Ci którzy nami zarządzają. Na przełomie lat obserwuje co się dzieje w naszej grupie zawodowej i twierdzę, że to porażka.
  • Pielęgniarki nigdy nie były doceniane i to nadal trwa, a lekarz bez pielęgniarki sam nie da rady. W Ich rękach jest zdrowie człowieka, skoro nie ceni się tak ciężko pracujących i odpowiadających za zdrowie i życie ludzi, to dzieje się bardzo źle. Personelu pielęgniarskiego nie będzie. Kosmetyczka więcej zarabia, jak pielęgniarka…. To się w głowie nie mieści.
  • To prawda, NFZ (łódzkie) płaci niewiele za opiekę długoterminowa ,bo przecież pielęgniarki nie mają rodzin, nie muszą jeść, za mieszkania nie płacą. Wszyscy chętnie płacą za inne usługi, spore pieniądze, ale pielęgniarce za opiekę nad pacjentem w domu to jak najmniej.
  • Ja tylko dodam, że kosmetyczka nie ponosi żadnej odpowiedzialności za swoją pracę…
  • Popieram, tak jest. Każdy się dość ceni, a pielęgniarka nie, bo ma sumienie i nie może odejść od łóżka, jeżeli ktoś potrzebuje opieki, a jak widać nikt inny nie umie tego docenić.
  • W samo sedno. I jaka odpowiedzialność zawodowa…
  • Położnym wycenia się 31 zł za patronaż, z dojazdem do pacjenta! Przy takiej cenie paliwa! Ile przy tym pretensji, ze odmawiam ludziom z daleka.
  • Jak dotąd najmniej opłacalny zawód i najbardziej stresujący….mimo wszystko fajnie, że jestem pielęgniarką, a jeszcze fajniej że nie muszę uczestniczyć w tej całej przepychance. Kosmetyczka to pikuś w porównaniu do pana, który rozmontowuje zamki jak zgubisz klucze.

Post oraz wszystkie komentarze możesz zobaczyć klikając TUTAJ.

źródło: pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.5 / 5. Ilość głosów: 47

Bądź pierwszym, który oceni wpis

275 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Od 7305 PLN.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek W dniu dzisiejszym publikujemy na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych ofertę pracy dla pielęgniarki. Pracodawca zamierza zatrudnić pielęgniarkę…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki w senacie o ustawie podwyżkowej.

4 min czytania
Posiedzenie Sejmowej Komisji Zdrowia W dniu 4 października 2022 r. odbyło się posiedzenie Sejmowej Komisji Zdrowia, na której poruszano problemy dotyczące realizacji ustawy o najniższych wynagrodzeniach…
Aktualności

Pielęgniarki emerytki - uzupełniają 50% braki w kadrze pielęgniarskiej.

1 min czytania
Chaos w polityce kadrowej pielęgniarstwa Totalny chaos w polityce kadrowej pielęgniarstwa. Jedne szpitale zwalniają emerytki, inne dzięki pielęgniarkom emerytkom uruchamiają zamknięte oddziały….
Komentarze