Pielęgniarka ma wracać do domu? Dzieci, starszych rodziców?

2 min czytania
AktualnościPielęgniarki w pandemii
Pielęgniarka ma wracać do domu? Dzieci, starszych rodziców?


W sejmie o pielęgniarkach

Zobacz także: 

Od jutra zasłaniamy usta i nos. Zobacz zasady.

Sejm: pielęgniarki nie mają rękawiczek, maseczek, testów.

Posiedzenie plenarne sejmu w dniu 6 kwietnia 2020 roku.

Poseł Barbara Nowacka:

(…) Przed wami – egzamin z rządzenia. Na razie niestety go oblewacie. Oblewacie go każdego dnia i widzą to wszyscy. Widzą to pracodawcy, przedsiębiorcy, mali przedsiębiorcy, którzy muszą zwalniać ludzi, bo takie wprowadziliście dziury w swojej tarczy. Widzą to nauczyciele i nauczycielki. Widzą to osoby pozostające już teraz na bezrobociu przez wasze dziury w systemie.

Widzi to medyk. Widzi to pielęgniarka, która worek na śmieci skleja taśmą klejącą i idzie do pracy na pierwszą linię frontu. I co? I nawet nie ma dokąd – nie zapewniacie jej tego – potem wrócić, bo musi wybrać, czy wraca do swoich małych dzieci albo starszych rodziców, czy gdzieś koczuje po nocach. Może u znajomych, może sobie jakieś mieszkanie wynajmie. Za co sobie wynajmie?

To są dzisiaj realne problemy ludzi. I jeżeli nie spojrzycie – nie na wielkie dane, panie premierze, jak ma pan to w zwyczaju, nie na tabele i nie na wyobrażenia excelowe – na normalnego człowieka, który ma codzienne problemy ze znalezieniem się i w tej trudnej sytuacji, i w tej izolacji, ale przede wszystkim z myśleniem co dalej (…)

źródło: stenogram z posiedzenia 

Zobacz także: Pielęgniarki piszą jak jest  

Wybrał: Mariusz Mielcarek 

P.S. Dodam, że szpital w którym jestem zatrudniony, im. J. Strusia w Poznaniu przy ul. Szwajcarskiej, jednoimienny, informuje pracowników o możliwości skorzystania z bezpłatnych noclegów w poznańskich hotelach (wraz ze śniadaniem). Koszt pokrywa miasto Poznań.

Poniżej tweet opublikowany przez ministerstwo zdrowia w dniu 14 kwietnia 2020 roku.  

Mariusz Mielcarek   Zobacz także:

Położna: Zostałam wytypowana do skierowania do pracy przy pandemii.

Ministerstwo o płacach pielęgniarek po studiach pomostowych.

Od 16 kwietnia obowiązek zasłaniania twarzy.


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8265 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarka odmówiła przyjęcia dyżuru. Została ukarana. Poszła do sądu.

3 min czytania
Pielęgniarka odmówiła przyjęcia dyżuru. Jakie zarzuty postawił pielęgniarce pracodawca… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przytacza kolejny fragment uzasadnienia do wyroku Sądu…
AktualnościPraca w Norwegii

Jak bezpiecznie wyjechać do pracy za granicę jako pielęgniarka?

3 min czytania
Dzisiaj chciałbym podzielić się moimi doświadczeniami z pracy z pielęgniarkami wyjeżdżającymi za granicę. Na podstawie dziewięciu lat pracy w Open Europe, specjalizując…
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pracodawca zarzucił pielęgniarce "dezorganizację pracy w oddziale".

6 min czytania
Pielęgniarka odmówiła przyjęcia dyżuru Z uzasadnienia (fragment) wyroku Sądu Okręgowego:  Bezpośrednią przełożoną powódki była M. K., która pełni obowiązki Pielęgniarki Oddziałowej. Przełożoną wszystkich pielęgniarek…
Komentarze