Pielęgniarka: miło się patrzy na zdjęcia z Liceum Medycznego.

3 min czytania
AktualnościPielęgniarki Liceum Medyczne
Pielęgniarka: miło się patrzy na zdjęcia z Liceum Medycznego.

Zdjęcia pielęgniarek i położnych z dawnych lat

Publikacja zdjęć z czasów liceów medycznych zawsze wzbudza w pielęgniarkach i położnych wiele pięknych wspomnień i historii. Tak też było w przypadku zdjęcia grupowego udostępnionego przez Panią Marzannę. Zdjęcie przedstawia absolwentów Liceum Medycznego w Przemyślu, rocznik 1984- 1988. Fotografia cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i wywołała wiele pozytywnych komentarzy. Jak pielęgniarki i położne wspominają dawne czasy z okresu liceum medycznym? Przeczytaj poniżej wybrane opinie użytkowników pielegniarki.info.pl.

Mundurki, krzyżaki, obowiązkowo zdrowotne buty

Dyscyplina, mundurki szaraki, z białymi kołnierzykami i mankietami przy krótkich rękawach i fartuchy krzyżaki wykrochmalone, aż szumiały podczas robienia kroku. Buty zdrowotne do kostek sznurowane, lata 1981- 1986 Liceum Medyczne Jaworzno. Pozdrawiam

Do dzisiaj nie lubię żelazka, ale nie zamieniłabym na inną szkołę. Pozdrawiam koleżanki

Te mundurki wcale mi nie przeszkadzały. Dzięki temu nauczyłam się krochmalić i prasować. Bywało tak, że często otwarty był naskórek na szyi czy rękach od nadmiaru krochmalu. Mamy co wspominać.

Oczywiście, że mam takie zdjęcia. Wszystkie jednakowe w wykrochmalonych krzyżakach, czepkach. Paznokietki nie mogły wystawać poza opuszki palców itd.

Pamiętam, jak z takim wykrochmalonym mundurkiem na wieszaku jeździłyśmy tramwajem na praktyki z liceum do szpitala, w strachu, żeby zagniotki nie zrobić.

Szkoła życia prawie jak w wojsku. Mundurki, krzyżaki, jedna długość i obowiązkowo zdrowotne buty- to były czasy. Szkoły z tradycjami, wykształciły setki dobrych pielęgniarek. Nie zamieniłabym nigdy na inną szkołę , choć nie było łatwo.

Pielęgniarka: mam podobne zdjęcia, wszystkie wyglądamy tak samo

Miło się patrzy na uczennice Liceum Medycznego. Ile wtedy dziewczyn kończyło i był personel, że nawet do pracy nie chcieli przyjmować. A teraz co zostało? Same stare pielęgniarki, schorowane, którym często pacjent musiałby udzielać pomocy. Miałam dyżur z ciśnieniem 190/110, a pacjent z ciśnieniem 160/100 miał zlecone pomiary 3 razy dziennie i leżenie. Dodatkowo captopril pod język. Jak nie otworzą szkół pielęgniarskich to pielęgniarek nie będzie w ogóle niestety. Nie każda pielęgniarka chce studiować.

Nie wiem jak się to dzieje, niezależnie, który rocznik, które LM, odnajduję moją klasę . Też tak dziewczyny macie?

Wszystkie piękne, jakże podobne, skromne i młodziutkie. Piękne wspomnienia pozdrawiam serdecznie

Też mam podobne zdjęcia, to były szkoły z dyscypliną, nauka, mundurki, matura + dyplom. Pozdrawiam koleżanki z Liceum Medycznego z Nowej Huty 1975-1979 dyrektor

Patrząc na to zdjęcie miałam wrażenie, jakbym patrzyła na dawną swoją klasę.

Pielęgniarka: to były dobre szkoły. Setki dobrze wykształconych pielęgniarek

Myślę, że każde liceum medyczne w Polsce wykształciło tysiące dobrych pielęgniarek, mądrych, wrażliwych, empatycznych i rozumiejących sens pracy pielęgniarki. W trakcie zmiany systemu kształcenia zapomniano co w zawodzie pielęgniarki jest najważniejsze, bo z pewnością nie studia. Pozdrawiam absolwentka cudownego Liceum Medycznego nr 3 w Łodzi.

To były dobre szkoły. Setki dobrze wykształconych pielęgniarek ukończyło takie szkoły, Uważam, że znów powinny powstać.

To była szkoła, która uczyła zawodu, dyscypliny zawodowej, odpowiedzialności w pracy i życia.

Kochajmy wspomnienia, szanujmy ich treść. Wszystkiego dobrego.

Pewnie jesteście na emeryturach, a ja jeszcze pracuje. Jakoś trudno rozstać się z zawodem, kiedy siła i zdrówko dopisuje, a koleżanki w pracy super.

Zdjęcie udostępnione przez Panią Agnieszkę. “Praktyki na oddziale pediatrycznym w Chełmie. Byłam słuchaczem Medycznego Studium Zawodowego na Wydziale Pielęgniarstwa w okresie 1998-2001 w Zespole Szkół Medycznych im. Władysławy Szoc w Chełmie. Szkoła realizowała w drodze innowacji pedagogicznej 3-letni program kształcenia pielęgniarek, obejmujący 4600 godzin.”

Zachęcamy użytkowników portalu do podzielenia się swoimi wspomnieniami oraz zdjęciami z dawnych lat. Wiadomości prosimy kierować na poniższy adres meilowy: [email protected]

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.4 / 5. Ilość głosów: 49

Bądź pierwszym, który oceni wpis

208 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – kominy płacowe. Sąd pisze do Trybunału Konstytucyjnego.

4 min czytania
Pielęgniarka podaje szpital do sądu. Sąd zadaje pytanie prawne Trybunałowi Konstytucyjnemu Sąd Rejonowy w Chorzowie, V Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych (dalej:…
Aktualności

Pieluchomajtki dla dorosłych - kiedy można ubiegać się o refundację?

3 min czytania
Ludzie ciało, jak każdy wie, nie jest pozbawione wad. Wstydliwe niedoskonałości manifestują się coraz bardziej wraz z upływem lat. Nietrzymanie moczu jest…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Płace pielęgniarek – szpitale liczą ile zaoszczędzą na likwidacji stażowego.

2 min czytania
Składowe wynagrodzenia pielęgniarek i położnych – szpital chce pozbawić pielęgniarki i położne dodatku stażowego Sytuację w szpitalu omawiano na ostatnim posiedzeniu komisji…
Komentarze
×
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki straciły na Nowym Ładzie. Minister: naprawiamy to.