Pielęgniarka: Moralnie nie mogę się z tym pogodzić.

1 min czytania
AktualnościNowa siatka płacSzkolenia pielęgniarek i położnych
Pielęgniarka: Moralnie nie mogę się z tym pogodzić.

Jak siatka płac pielęgniarek nie przystoi do realiów wykonywania praktyki pielęgniarskiej 

Ogólnopolski Portal Pielęgniarek i Położnych publikuje kolejną korespondencję otrzymaną na redakcyjną skrzynkę pocztową. Wypowiedź pielęgniarki w kapitalny sposób ukazuje, brak wyobraźni oraz wiedzy, autorów regulacji płacowych, w zakresie uwarunkowań wykonywania zawodu pielęgniarki. Dramaty zawodowe kadry pielęgniarskiej są skutkiem fatalnej ustawy o wynagrodzeniach w podmiotach leczniczych oraz jeszcze gorszej tzw. siatki płac. 

Oddajmy głos pielęgniarce…

Jestem pielęgniarką z 26-letnim stażem. Ukończyłam Liceum Ogólnokształcące, Studium Medyczne, Licencjat. Pracowałam w Praktyce Lekarza Rodzinnego (gabinet zabiegowy, środowisko, punkt szczepień), w szpitalu na oddziale zabiegowym i na sali operacyjnej jako instrumentariuszka, obecnie izba przyjęć.

Zawsze na jedną zmianę, bez dodatku za wysługą lat.

Pielęgniarka: odbyłam liczne kursy specjalistyczne i kwalifikacyjne

Zrobiłam mnóstwo szkoleń: specjalistycznych (3-miesięcznych) i kursów kwalifikacyjnych (6-miesięcznych): EKG, RKO, szczepienia ochronne, edukator w cukrzycy, środowiskowo-rodzinny, chirurgiczny, operacyjny, ratownictwo medyczne – pielęgniarka systemu.

Wszystko po to, żeby być bardziej profesjonalną w tym co robię.

Do lipca moje wynagrodzenie składało się z: pensja pracodawcy + dodatek NFZ. Było to ok. 4.500 PLN netto. Obecnie mam tylko pensję pracodawcy według siatki płac 5.323 PLN brutto więc ok. 3.800 netto.

pielęgniarka

Moje wynagrodzenie za pracę uległo zmniejszeniu o ok. 700 PLN na rękę. 

Jak na ironię… teraz, kiedy jedzenie, opłaty i wszystko inne mocno podrożało – moja pensja została obniżona i to tak bardzo. Dla mnie jest to nie do zaakceptowania. Moralnie nie mogę się z tym pogodzić. Wykonuję swoje obowiązki tak samo dobrze jak do tej pory – a moje wynagrodzenie za pracę zostało tak mocno obniżone.

Dzisiaj jedynie magister ze „specką” może być zadowolona – bo dostanie ok. 5.400 PLN „na rękę” i jeszcze mi powie: „trzeba się było uczyć”…

Odpowiem: „no przecież się uczyłam”…

Dane autorki korespondencji do wiadomości redakcji.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.3 / 5. Ilość głosów: 195

Bądź pierwszym, który oceni wpis

275 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Od 7305 PLN.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek W dniu dzisiejszym publikujemy na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych ofertę pracy dla pielęgniarki. Pracodawca zamierza zatrudnić pielęgniarkę…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki w senacie o ustawie podwyżkowej.

4 min czytania
Posiedzenie Sejmowej Komisji Zdrowia W dniu 4 października 2022 r. odbyło się posiedzenie Sejmowej Komisji Zdrowia, na której poruszano problemy dotyczące realizacji ustawy o najniższych wynagrodzeniach…
Aktualności

Pielęgniarki emerytki - uzupełniają 50% braki w kadrze pielęgniarskiej.

1 min czytania
Chaos w polityce kadrowej pielęgniarstwa Totalny chaos w polityce kadrowej pielęgniarstwa. Jedne szpitale zwalniają emerytki, inne dzięki pielęgniarkom emerytkom uruchamiają zamknięte oddziały….
Komentarze