Pielęgniarka: Nigdy nie było tak źle jak teraz.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarki w pandemii
Pielęgniarka: Nigdy nie było tak źle jak teraz.


Pielęgniarki w pandemii piszą jak jest

Chciałam zabrać głos odnośnie poprzednich postów dotyczących pracy jednej pielęgniarki w szpitalu psychiatrycznym… Jestem pielęgniarką z dużym stażem w szpitalu i nigdy nie było tak źle, jak teraz. Nigdy z nami tak nie postępowano! To, co dzieje się teraz trudno opisać, to co pisały koleżanki w poprzednich postach to cała prawda. Pragnę dodać, że przekształcenie oddziałów psychiatrycznych w covidowe to prowizorka i fuszerka, za które pani dyrektor dostała pieniądze.

Chodzimy z jednego końca budynku na drugi żeby się przebrać. Jest zimno, w nocy pierwsza zmiana wchodzi 2 razy. Po kąpieli musimy wyjść na zewnątrz budynku, żeby dostać się na oddział. Są obecnie minusowe temperatury. Przeziębiamy się, ale nikogo to nie obchodzi, a pielęgniarka epidemiologiczna przechodzi sama siebie. Zero szacunku do personelu, krzyczy, ubliża, używa wobec nas wulgarnych słów, wylicza środki ochrony osobistej. Brakuje środków dezynfekcyjnych i twierdzi, że o zapłacie za cały dyżur możemy zapomnieć, jeżeli już, to tylko za godziny w kombinezonach.

W naszym szpitalu praktycznie związek pielęgniarek nie istnieje. W zarządzie są same oddziałowe, które nie są za pracownikiem, tylko dyrekcją. Nie mamy wsparcia w nikim! Pani dyrektor daje podwyżki lekarzom i oddziałowym, a pozostały personel jest tylko do harówki. Nie mamy wsparcia w nikim, jesteśmy bezradne, nie wytrzymujemy psychicznie, nie mówiąc o pracy. Pracować chcemy, ale w godnych warunkach. Prosimy o pomoc i wsparcie i może ktoś może skontrolować te przebudowy na szpitale covidowe. To jest porażka, do czego jesteśmy zmuszane dziękujemy i prosimy o pomoc.

Dane autora do wiadomości redakcji.

wybrała: Daria Hoffa, pielegniarki.info.pl

Apel Redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych

Apelujemy do pielęgniarek i położnych o przekazywanie do redakcji Portalu informacji w sprawie bieżącej sytuacji w Waszych zakładach pracy, w kontekście warunków wykonywania praktyki zawodowej oraz wynagrodzeń w okresie pandemii.

Informacje prosimy przekazywać na adres meilowy: [email protected]
Wasze wiadomości będziemy publikować na Portalu. Jednocześnie informujemy, że dane osobowe, pozostaną do wiadomości redakcji.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7398 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

O pielęgniarkach, które opiekują się zwłokami.

3 min czytania
Poseł o roli pielęgniarek w przygotowaniu zwłok do transplantacji Sejmowa komisja zdrowia w dniu 8 czerwca 2022 roku, debatowała w sprawie informacji…
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Wzrost pensji pielęgniarek - komunikat ministerstwa zdrowia.

2 min czytania
Informacja ze strony internetowej ministerstwa z dnia 22 czerwca 2022 r. Sejmowa Komisja Zdrowia odrzuciła senackie poprawki do Ustawy o sposobie ustalania…
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Podwyżki pielęgniarek – kiedy wyższa wypłata.

6 min czytania
Pielęgniarki i położne muszą dysponować rzetelną wiedzą o podwyżkach od 1 lipca 2022 roku Zapewne poszczególne pielęgniarki i położne mają swoją rację…
Komentarze