Pielęgniarka o wymogach w zakresie przymusu bezpośredniego. „Niech sami pracują z pacjentem agresywnym”.

1 min czytania
Aktualności
Pielęgniarka o wymogach w zakresie przymusu bezpośredniego. „Niech sami pracują z pacjentem agresywnym”.

Pielęgniarki o przymusie bezpośrednim wobec pacjenta

W artykule pt. Pielęgniarka: Nie używa się pasów do unieruchomienia pacjentów. Nigdy. zamieściliśmy wypowiedź pielęgniarki pracującej w UK. Poniżej fragment.

(…) W UK można odmówić wykonania świadczenia medycznego wobec agresywnego pacjenta. Pielęgniarka, opiekun, lekarz, obsługa karetki, policjant, strażak i w zasadzie każdy ma prawo przede wszystkim do ochrony własnego zdrowia. W przypadku kiedy na oddziale trafia nam się agresywny pacjent, wzywamy ochronę i oni, w bardzo profesjonalny sposób pacyfikują pacjenta. W tym czasie przygotowujemy zastrzyk uspokajający. Podajemy, czekamy, aż pacjent się uspokoi, ochrona odchodzi. Nie używa się pasów do unieruchomienia pacjentów. Nigdy.

Pielęgniarka pracująca w uk

Temat ten wywołał dyskusję na naszym profilu na Facebooku. Poniżej kilka komentarzy, które zamieściły pielęgniarki.

  • Na sorze, w którym pracuje niestety często musimy używać pasów do unieruchomienia, trafiają się pacjenci po alkoholu, narkotykach, demencja. Nie mogą być też cały czas sedowani benzodiazepinami, bo muszą też być później ocenieni neurologicznie. Nie mieszkamy w UK tylko w Polsce. U nas takie rzeczy są praktykowane.
  • Stosowanie unieruchomienia w postaci pasów, odizolowania, podaży leków jest stosowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa pacjenta i personelu. Są stosowne procedury i dokumentacja. Nikt dla rozrywki pacjenta nie wiąże! Unieruchomienie się może i nie podobać rodzinie, ale jak pobudzony pacjent upadnie czy oddali się z oddziału czy szpitala to dopiero robi się problem!
  • Trzeba przyjść i popracować z pacjentami nielogicznymi, agresywnymi, wyrywającymi sobie wkłucia centralne, linie tętnicze, cewniki z pęcherza. Jak ktoś dostanie kopa w twarz albo zostanie złapany za włosy, czy ugryziony. Trzeba zobaczyć jak to jest od drugiej strony.
  • Pacjenci po alkoholu, lekach czy narkotykach są agresywni zarówno przed jak i po przebudzeniu więc nie pracując na takim oddziale nie ma się pojęcia o tym jak to wygląda.

źródło: pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

1219 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki – zbadano w 2023 roku obciążenie bakteryjne na paznokciach lakierowanych i nielakierowanych.

2 min czytania
Badanie przeprowadzono wśród pielęgniarek i lekarzy.  Personel medyczny z trzech oddziałów medycznych, dwóch oddziałów intensywnej opieki medycznej i dwóch placówek opieki dziennej…
Aktualności

Pielęgniarka: myślałam, że tylko mnie to dopadło. Niestety wiele osób...

1 min czytania
Pielęgniarka: czuję niemoc, zmęczenie Jedna z pielęgniarek napisała do nas poniższą wiadomość. „Mam 51 lat. Myślałam, że tylko ja tak mam: zmęczenie,…
AktualnościPielęgniarki Liceum Medyczne

Pielęgniarka: mówią, że nie ma co płakać po czasach liceum. "Ale to nasza młodość i historia".

2 min czytania
Wspomnienia czasów LM przez pielęgniarki Jedna z pielęgniarek po Liceum Medycznym napisała: „Liceum Medyczne to była szkoła życia, dobrze nas przygotowała do…
Komentarze