Pielęgniarka: obiecano nam 20% do każdej godziny pracy z dodatnim pacjentem.

1 min czytania
AktualnościDodatki pielęgniarekPielęgniarki piszą
Pielęgniarka: obiecano nam 20% do każdej godziny pracy z dodatnim pacjentem.


Pielęgniarka o pracy w pandemii

Witam. Pracuję na chirurgii ogólnej. Cały czas przyjmujemy w trybie pilnym, mamy wydzieloną salę covidową i sale dla potencjalnie zakażonych, oczekujących na wyniki. Jeżeli zachodzi konieczność pacjenci są operowani bez wyniku. Do niedawna udawało nam się bez plusów, ale w końcu się posypało, dodatni pacjenci, pielęgniarki i oczywiście pracownicy z pozostałych zawodów pomocniczych. No ale cóż, włodarze wymyślili, że mamy wyliczać faktyczny czas przepracowany z pacjentem dodatnim i tylko ta osoba, która ma przydzielony ten odcinek, a przecież musi być współpraca, bo jedna pielęgniarka z ciężko chorym nic nie zrobi. Zapomniano też o opiekunie medycznym, który tak naprawdę ma kontakt z wszystkimi pacjentami na oddziale. Co z chorymi, którzy leżeli długo na oddziale i okazało się że są pozytywni, kontakt z tymi chorymi też mieli wszyscy w czasie kiedy zarażali. Dodatku do przepracowanych z pozytywnym chorym 20 procent do godziny, jeszcze nie dostaliśmy ani złotówki. Ostatnio poproszono nas o podpisanie zgody na przekazanie informacji do NFZ o wysokości wynagrodzenia zasadniczego. Mam pytanie w jakim to jest celu, czy faktycznie szpital otrzyma 20 procent czy to jest ściema. Pozdrawiam.

Dane autora do wiadomości redakcji.

wybrała: Katarzyna Kropska, pielegniarki.info.pl

Apel Redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych

Apelujemy do pielęgniarek i położnych o przekazywanie do redakcji Portalu informacji w sprawie bieżącej sytuacji w Waszych zakładach pracy, w kontekście warunków wykonywania praktyki zawodowej oraz wynagrodzeń w okresie pandemii.

Informacje prosimy przekazywać na adres meilowy: [email protected].
Wasze wiadomości będziemy publikować na Portalu. Jednocześnie informujemy, że dane osobowe, pozostaną do wiadomości redakcji.


 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.5 / 5. Ilość głosów: 4

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8177 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Szkolenia specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa. Mamy kolejnych specjalistów.

2 min czytania
Egzaminy pielęgniarek i położnych Szkolenie w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego dla położnych przygotowuje położne do profesjonalnego i samodzielnego sprawowania opieki nad kobietą i…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarka zaprowadziła pacjentkę do RTG. Sama wróciła na oddział. Chora straciła przytomność. Jak sąd ocenił postępowanie pielęgniarki?

7 min czytania
Sąd ocenił postępowanie pielęgniarki… Publikujemy wyrok sądu w sprawie, która mogła dotyczyć każdej z pielęgniarek lub położnej. Na końcu artykułu można odnieść…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki - pacjentka w sądzie: wzywane pielęgniarki nie przychodziły.

4 min czytania
Sąd o prawa pacjenta do informacji o swoim stanie zdrowia, także w kontekście wykonywania praktyki zawodowej przez pielęgniarki… W jednym uzasadnień do…
Komentarze