Pielęgniarka oddziałowa – przebojowa, inteligentna, sumienna, empatyczna.

1 min czytania
Aktualności
Pielęgniarka oddziałowa – przebojowa, inteligentna, sumienna, empatyczna.

Pielęgniarki o swoich oddziałowych

Zadaliśmy pytanie użytkownikom Portalu, pracującym w szpitalach, jaka powinna być pielęgniarka oddziałowa. Poniżej przedstawiamy wybrane komentarze.

  • Nie powinna iść po trupach do celu fokusując się głównie na własnej karierze. Powinna być jak dobry Kapitan na okręcie, który pod jej banderą przepłynie sprawnie przez wiele sztormów i sytuacji. Powinna czytać „miedzy wierszami”, bronić zawsze swojego zespołu i mieć własne zdanie w dyskursie z lekarzami.
  • Przebojowa, inteligentna, sumienna, empatyczna, sprawiedliwa i zawsze uśmiechnięta.
  • Mam taką Oddziałową, mądra, wykształcona z doktoratem i dwoma specjalizacjami, nauczyciel akademicki. Kulturalna, wyrozumiała osoba o wielkim sercu, szanującą każdego.
  • Oddziałową powinna być osoba z autorytetem, wiedzą i empatią. Sprawiedliwa, umiejąca rozwiązywać problemy i konflikty. I przede wszystkim dbająca o interesy podległych jej pielęgniarek, nie bojąca się krytyki. Wiem, że mam duże wymagania
  • Obiektywna i odporna na lizustwo, fałsz i obłudę. Sama powinna sobie wyrobić opinię o podległych pielęgniarkach a nie słuchać innych.

Dwa oblicza pielęgniarki oddziałowej

Uważam, że oddziałową można być ba dwa sposoby. Pierwszy tylko mieć stanowisko i nieustannie dbać tylko o to by z tego stanowiska nikt jej nie usunął oraz drugi sposób: mieć wysoki autorytet – budują go ludzie- szacunek , wiedzę ekspercką, a co najważniejsze musi zdawać sobie sprawę, że bycie oddziałową to dbanie o interesy podległych koleżanek. Personel jest najważniejszy, bo jak powiedział profesor Religa – z łóżkami to możemy sobie burdel otworzyć. Być, wspierać, dbać o rozwój personelu i nie mieć lęku, że ktoś będzie lepszy, nie bać się krytyki, umiejętnie rozwiązywanie trudności- taka jest moja wizja oddziałowej.

Na pewno powinna być sprawiedliwą, mądrą kobietą, znającą bardzo dobrze daną specyfikę pracy.

Przez kilka ostatnich lat pracy miałam wspaniałą oddziałową. Empatyczna, mądra, cudowna. WSPANIAŁA. Dziękuję jej za te lata pracy.

Źródło: pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.4 / 5. Ilość głosów: 7

Bądź pierwszym, który oceni wpis

386 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Zarobki pielęgniarek - czy siatka płac jest bezwzględnie obowiązująca?

4 min czytania
Poseł pyta ministra zdrowia o siatkę płac pielęgniarek i położnych Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie sposobu ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych…
Aktualności

5 najlepszych kremów do twarzy na trądzik – ranking 2023

6 min czytania
Krem do twarzy to kosmetyk, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienną pielęgnację. Wybór tego rodzaju preparatu nie jest jednak łatwym zadaniem i…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Związek pielęgniarek – 2 tys. PLN różnicy jest kompromisem.

4 min czytania
Związek pielęgniarek wyjaśnia cel ustawy autorstwa OZZPiP w sprawie siatki płac pielęgniarek Na konferencji prasowej w dniu 21 marca 2023 roku zorganizowanej…
Komentarze
×
Aktualności

Sąd - pielęgniarki uzyskujące tytuł magistra nie nabyły nowych uprawnień.