Pielęgniarka – opiekun medyczny. Współpraca czy konkurencja.

1 min czytania
Aktualności
Pielęgniarka – opiekun medyczny. Współpraca czy konkurencja.

Ankieta dla pielęgniarek i opiekunów medycznych

Szanowni Państwo,

nazywam się Kornelia i jestem opiekunką medyczną oraz pielęgniarką. Studiuję pielęgniarstwo II stopnia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Obecnie jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej i badania zagadnienia dotyczącego relacji w Polsce pielęgniarek oraz opiekunów medycznych.

Temat mojej pracy magisterskiej to: Pielęgniarka, a opiekun medyczny zawody współpracujące czy konkurujące w myśl współczesnej medycyny. Chciałabym poznać Państwa opinię i uzyskać odpowiedzi na zaprezentowany powyżej problem. Jestem także ciekawa czy uważają Państwo, że utworzenie zawodu opiekuna medycznego w 2007 roku było słuszną czy błędną decyzją ówczesnego Ministra Zdrowia, ze względu na braki personelu medycznego? Wypełnienie ankiety nie zajmie dużo czasu, a jej wyniki uwzględnię w mojej pracy magisterskiej wyłącznie w celach naukowych. Udział w badaniu jest dobrowolny i anonimowy.

Ankieta zawiera 35 pytań, w tym pytania jednokrotnego i wielokrotnego wyboru. Jest skierowana do pielęgniarzy / pielęgniarek oraz opiekunów medycznych / opiekunek medycznych. Wypełniając ankietę wyraża Pan/Pani zgodę na wykorzystanie wyników odpowiedzi w celach badawczych.
Dziękuję za pomoc i poświęcony czas.

Pozdrawiam Kornelia

11 września 2021r., Warszawa, źródło: autorka ankiety

Ankieta na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych

Osoby, które są zainteresowane zamieszczeniem ankiety na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych, powinny przesłać informacje zawierającą co najmniej 1500 znaków, opisującą cel pracy oraz istotę badania (na adres e-mail: [email protected]). Po spełnieniu powyższego warunku, ankieta zostanie zamieszczona na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych. Informujemy, że w pierwszej kolejności zostaną opublikowane ankiety, dotyczące szczególnie pracy pielęgniarek i położnych oraz pielęgniarstwa.

Zobacz także artykuły:

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3 / 5. Ilość głosów: 40

Bądź pierwszym, który oceni wpis

275 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Od 7305 PLN.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek W dniu dzisiejszym publikujemy na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych ofertę pracy dla pielęgniarki. Pracodawca zamierza zatrudnić pielęgniarkę…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki w senacie o ustawie podwyżkowej.

4 min czytania
Posiedzenie Sejmowej Komisji Zdrowia W dniu 4 października 2022 r. odbyło się posiedzenie Sejmowej Komisji Zdrowia, na której poruszano problemy dotyczące realizacji ustawy o najniższych wynagrodzeniach…
Aktualności

Pielęgniarki emerytki - uzupełniają 50% braki w kadrze pielęgniarskiej.

1 min czytania
Chaos w polityce kadrowej pielęgniarstwa Totalny chaos w polityce kadrowej pielęgniarstwa. Jedne szpitale zwalniają emerytki, inne dzięki pielęgniarkom emerytkom uruchamiają zamknięte oddziały….
Komentarze
×
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki: pracujemy razem, a zrobiono z nas gorsze pielęgniarki.