Pielęgniarka: „Otrzymam 5 zł za każdą godzinę pracy przy pacjentach z Covid-19.”

1 min czytania
AktualnościOferty pracy
Pielęgniarka: „Otrzymam 5 zł za każdą godzinę pracy przy pacjentach z Covid-19.”


Warunki wypłacania wynagrodzenia dodatkowego

Dzień dobry, 

Jestem pracownikiem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w województwie świętokrzyskim. Odbyło się zebranie, podczas którego dyrektor naszej placówki przedstawił warunki wypłacania wynagrodzenia dodatkowego. Każdy oddział w szpitalu ma styczność z opieką i leczeniem pacjentów z Covid-19, lecz tylko pracownicy z oddziałów chirurgii i ortopedii nie dostaną dodatkowych wynagrodzeń, gdyż te oddziały "nie leczą" pacjentów covidowych – według dyrektora i wojewody świętokrzyskiego. Chorzy, tak jak na innych oddziałach są hospitalizowani, mają podawane leki, są w pełni zaopiekowani. Pracownicy mają ciągły kontakt zarówno z pacjentami "podejrzanym", jak i z potwierdzonymi przypadkami. Zamiast 100% wynagrodzenia dodatkowego pracownicy wyżej wymienionych oddziałów mają otrzymać 5 zł za każdą godzinę pracy przy pacjentach z Covid-19. Dodatkowy komentarz w tej sprawie jest zbędny. Decyzja ta uderza w naszą godność i poszanowanie zawodu pielęgniarki. Nie zgadzamy się z tą decyzją i oczekujemy, że sytuacja ta ulegnie zmianie, ale czy tak się stanie nie wiemy. Proszę o udostępnienie tej wiadomości.

Pozdrawiam – pielęgniarka 

Dane autora do wiadomości redakcji
wybrała: Katarzyna Kropska, pielegniarki.info.pl

Apel Redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych

Apelujemy do pielęgniarek i położnych o przekazywanie do redakcji Portalu informacji w sprawie bieżącej sytuacji w Waszych zakładach pracy, w kontekście warunków wykonywania praktyki zawodowej oraz wynagrodzeń w okresie pandemii.

Informacje prosimy przekazywać na adres meilowy: [email protected].
Wasze wiadomości będziemy publikować na Portalu. Jednocześnie informujemy, że dane osobowe, pozostaną do wiadomości redakcji.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8261 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Starsze pielęgniarki zarabiają gorzej od młodych pielęgniarek, ponosząc odpowiedzialność za wdrażanie absolwentek do zawodu.

1 min czytania
Dyskusja w Senacie Na stronie internetowej Senatu poinformowano, że w dniu 1 marca br. z inicjatywy wicemarszałka Senatu Michała Kamińskiego w Senacie…
Aktualności

Wywiad z Open Europe: Praca dla Pielęgniarek w Norwegii Opinie Open Europe

6 min czytania
Dlaczego założyliście firmę Open Europe? Firma Open Europe powstała, aby pomagać polskim pielęgniarkom zmieniać swoje życie na lepsze. Choć może to brzmieć…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychPraktyka zawodowa

Izba pielęgniarek chce obciążyć pielęgniarki kolejnymi biurokratycznymi obowiązkami.

1 min czytania
Kształcenie i doskonalenie zawodowe STANOWISKO nr 2 Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej i Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 14 lutego…
Komentarze