Pielęgniarka: pielęgniarstwo nigdy nie będzie zawodem prestiżowym

1 min czytania
Aktualności
Pielęgniarka: pielęgniarstwo nigdy nie będzie zawodem prestiżowym

Komentarze pielęgniarek

Pod jednym z postów na temat różnic w wynagrodzeniach pielęgniarek pojawiły się dwa poniższe komentarze. Pielęgniarki wskazują, że odwieczne kłótnie w środowisku nigdy nie doprowadzą do polepszenia warunków pracy, wyższych zarobków oraz do podniesienia prestiżu zawodu w Polsce.

  • To wszystko jest bardzo smutne. Pielęgniarstwo w Polsce nigdy nie będzie zawodem prestiżowym, który będzie szanowany przez społeczeństwo i dobrze wynagradzanym za ciężką i odpowiedzialną pracę. Sami sobie szkodzimy, sami się nawzajem niszczymy i umożliwiamy rządom i politykom odbierać godność. Dalej się kłóćmy, nie pozwalajmy się rozwijać koleżankom, nie uczymy się. Zamykajmy możliwość awansu zawodowego. Róbmy medialne burze w naszym środowisku, niech wszyscy widzą, że się same nie potrafimy szanować, same się wykończymy. Skłóconym środowiskiem rządzi się najlepiej. A tak na koniec mam pytanie: czy lekarze bez specjalizacji też takie mają pretensje do swoich kolegów ze specjalizacją?
  • Uczmy się, awansujmy! Po to się uczymy, aby pracować na wyższym stanowisku, lepiej zarabiać. Nie zaglądam na pasek wynagrodzenia przełożonym, oddziałowym, koleżankom, które pracują samodzielnie na innych niż moje stanowisko .Inna praca, inna płaca!

Czy zgadzasz się z powyższymi komentarzami? Czy uważasz, że zawód pielęgniarki jest zawodem prestiżowym? A może jesteś innego zdania? Zagłosuj poniżej w naszej ankiecie. Będziemy wdzięczni za każdy głos.

Czy uważasz, że zawód pielęgniarki jest zawodem prestiżowym?

źródło: pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.8 / 5. Ilość głosów: 73

Bądź pierwszym, który oceni wpis

581 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Umowa zlecenia lub kontrakt.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Prywatna poradnia medyczna specjalizująca się w diagnostyce i leczeniu zaburzeń układu endokrynnego zatrudni pielęgniarki. Praca w punkcie pobrań…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Pozwy pielęgniarek – koszty procesu.

2 min czytania
Koszty procesu w sprawach o nierówne traktowanie w zatrudnieniu pielęgniarek… W dniu dzisiejszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych podnosi kwestię opłat…
Aktualności

Pielęgniarki - pomoc psychologiczna z urzędu.

1 min czytania
Pomoc dla pielęgniarek Zapytaliśmy czytelników pielegniarki.info.pl czy pielęgniarkom i położnym powinna przysługiwać pomoc psychologiczna z urzędu. Temat wzbudził duże poruszenie. Większość odpowiedzi…
Komentarze