Pielęgniarka po specjalizacji może…

1 min czytania
AktualnościUprawnienia pielęgniarek
Pielęgniarka po specjalizacji może…

Uprawnienia zawodowe pielęgniarek po szkoleniu specjalizacyjnym

W dniu dzisiejszym dzielimy się z użytkownikami pielęgniarki.info.pl informacją o kolejnym uprawnieniu nadamym przez ministra zdrowia pielęgniarce z tytułem specjalisty.

Pielęgniarka ta uzyskała tytuł specjalisty po 617 godzinach zajęć teoretycznych oraz 350 praktycznych. Musiała zdać egzamin przed państwową komisją egzaminacyjną w Warszawie.

Uprawnienie, które cytujemy poniżej pochodzi z wykazu świadczeń zdrowotnych, do których jest uprawniona pielęgniarka po ukończeniu szkolenia specjalizacyjnego, zawartym w programie szkolenia specjalizacyjnego. Program tej specjalizacji minister zdrowia zatwierdził w dniu 18 sierpnia 2015 roku. Aktualizacja nastąpiła w bieżącym roku.

Szokujące uprawnienie pochodzi z programu specjalizacji w dziedzinie pielęgniarstwa w opiece długoterminowej. Tak drogie pielęgniarki buduje minister zdrowia prestiż naszego zawodu.

Cytujemy za programem specjalizacji:

Pielęgnacja dostępu żywieniowego do przewodu pokarmowego oraz żylnego centralnego i/lub obwodowego u pacjentów przewlekle chorych oraz w stanie apalicznym.

Zdecydowanie należy podkreślić troskę ministra zdrowia o wysoki poziom opieki pielęgniarskiej w Polsce. Niech pielęgnacją wkłucia obwodowego zajmuje się pielęgniarka posiadająca tytuł specjalisty.

Kurtyna…

Pytanie co z pielęgniarkami bez specjalizacji? Mają omijać szerokim łukiem pacjentów z wkłuciem obwodowym?

Czytaj więcej o uprawnieniach pielęgniarek w dziale aktualności pt. Uprawnienia pielęgniarek.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4 / 5. Ilość głosów: 58

Bądź pierwszym, który oceni wpis

1081 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka: iniekcje, kroplówki, pobrania krwi, tłumaczenie rodzinom…

1 min czytania
Komentarze pielęgniarek Pod jednym z zamieszczony postów na Facebooku pojawił się poniższy komentarz pielęgniarki. Wywołał on dyskusję wśród pielęgniarek i położnych. Polska…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek. 80–85 zł / godz. brutto

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Prywatna placówka medyczna poszukuje pielęgniarki/pielęgniarza do pracy w szpitalu w Łodzi i w Brzezinach. Wynagrodzenie: 80 – 85…
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarka odmówiła przyjęcia dyżuru. Sąd Rejonowy skazał a Sąd Okręgowy...

3 min czytania
Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przytacza kolejny fragment uzasadnienia do wyroku Sądu Okręgowego. Zobacz część pierwszą sprawy w artykule pt. Pracodawca…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarka - skala finansowa dyskryminacji płacowej absolwentek LM i SM.