Pielęgniarka POZ – Czy ministerstwo zdrowia "widzi nas"?

1 min czytania
Aktualności


Z korespondencji pielęgniarek

Serdecznie pozdrawiam Pana Redaktora.

Często śledzę portal pielęgniarki.info.pl, gdzie dużo można ciekawych informacji dowiedzieć się z bieżącego życia zawodowego. 

Czy redakcja poruszy problem też tego, czy jakieś dodatki za pracę w czasie pandemii będą dotyczyć też personelu pielęgniarskiego w POZ?

My też jesteśmy na froncie walki, może nie mamy tak jak w szpitalach kombinezonów i tyle sprzętu ochronnego, ale też walczymy.

To są setki godzin, gdzie dyżurujemy przy drzwiach naszych POZ, styczność mamy z pacjentami, którzy także przychodzą w różnych sprawach i pośredniczymy między rejestracją, lekarzami w przyłbicach, maskach ochronnych i fartuchach. Nie jest tak, że POZ są zamknięte na cztery spusty i nie mamy kontaktu z chorymi zupełnie. Cieszymy się, że nasze koleżanki i koledzy w szpitalu mogą otrzymać rekompensaty za ciężką pracę w czasie epidemii i podziwiam ich wysiłek. Czasem tylko myślę, jakby o pracownikach POZ ktoś zapomniał. A też się staramy. Czy ministerstwo zdrowia "widzi nas"?

Proszę o poruszenie kwestii też nas, pielęgniarek i pielęgniarzy POZ.

Pozdrawiam

Dane autorki korespondencji do wiadomości redakcji Ogólnopolskiego Portalu i Gazety pielegniarki.info.pl 


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7694 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Związek pielęgniarek zbiera podpisy.

3 min czytania
Związek pielęgniarek organizatorem konferencji prasowej W dniu dzisiejszym odbyło się posiedzenie zarządu regionów, w trybie nadzwyczajnym. Na posiedzeniu gościliśmy zaprzyjaźnione reprezentacje związkowe…
Aktualności

Wszywka alkoholowa Warszawa - leczenie choroby alkoholowej, czy to możliwe

4 min czytania
Choroba alkoholowa rozwija się stopniowo. To proces, w którym jednostka ma coraz mniejszą kontrolę nad własnym życiem. To proces, który stopniowo odbiera…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Związek pielęgniarek: różnice w grupach zbliżą się do 600 PLN.

3 min czytania
Związek pielęgniarek zbiera podpisy pod ustawą dyskryminującą pielęgniarki Radio.lublin.pl w dniu 21 marca 2023 roku informowało: Ruszyła zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem…
Komentarze