Pielęgniarka: teraz jeszcze mamy jedna na drugą donosić.

2 min czytania
Aktualności
Pielęgniarka: teraz jeszcze mamy jedna na drugą donosić.

Pielęgniarki o odszkodowaniach za zakażenie

W dniu dzisiejszym o godz. 8.00 poinformowaliśmy na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych, o skierowanym do sejmu poselskim (PiS) projekcie ustawy o testowaniu oraz odszkodowaniach i karach grzywny.

Dla zwykłego śmiertelnika, krótka analiza regulacji zawartych w powyższym projekcie wywołuje, że włosy stają dęba. Następnie cisną się na usta komentarze: absurd, głupota, cyrk. Tym bublem prawnym sejmowa komisja zdrowia ma się zająć na swoim posiedzeniu w dniu 31 stycznia 2022 roku (najbliższy poniedziałek).

Więcej szczegółów w sprawie, treść projektu ustawy oraz jakie kwoty ustalono w ramach odszkodowania i grzywien w linku poniżej.

Poniżej publikujemy wybrane, z setki komentarzy, zamieszczonych na fan page pielegniarki.info.pl przez kilka godzin od opublikowania postu. Pomiędzy komentarzami warto spojrzeć na komentarze polityków w omawianym zagadnieniu.

Oni już takie absurdalne pomysły mają że tylko się śmiać. Wirus jest wszędzie! Każdy może się zarazić gdziekolwiek. I powiedzmy ktoś złapał wirusa w galerii przyjdzie do pracy okaże się że w pracy też ktoś ma i teraz Bogu ducha winny będzie płacił odszkodowanie! No cyrk!

A co z odszkodowaniem, jeżeli to pacjent zarazi personel. Świadomie przychodzą do badania wiedząc, że źle się czują, mają gorączkę.

Co na to izby i związek pielęgniarek

Głupota goni głupotę, to już przestaje być zabawne. Najpierw skłócenie środowiska o wysokość pensji, następnie kłótnie o przymus szczepień, teraz wymazy i odszkodowania. Ucisk i skłócenie środowiska na całej linii. Co nasi przedstawiciele na to? Jak zwykle nic.

Tylko idiota może taką ustawę wymyślić, wiadomo że zarazić się można wszędzie, a jeżeli pracownik będzie chciał wyłudzić pieniądze od drugiego pracownika to wtedy jak będzie wiedział, że On wyszedł dodatni a On sam zarazi się choćby w domu, to może powiedzieć, że zaraził się w pracy żeby wyłudzić kasę od współpracownika. Zaznaczam że ten durny projekt ustawy dotyczy wszystkich, nie tylko pielęgniarek.

Taką ustawę tylko PiS mógł uchwalić, żenada a w drugą stronę to nie działa? Pacjent chory, nieszczepiony i może zarazić pielęgniarkę to zapłaci jej odszkodowanie? Dochodzi do absurdów w naszym środowisku.

A skąd można wiedzieć kto i gdzie się zaraził? Ja miałam covida, nikt w pracy nie miał, nikogo też nie zaraziła. Nawet mi też nie przyszło do głowy, żeby szukać winnego. Grypa jak się zarazi ktoś to też mu się płaci i szuka się od kogo się ten ktoś zaraził? Większego absurdu nie słyszałam.

Gdzie są izby pielęgniarek?

Odszkodowania to niech nam zapłaci ten kto nam zgotował to bagno.

Źródło: inf. wł. pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.4 / 5. Ilość głosów: 101

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7599 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki w POZ i szpitalu – pomocne informacje w sprawie złożenia pozwu o odszkodowanie.

3 min czytania
Jak złożyć pozew o odszkodowanie dla pielęgniarki za nierówne traktowanie w zatrudnieniu Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych na bieżąco informuje środowisko…
AktualnościKomentarze pielęgniarek i położnych

Pielęgniarki o zmianie treści hymnu pielęgniarskiego.

2 min czytania
“W świat niesiemy Swe serca gorące…” – czyli hymn pielęgniarek W niedzielny wieczór, minionego weekendu, na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych udostępniliśmy…
AktualnościUprawnienia pielęgniarek

Pielęgniarki – komu asystuje asystent pielęgniarstwa?

2 min czytania
Stanowisko asystenta pielęgniarstwa lub położnictwa W rozporządzeniu ministra zdrowia w sprawie kwalifikacji wymaganych od pracowników na poszczególnych rodzajach stanowisk pracy w podmiotach…
Komentarze
×
Aktualności

Pielęgniarka bez wymaganego testu zapłaci odszkodowanie.