Pielęgniarka: to powinien być nasz przywilej.

2 min czytania
Aktualności
Pielęgniarka: to powinien być nasz przywilej.

Pielęgniarka o zdrowiu pielęgniarek

W minionym tygodniu zacytowaliśmy na profilu na Facebooku poniższą wypowiedź pielęgniarki. Trudno się z nią nie zgodzić, urlop zdrowotny od lat wzbudza wiele emocji wśród personelu medycznego. W komentarzach pod postem wywiązała się jak zawsze dyskusja, pojawiło się wiele komentarzy.

Urlop zdrowotny dla pielęgniarek to podstawa, w tak obciążającej pracy. A często ZUS odmawia pielęgniarce z zajechanym kręgosłupem renty. To skandal. Nasza praca to dźwiganie, wymuszona pozycja, brak odpowiedniego stanowiska pracy przy komputerze. Nikt tym się nie przejmuje. Tylko kursy, specjalizacje, magistry, a gdzie nasze zdrowie?

pielęgniarka

Poniżej kilka opinii innych pielęgniarek nawiązujących do wypowiedzi.

  • Szczera prawda, naszym zdrowiem nikt się nie przejmuje.
  • Chyba pielęgniarki nie wiedzą skąd to się bierze, że inne zawody mają przywileje. Po pierwsze ze statystyk – nie chodzimy do lekarza, nie bierzemy chorobowego (tak wykazują badania), po drugie zaniedbania związków. Był tylko postulat z resztą jak wszystko na początku tworzenia związków. Po trzecie nikt nas nie bronił kiedy odbierano nam urlopy zdrowotne bo takowe istniały ( np. oddział gruźliczy 10 dni ) szkoda czasu na te gazetki . Temat świetny, ale i tak nic nie będzie się robić. Związki są pro dyrektorskie i pro rządowe.
  • Zajmijmy się same naszym zdrowiem drogie panie! Był projekt jedno życie, jeden etat, który przepadł po dokonaniu przeglądu, jak pracuje większość pielęgniarek i położnych i niestety dopóki pracuje się na kilku etatach, czyli ma się zdrowie to nie ma podstawy do tego tego żeby pracować nad urlopami wytchnieniowymi dla pielęgniarek i położnych. Ponad 70% pielęgniarek nie wyraziła na to zgody, żeby pracować na jednym etacie. Więc drogie panie, koleżanki po fachu, macie siły, pracujecie, a marudzicie, że wam ciężko….tylko przy okazji robicie krzywdę tym które mają jeden etat i są na prawdę zachorowane i mogłyby i chciały by pójść na taki urlop …..
  • Skandalem jest to, jak się traktuje pielęgniarki. Taka trudna, odpowiedzialna praca, często ciężka również fizycznie. A mamy tylko po pierwsze dziwne zaszeregowania w siatce płac i rażącą niesprawiedliwość, a po drugie brak zdrowotnych urlopów i możliwości szybszej emerytury. Wyzyskiwanie i okradanie pielęgniarek na różne sposoby i ile tylko się da. Chory kraj.

źródło: pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.5 / 5. Ilość głosów: 149

Bądź pierwszym, który oceni wpis

571 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Pielęgniarki – okazuje się, że płace mają charakter solidarnościowy.

3 min czytania
Rola związku Solidarność w obecnym chaosie płacowym w ochronie zdrowia… W artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych pt. W pielęgniarki rzuciła…
Aktualności

V Konferencja Naukowa WUMED już 25 maja!

2 min czytania
V Ogólnopolska Konferencja Naukowa Warszawskiej Uczelni Medycznej już 25 maja 2024 r. Tematem wydarzenia – „Wyzwania w nauce i praktyce z perspektywy…
Aktualności

Pielęgniarki - będzie urlop zdrowotny dla pielęgniarek i położnych.

2 min czytania
Obiecanki cacanki w sprawie urlopu zdrowotnego dla pielęgniarek i położnych mają miejsce od wielu lat… Serial dotycząca urlopów zdrowotnych – dla poratowania…
Komentarze