Pielęgniarka: uważam, że jest to niesprawiedliwe.

1 min czytania
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek
Pielęgniarka: uważam, że jest to niesprawiedliwe.

Pielęgniarka pisze do redakcji pielegniarki.info.pl

Dzień dobry.

Mam pytanie na temat nierówności płacowej, dlatego może opisze sytuacje u mnie w pracy.

Pracuję na oddziale szpitalnym od wielu lat. Mam duże doświadczenie zawodowe oraz ukończone kursy.

Spora część personelu pielęgniarskiego posiada także specjalizację. Wszystkie pielęgniarki w szpitalu otrzymują dodatek do pensji za specjalizacje. Jednak dodatkowo dziewczyny ze specjalizacją mają wyższą podstawę w związku z nową ustawą.

Wszystkie, dosłownie wszystkie wykonujemy to samo, ale ja dodatkowo dostałam dodatkowe zadanie, które polega na zajmowaniu się sprzętem, który jest na oddziale. Moim obowiązkiem jest sprawdzanie dat ważności sprzętu oraz jego uzupełnianie. Śledzę na bieżąco przepisy związane ze zmianami w lekach dotyczących tacy p/wstrząsowej, do tego pilnuje poprawność działania sprzętu ratowniczego.

Pielęgniarka – mam dodatkowe obowiązki a mniejszą wypłatę

Pytanie – mam dodatkowe obowiązki, a nie mam specjalizacji. Dziewczyny ze specjalizacja nie maja żadnych dodatkowych obowiązków i większą wypłatę.

Co mam robić skoro uważam że jest to niesprawiedliwe. Jak mam i gdzie mam uderzyć by zarabiać tak jak moje koleżanki? Bardzo prosze o pomoc bo nie zgadzam się z tą niesprawiedliwością.

Może różnice w kwotach między naszymi pensjami zasadniczymi nie są takie wysokie, bo będzie to w granicy ok. 400 PLN brutto, ale jak się doda pochodne to już jakiś grosz się zbiera.

Sąd to ostateczność, ale czy powinnam się upominać o wyższą pensję? Zacząć od pielęgniarki oddziałowej a potem ewentualnie do pielęgniarki przełożonej.

Może pan to przedstawić na forum…

Pozdrawiam serdecznie.

Zachowano oryginalne brzmienie korespondencji.

źródło: pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.4 / 5. Ilość głosów: 41

Bądź pierwszym, który oceni wpis

653 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Izba pielęgniarek robi to tak doskonale i tak idealne, że brakuje słów.

2 min czytania
Izba pielęgniarek ocenia własną działalność Obecnie w okręgowych izbach pielęgniarek i położnych odbywają się wybory na nową kadencję. Podczas zjazdów okręgowych ustępujące…
Aktualności

Skuteczne sposoby na blizny

2 min czytania
Blizny to bardzo nieestetyczne defekty kosmetyczne, których czasami bardzo trudno się pozbyć. Powstają na skutek urazów mechanicznych bądź oparzenia skóry. Niosą ze…
Aktualności

Pielęgniarka zaobserwowała na kardiomonitorze liczne zakłócenia. To był początek tragedii.

2 min czytania
Dramat w jednym ze szpitali Portal igryfino.pl zamieścił w dniu 26 marca 2023 roku poniższą informację. Zdarzenie miało miejsce 23 marca 2023…
Komentarze
×
Aktualności

Kręgarz – czym się zajmuje i kiedy warto zgłosić się po pomoc?