Pielęgniarka – w celu ratowania jej życia podjęto decyzję o amputacji.

1 min czytania
Aktualności
Pielęgniarka – w celu ratowania jej życia podjęto decyzję o amputacji.

Podjęto decyzję o amputacji w celu ratowania życia…

Szanowny Redaktorze, zwracamy się z prośbą o udostępnienie zbiórki. Nasza koleżanka z Oddziału USK w Poznaniu potrzebuje pomocy. Organizatorem zbiórki jest personel Kliniki Intensywnej Terapii Kardiologicznej. Chcemy pomóc naszej Basi wrócić na Oddział do pracy. Jeśli moglibyście Państwo udostępnić zbiórkę będziemy bardzo wdzięczni.

Organizatorem zbiórki jest personel Oddziału Intensywnej Terapii Kardiologicznej USK w Poznaniu.

Chcemy opowiedzieć Wam historię naszej koleżanki z pracy, Basi — oddanej pielęgniarki na Oddziale Intensywnej Terapii Kardiologicznej, która jest pełna determinacji, siły mimo trudności, które napotkała w swoim życiu. Basia, lojalna i oddana pielęgniarka, została dotknięta niezwykle trudnymi wyzwaniami zdrowotnymi.

Na początku wydawało się, że to zwykły odcisk na stopie z wakacji w sierpniu. Niestety, pomimo opieki podologa, rana nie goiła się, a stan Basi stopniowo się pogarszał. Ostatecznie, 30 listopada, trafiła do szpitala, gdzie po rozważeniu wszystkich możliwych opcji, 2 grudnia podjęto decyzję o amputacji nogi w okolicy kolana w celu ratowania życia.

Ta tragiczna sytuacja jest bolesnym ciosem dla Basi, która jest wsparciem dla swojej rodziny w ich własnych trudnościach zdrowotnych. Jej syn w zeszłym roku stracił wzrok, a obciążony kardiologiczne mąż — będąc po udarach mózgu wymaga jej wsparcia i opieki. Pomimo własnych wyzwań, Basia zawsze ofiarnie pomagała innym, wykazując niesamowitą siłę i empatię.

Teraz gdy sama potrzebuje wsparcia, społeczność może połączyć siły, aby pomóc jej w pokonaniu trudności finansowych związanych z kosztami rehabilitacji, dostosowania do nowej rzeczywistości oraz wszelkimi potrzebami, jakie mogą się pojawić.

Serdecznie zachęcamy do wsparcia naszej drogiej koleżanki w tej trudnej drodze. Jej determinacja i siła zasługują na naszą solidarność i pomoc w tym bolesnym okresie życia.

Pamiętajcie, dobro wraca!

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.9 / 5. Ilość głosów: 28

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8113 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Jakie cechy powinny mieć spodnie ratownicze?

2 min czytania
Szukasz spodni ratowniczych, które spełnią wymagania Twoje oraz Twojego zawodu? Podświadomie wiesz, że odpowiedni kolor i oznakowanie to za mało – spodnie…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki: sąd wskazuje na oryginalny sposób działania OZZPiP.

3 min czytania
Ustalenia sądu w sprawie oryginalnego sposobu działania związku pielęgniarek…  W artykule pt. Pielęgniarka oddziałowa w sądzie: praca pielęgniarek innych niż z grupy…
Aktualności

Poduszka ortopedyczna – jak wybrać tę najlepszą?

2 min czytania
Dobry sen jest fundamentem zdrowia i pozytywnego samopoczucia, a odpowiednio dobrana poduszka może odegrać kluczową rolę w zapewnieniu jakościowego wypoczynku. Poduszka ortopedyczna,…
Komentarze
×
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Siatka płac pielęgniarek – dyskusja w sejmie w dniu 12 grudnia 2023 roku.