Pielęgniarka: zarabiam 3,5 tys. Upokarzające.

2 min czytania
AktualnościNowa siatka płac
Pielęgniarka: zarabiam 3,5 tys. Upokarzające.

Pielęgniarki po LM i po licencjacie powinny mieć taką samą podstawę

Poniżej publikujemy trzy komentarze zamieszczone na fanpage Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych. Odzwierciedlają one istotę problemów i chaosu zwiazanego z nowa siatką płac pielęgniarek. 

Pielęgniarki po LM i po licencjacie powinny mieć taką samą podstawę. Pielęgniarki, które zrobiły licencjat pomostowy powieliły tylko dyplom. Powinny iść na studia uzupełniające magisterskie. Jeśli tego nie zrobiły to ich sprawa. Nie powinny być traktowane inaczej niż pozostałe pielęgniarki z dyplomem zawodowym zdobytym w różnych systemach kształcenia. Magister pielęgniarstwa powinien być wynagradzany wyżej niż pielęgniarka z dyplomem zawodowym. Magisterki powinny też być w pierwszej kolejności typowane na funkcje kierownicze. Specjalistki powinny być pomiędzy. I obowiązkiem pracodawcy powinno być maksymalne wykorzystanie kompetencji specjalisty, czyli np. pielęgniarka o specjalności geriatrycznej powinna pracować na Geriatrii lub Internie. To powinno być narzucone. Jeśli specjalistka ma mgr to powinna mieć odpowiednio płacone w zależności od tego czy pracuje na stanowisku kierowniczym czy nie.

Moim zdaniem wszystkie pielęgniarki powinny zarabiać tyle samo jedynie powinny być dostatki za specke, mgr itd. A dlaczego mgr ma być wynagradzany wyżej czyli np. przychodzi pielęgniarka do pracy nie ma żadnego doświadczenia i ma zarabiać więcej niż ta np. z 30 letnim stażem mało tego jeszcze trzeba ją przeszkolić. Moim zdaniem jak magister chce zarabiać więcej to proszę przychodzi do pracy i niech stanie i podłączy chemię według schematu oczywiście na pomogę, gwarantuję – nie zrobi tego. 

Pielęgniarka: zarabiam 3,5 tys. PLN na rękę

Za lata pracy jest stażowe. I powinno być płacone 1% za każdy rok pracy aż do emerytury. Wg mojej koncepcji magisterium nie jest od podłączania chemii chyba, że ma w tym zakresie odpowiedni kurs.

Magister ze specka? Dlaczego tak bardzo wzniecamy między sobą zawiść. Jest wiele uczelni, na których zdobywa się gruntowną pielęgniarska wiedzę i praktyki zawodowe. Ręce opadają jak czytam niektóre komentarze. Ukończyłam wiele lat temu LM/ to była szkoła przygotowująca świetną kadrę pielęgniarką zdobywałam doświadczenie na różnych oddziałach w międzyczasie ukończyłam licencjat i studia magisterskie, kursy specjalistyczne, kwalifikacyjne, obecnie kończę specjalizacje. Czuje się w pełni profesjonalna pielęgniarka. Przez 30 lat zdobywałam doświadczenie zawodowe i pracuje nadal za 3,5 tys. miesięcznie na rękę, jest to dla mnie upokarzające. Nie obrażając budowlańca zarabia on ponad 4,5 tys.  

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.2 / 5. Ilość głosów: 186

Bądź pierwszym, który oceni wpis

75 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Senat: Pielęgniarka zarabia 10 tys.

3 min czytania
O wynagrodzeniach pielęgniarek w senacie Posiedzenie senatu w dniu 25 listopada 2021 roku. Senator Krzysztof Mróz: (…) Pani senator Beata Małecka-Libera w…
AktualnościNowa siatka płac

Protest pielęgniarek z licencjatem.

3 min czytania
Minister zdrowia poinformował na konferencji prasowej w dniu 5 listopada 2021 roku, że w wyniku porozumienia zawartego na forum Zespołu Trójstronnego, że…
Aktualności

Co musisz wiedzieć, chcąc zacząć pracę w służbie zdrowia?

3 min czytania
Empatia, troskliwość i chęć niesienia pomocy to jedne z najważniejszych cech wielu osób, które chcą zacząć pracę w branży medycznej. Lekarz rodzinny,…
Komentarze