Pielęgniarka: Zasłużyłam na 1950 PLN netto.

3 min czytania
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek
Pielęgniarka: Zasłużyłam na 1950 PLN netto.

Pielęgniarki na emeryturze

Problemy kadrowe wśród pielęgniarek i położnych już chyba nikogo nie dziwią. Obecnie w zawodzie pielęgniarki i położnej pracuje niemal 70 tysięcy osób z uprawnieniami emerytalnymi. Wiele z nich mimo coraz cięższych warunków pracy kontynuuje praktykę zawodową i wspierają swoimi etatami odziały szpitalne w całej Polsce, z kolei inne pielęgniarki i położne decydują się na zasłużoną emeryturę, mimo zachęt ze strony pracodawców. Poniżej publikujemy kilka opinii pielęgniarek emerytek o ich praktyce zawodowej oraz o obecnym wynagrodzeniu za lata ciężkiej pracy.

Z całego serca życzę wszystkim paniom pielęgniarkom zgody. Przepracowałam kilkadziesiąt lat w tym pięknym zawodzie. Skończyłam Liceum Medyczne i tam zdałam maturę. Po praktyce na wielu oddziałach wybrałam pracę pielęgniarki noworodkowej i położnej. Mam dziadowską emeryturę. Uratowałam życie przynajmniej kilkudziesięciu wcześniakom. Tak, ja, nie lekarze. I to jest moja satysfakcja. A w tym zawodzie wyjątkowo potrzebna jest pokora. Bo to my odpowiadamy za ludzkie życie.

Jestem na emeryturze ponad rok, nigdy nie dorabiałam pracując i teraz jako emerytka nie pracuję. A wszyscy znajomi i rodzina dziwią się i dopytują, dlaczego nie pracuję. Nie miałam w życiu kokosów, ale zdrowie i odpoczynek są ważne, nie mam wysokiej emerytury, nie mam od 14 lat męża. Wierzcie mi daję radę. Dzieci pracują, dają radę. Pozdrawiam

Pielęgniarka emerytka: “Zasłużyłam na 1950 zł netto”

Od lutego 2021 roku jestem na emeryturze. Całe 39 lat w dyżurach. Praca dała w kość, jak Wam wszystkim. Zasłużyłam na 1950 zł netto. I szczerze, nie ma z czym szaleć, ale mam w głębokim poważaniu wszelakie zachęty. Jest czas na pracę, ale i czas na życie, wnuki, przyjemności… Żyjemy coraz krócej, więc trzeba korzystać. Życzę paniom zdrówka. Pozdrawiam

Niech młode koleżanki pracują. Ja już czekam z utęsknieniem na emeryturę, za niecałe 2 lata i na pewno nie będę pracować, jako emerytka tylko będę odpoczywać bo już dość napracowałam się przez 40 lat. Kiedyś każda z naszego środowiska będzie starsza i każdy decyduje co będzie robił, i jaką dostanie emeryturę. Szacunek dla koleżanek, które mają siłę do pracy na ciężkich oddziałach .

Pielęgniarki o pracy koleżanek emerytek

Co o pracy z pielęgniarkami emerytami mówią koleżanki z pracy? Poniżej publikujemy wybrane opinie.

To jest bardzo przykre ze pielęgniarka na emeryturze musi dorabiać. Całe życie pracujemy za parę groszy w tak ciężkim zawodzie, pracujemy fizycznie tyle dźwigając i psychicznie. Nikt tego nie docenia… Myślę ze każda wolała by odpocząć, bo nie dość, że tyle pracujemy, to mamy jeszcze tak niskie płace.

Szacunek i uznanie dla wszystkich pielęgniarek emerytek. Bez Was dziesiątki oddziałów nie ma szans istnieć. Pomijam fakt, że według statystyki pielęgniarki są w czołówce najkrócej żyjących zawodów wśród kobiet. Dziękujmy im za to, że są, a nie piętnujmy za to, że ratują ten chory patologiczny i nieludzki system.

Gdyby nie koleżanki emerytki trzeba by było zamknąć parę oddziałów. Gdyby nie głodowe emerytury to siedziały by sobie w domu i cieszyły się rodzina i jesienią życia.

Pielęgniarka: “Jesteśmy im bardzo wdzięczne, że zostały z nami”

Ja pracuję z emerytkami, są cudowne. Same zdecydowały, że nie będą zabierać nam płatnych dyżurów, a czasem jak im się zdarzy przyjść w niedzielę, to szukają kogoś, komu mogą oddać ten dyżur. Cała papirologia jest przez nie zrobiona, podliczone leki. Jestem dumna, że mogę z nimi pracować.

Nasze emerytki są świetne, inteligentne, a energią przewyższają nie jedną z nas. Jesteśmy im bardzo wdzięczne, że zostały z nami. Dzięki nim komfort naszej pracy wzrósł. A najważniejsze jest to, że są naszymi koleżankami z którymi przez te lata przeszłyśmy nie jedno.

W pracy spędzamy większość swojego życia, warto pracować w przyjaznej atmosferze bez zawiści. Szacunek należy się wszystkim. Też kiedyś dotrwamy do emerytury i może będziemy w trudnej sytuacji i będziemy musiały dorabiać żeby przeżyć. Trochę więcej empatii.

Zachęcamy pielęgniarki i położne do przesyłania na adres mailowy: [email protected] opisu sytuacji w zakresie warunków pracy i płacy. Przekazane informacje opublikujemy na Portalu, zachowując anonimowość ich autorów. Czekamy również na informacje o pozytywnych aspektach warunków wykonywania praktyki zawodowej.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.4 / 5. Ilość głosów: 89

Bądź pierwszym, który oceni wpis

191 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPielęgniarki Liceum Medyczne

Pielęgniarki wspominają pochody majowe. Zobacz zdjęcia.

2 min czytania
Wspomnienia pielęgniarek z Liceum Medycznego Jak w piosence Varius Manx “I wtedy przyszedł maj…”, a wraz z nim dla wielu pielęgniarek i…
Aktualności

"Przyszłe Położne" proszą o pomoc położne i pielęgniarki.

1 min czytania
Wpływ pandemii na pracowników ochrony zdrowia Szanowni Państwo, Studenci SKN Przyszłe Położne oraz pracownicy Zakładu Pielęgniarstwa Położniczo – Ginekologicznego wraz Zakładem Badań…
AktualnościNowa siatka płac

Minister docenił pielęgniarki. Zarobią mniej niż panie w administracji.

2 min czytania
Pielęgniarki i położne w nowej siatce płac Minister zdrowia w szczególny sposób podziękował Radzie Ministrów za przyjęcie projektu ustawy o minimalnych wynagrodzeniach…
Komentarze
×
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. 150 PLN za zabieg.