Pielęgniarki: „ból pleców, zmęczenie i kłopoty z zasypianiem są wpisane w nasz zawód”.

1 min czytania
AktualnościPraktyka zawodowa
Pielęgniarki: „ból pleców, zmęczenie i kłopoty z zasypianiem są wpisane w nasz zawód”.

Pielęgniarki o problemach zdrowotnych

Na Facebooku wywiązała się dyskusja pod poniższym postem. Przedstawiamy kilka wybranych komentarzy zamieszczonych przez pielęgniarki.

  • Ja po niecałych dwudziestu: dwie operacje kręgosłupa, migreny, emocjonalny rollcoster, bezsenność.
  • Walka trwa o kasę a nikt nie walczy o szkodliwe dla pracujących przy łóżku pacjenta czy chorobę zawodową. Po 35 latach pracy na oddziale chirurgii urazowej pampersa zmieniając choremu zabezpieczam się w gorset ortopedyczny, gdyż obawiam się wypadnięcia przepuklin w kręgosłupie.
  • Ja mam prawie 36 lat pracy i po dyżurach nocnych jestem wrakiem. Nikt tego nie zrozumie dopóki sam nie spróbuje. Młode osoby wysiadają a co my mamy powiedzieć. Co nas boli? Może łatwiej co nas nie boli. Urlop zdrowotny by się przydał. Dlaczego nauczyciele mają a my nie. To nie praca fizyczna i nie w nocy. Niech w końcu ktoś to zauważy i doceni i zrobi porządek. Taką mam nadzieję bo my się już wykruszamy.
  • Nie podniesiesz pacjenta z podłogi to Cię poda do sądu, podniesiesz to uszkodzisz kręgosłup, a jak poprosisz o podnośnik to Cię wyleją….

  • To samo, ból głowy po każdej nocy, ból pleców, zmęczenie, kłopoty z zasypianiem są wpisane w nasz zawód.
  • Prawda. Tego nikt nie widzi. Z jakim wysiłkiem i trauma jest ta praca związana. Ja nabawiłam się depresji w latach 80-tych. Tylko ze w tedy nikt o tym nie mówił i walczyłam o każdy dzień sama. Dałam rade, ale jakim kosztem? Nikt mi tych lat nie wróci.
  • Ja po 18 latach pracy w zawodzie mam chory kręgosłup, że nadaje się od dwóch lat do operacji. Codziennie ból, a do pracy chodzić trzeba.
  • 33 lata na chirurgii z ortopedią. Kiedyś mnóstwo dźwigania, teraz już znaczniej mniej, ale kręgosłup i tak na zawiasach. Ogólnie nie czuje się źle, nie mam większych problemów zdrowotnych. Oby tak dalej.
  • Tylko wybierając ten zawód chyba każdy z nas ma świadomość jakie to niesie ze sobą konsekwencje – w tym problemy opisane przez autora postu.
  • Ja ma 30 lat pracy. I mogę powiedzieć, że praca przy ludziach powoduje że jestem wrakiem człowieka.
Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.5 / 5. Ilość głosów: 67

Bądź pierwszym, który oceni wpis

581 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Umowa zlecenia lub kontrakt.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Prywatna poradnia medyczna specjalizująca się w diagnostyce i leczeniu zaburzeń układu endokrynnego zatrudni pielęgniarki. Praca w punkcie pobrań…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Pozwy pielęgniarek – koszty procesu.

2 min czytania
Koszty procesu w sprawach o nierówne traktowanie w zatrudnieniu pielęgniarek… W dniu dzisiejszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych podnosi kwestię opłat…
Aktualności

Pielęgniarki - pomoc psychologiczna z urzędu.

1 min czytania
Pomoc dla pielęgniarek Zapytaliśmy czytelników pielegniarki.info.pl czy pielęgniarkom i położnym powinna przysługiwać pomoc psychologiczna z urzędu. Temat wzbudził duże poruszenie. Większość odpowiedzi…
Komentarze