Pielęgniarki: dodatki za COVID-19 także z Urzędu Pracy.

2 min czytania
AktualnościDodatki pielęgniarek
Pielęgniarki: dodatki za COVID-19 także z Urzędu Pracy.

                                                                                     fot. Adam Staśkiewicz – źródło: lodzkie.pl


Pielęgniarka/Pielęgniarz – dodatek za COVID-19

Blisko 1110 lekarzy, pielęgniarek ratowników medycznych i pracowników zaangażowanych w opiekę nad osobami z podejrzeniem lub zakażonych koronawirusem otrzyma dodatkowe pieniądze za pracę.

24 666 000 zł zostanie przekazanych personelowi placówek medycznych, który walczy w Łódzkiem z pandemią koronawirusa. Pieniądze w formie dodatków trafią do: Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu, Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. Biegańskiego w Łodzi oraz Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

O pieniądze na dodatki do pensji wystąpił do Wojewódzkiego Urzędu Pracy zgierski szpital, natomiast pogotowie i placówka im. Biegańskiego są jego partnerami w programie. Projekt finansowany jest z funduszy europejskich.

– Oznacza to, że dodatki trafią do personelu bezpośrednio zaangażowanego w walkę z Covid-19 – tłumaczy Piotr Adamczyk, wicemarszałek województwa łódzkiego. – Mówimy w tym wypadku o lekarzach, pielęgniarkach, ratownikach medycznych i wszystkich tych, którzy bezpośrednio są zaangażowani w opiekę nad zakażonymi pacjentami. Inne szpitale mogą przystąpić do programu, o ile leczyły pacjenta z COVID-19 powyżej 14 dni.

Kwota, jaka trafi do szpitali i pogotowia, jest uzależniona m.in. od liczby łóżek w placówkach przygotowanych do przyjęcia pacjentów chorych na COVID-19 oraz liczby dni spędzonych przez chorych na koronawirusa w oddziałach szpitalnych. W przypadku pogotowia pieniądze są uzależnione  od zrealizowanych przewozów pacjentów zakażonych lub z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Instytucją organizującą konkurs był Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi. – Pieniądze pochodzą z różnych osi priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego – wyjaśnia Kamil Jeziorski, dyrektor WUP. – Na ich wygospodarowanie pozwoliła interpretacji ministerstwa rozwoju, która umożliwia wsparcie jednostek leczniczych między innymi w ten sposób – wypłatami dodatków do wynagrodzeń dla pracowników, którzy angażują się w walkę z chorobą COVID-19.

Wicemarszałek Piotr Adamczyk przekazał symboliczny czek dyrektorom szpitali zaangażowanych w projekt: Agnieszce Jóźwik z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu, Krzysztofowi Zarychcie z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi oraz Krzysztofowi Janeckiemu z Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

map, jg/fot. Adam Staśkiewicz

źródło: lodzkie.pl


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8756 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Związek pielęgniarek przypomina, że pracodawca zobowiązany jest... do eliminowania ręcznych prac transportowych.

1 min czytania
OZZPiP – pracodawca musi zapewnić pielęgniarkom przy ręcznym przemieszczaniu przedmiotów tam gdzie to możliwe sprzęt pomocniczy! W dniu 13 kwietnia 2025 r….
Aktualności

Specjalne rabaty dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Profesjonalna i stylowa odzież medyczna dla pielęgniarek i położnych Praca medyków to nieustanne wyzwania i ogromne zaangażowanie, a więc warto zadbać o…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – Sąd stwierdził: niedopuszczalne było niezakręcenie kranika centralki i jego wymiana po dobie. Odszkodowanie – 150 tys. PLN.

5 min czytania
Praktyka pielęgniarek – biegły: płyn przesiękowy (wysiękowy?) na skórze w miejscu wkłucia, w bezpośredniej styczności z zewnętrzną powierzchnią cewnika naczyniowego był pożywką…
Komentarze