Pielęgniarki i pielęgniarstwo – coponiedziałkowy subiektywny przegląd internetu. Ile płacą warszawskiej pielęgniarce na kontrakcie? Protest pielęgniarek anestezjologicznych. Grypa A/N1N1 – pielęgniarki grożą odejściem od łożek w … w Kalifornii. Pielęgniarki atakowane przez pacjentów. (Nie)szczepienia pielęgniarek w Wielkiej Brytanii na grypę. 13 KOMENTARZY.

2 min czytania
Aktualności

Częstochowa – w szpitalu 25 pielęgniarek anestezjologicznych (z 130 osobowego zespołu) poszło na zwolnienie lekarskie. Podłożem tej sytuacji są  podobno o premie uznaniowe, których nie wypłacono. Pracodawca zmuszony został do odwołania zabiegów operacyjnych. O sytuacji donosi dodatek częstochowski  Gazety Wyborczej.

Warszawa – w jednym ze szpitali dyrekcja zaproponowała pielęgniarkom przejście na kontrakty czyli założenie własnej firmy. Wynagrodzenie 29 zł. za godzinę pracy. Część pielęgniarek się zgodziła. Część nie. Kontraktowcy mają pracować miesięcznie 220 godzin a etatowcy 160. Obecnie sytuacja jest taka, ze te osoby które nie przeszły na kontrakt pracodawca chce przenieść na inne oddziały lub do przychodni, bo podobno po wprowadzeniu kontraktów jest za dużo pielęgniarek. Pielęgniarki etatowe uważają, że groźba oddelegowania na inne oddziały to szantaż polegający na zmuszeniu do przejścia na samozatrudnienie. O sprawie donosi stołeczny dodatek Gazety Wyborczej.

Kalifornia – pielęgniarki zagroziły odejściem od łóżek pacjentów, żądając konkretnych działań prewencyjnych przeciwko wirusowi A/H1N1 oraz obowiązku kontrolowania warunków bezpieczeństwa w miejscu pracy. Pielęgniarki podpisały wstępne porozumienie z pracodawcą  (szpitale systemu Katolickiej Opieki Zdrowotnej Zachodniego Wybrzeża – CHW), który zatrudnia w 36 szpitalach ponad 60 tys. pracowników. O sprawie informuje Katolicka Agencja Informacyjna.

Kutno – pijany pacjent z nożem gonił pielęgniarkę po szpitalnym oddziale. Instytut Medycyny pracy zapytał między innymi pielęgniarki czy miały do czynienia z agresją i mobbingiem w miejscu pracy.  Badanie wykazało, że najdrastyczniejsza forma agresji bezpośredniej, czyli atak lub uderzenie, dotknęła co czwartą pielęgniarkę, co dziesiątą położną. Sprawą zajął się Dziennik Łódzki.

Siemiatycze – prokuratura zarzuca dwóm chirurgom i pielęgniarce instrumentariuszce, że w trakcie zabiegu operacyjnego zaszyli pacjentowi w brzuchu chustę operacyjną. Prokuratura uważa, że obowiązkiem chirurga jest dokładne sprawdzenie jamy brzusznej po operacji, z kolei obowiązkiem asystującej pielęgniarki jest dokładne przeliczenie używanych w czasie operacji narzędzi i materiałów.

Lwów – pielęgniarka zmarła na na grypę A/H1N1.

Wielka Brytania – 1/3 pielęgniarek odmawia szczepienia na grypę A/H1N1.

 

Zebrał Mariusz Mielcarek

Zobacz poprzednie coponiedziałkowe subiektywne przeglądy sieci . .

2 listopada 2009 roku – 3 KOMENTARZE

26 października 2009 roku – 21 KOMENTARZY

 

Chcesz otrzymywać bieżące informacje o pielęgniarkach i pielęgniarstwie na swoją skrzynkę pocztową? Zapisz się tutaj. 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7907 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Podwyżki pielęgniarek – liczba skarg znikoma.

2 min czytania
Posiedzenie zespołu omawiającego podwyżki w podmiotach leczniczych 29 sierpnia odbyło się posiedzenie Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia. Poświęcono je głównie kwestiom finansowym,…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Możliwość wyboru kilku dyżurów.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki Poszukiwana pielęgniarka do stałej współpracy na oddział chirurgii ogólnej w Łodzi. Wynagrodzenie: 70 PLN brutto/godzinę Umowa: umowa zlecenie lub…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Podwyżki dla pielęgniarek – minister w sejmie nic nie powie, ale napisze.

2 min czytania
Sejm o ustawie o najniższych wynagrodzeniach zasadniczych w podmiotach leczniczych Sejmowa Komisja Finansów Publicznych w dniu 30 sierpnia 2023 roku. Poseł Krystyna…
Komentarze