Pielęgniarki i położne – dofinansowane specjalizacje 2024.

1 min czytania
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych
Pielęgniarki i położne – dofinansowane specjalizacje 2024.

Dofinansowane specjalizacje dla pielęgniarek i położnych 2024

W dniu 26 października 2023 roku poinformowaliśmy czytelników pielegniarki.info.pl o pierwszych wynikach konkursu na przeprowadzenie bezpłatnych specjalizacji dla pielęgniarek i położnych, które rozpoczną się formalnie w 2023 roku. Jednak ze względu na termin ogłoszenia wyników przetargów, przedmiotowe specjalizacje rozpoczną się praktycznie w 2024 roku.

W artykule pt. Szkolenia pielęgniarek – bezpłatne specjalizacje 2023, podaliśmy informacje dotyczące 5 województw: opolskiego, lubuskiego, lubelskiego, małopolskiego oraz zachodniopomorskiego.

Organizator dofinansowanej specjalizacji zobowiązany jest rozpocząć specjalizację nie później niż w terminie 60 dni od dnia podpisania umowy, po uprzednim przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego nie później niż w terminie do dnia 31 grudnia 2023 r. (przy czym pod pojęciem rozpoczęcia specjalizacji rozumie się datę przeprowadzenia pierwszych zajęć dydaktycznych).

Czas trwania kształcenia musi być zgodny z określonym w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 30 września 2016 r. w sprawie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych i musi wynosić nie krócej niż 15 miesięcy, i nie dłużej niż 20 miesięcy, i musi być zgodny z wymiarem godzinowym określonym w programie specjalizacji.

Poniżej podajemy wyniki przetargu dotyczącego wyłonienia organizatorów bezpłatnych specjalizacji w kolejnych dwóch województwach.

Województwo Pomorskie

 • Pielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywnej opieki dla pielęgniarek
 • Pielęgniarstwo chirurgiczne dla pielęgniarek
 • Pielęgniarstwo ginekologiczno- położnicze dla położnych
 • Pielęgniarstwo geriatryczne dla pielęgniarek
 • Pielęgniarstwo pediatryczne dla pielęgniarek
 • Pielęgniarstwo rodzinne dla pielęgniarek
 • Pielęgniarstwo rodzinne dla położnych

Województwo Wielkopolskie

 • Pielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywnej opieki dla pielęgniarek
 • Pielęgniarstwo chirurgiczne dla pielęgniarek
 • Pielęgniarstwo internistyczne dla pielęgniarek
 • Pielęgniarstwo onkologiczne dla pielęgniarek
 • Pielęgniarstwo opieki paliatywnej dla pielęgniarek
 • Pielęgniarstwo rodzinne dla położnych

źródło: mz.gov.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 3

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8304 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychPraktyka zawodowa

Pielęgniarki - szpital nie może ściągać pielęgniarek z wolnego.

1 min czytania
Praktyka zawodowa a umowy cywilnoprawne W jednej z umów o udzielanie świadczeń zdrowotnych przez pielęgniarkę „w zakresie pielęgniarstwa” zapisano: 1. W przypadkach…
Aktualności

Letnie przeziębienia spowodowane klimatyzacją? Mamy na to sposoby

2 min czytania
Letnie przeziębienia wywołane klimatyzacją? Zobacz jak sobie radzić. Klimatyzacja w biurach, domach i samochodach przynosi ulgę w upalne dni, ale może również…
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarki – Sąd Apelacyjny uznał, że do upadku pacjentki doszło na skutek niewłaściwego, zawinionego zachowania pielęgniarek.

5 min czytania
Sąd Apelacyjny ocenił postępowanie pielęgniarek… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przytacza fragmenty uzasadnienia wyroku Sądu Apelacyjnego z 2023 roku. (…) Sąd…
Komentarze