Pielęgniarki i położne – dofinansowane specjalizacje 2024.

1 min czytania
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych
Pielęgniarki i położne – dofinansowane specjalizacje 2024.

Dofinansowane specjalizacje dla pielęgniarek i położnych 2024

W dniu 26 października 2023 roku poinformowaliśmy czytelników pielegniarki.info.pl o pierwszych wynikach konkursu na przeprowadzenie bezpłatnych specjalizacji dla pielęgniarek i położnych, które rozpoczną się formalnie w 2023 roku. Jednak ze względu na termin ogłoszenia wyników przetargów, przedmiotowe specjalizacje rozpoczną się praktycznie w 2024 roku.

W artykule pt. Szkolenia pielęgniarek – bezpłatne specjalizacje 2023, podaliśmy informacje dotyczące 5 województw: opolskiego, lubuskiego, lubelskiego, małopolskiego oraz zachodniopomorskiego.

Organizator dofinansowanej specjalizacji zobowiązany jest rozpocząć specjalizację nie później niż w terminie 60 dni od dnia podpisania umowy, po uprzednim przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego nie później niż w terminie do dnia 31 grudnia 2023 r. (przy czym pod pojęciem rozpoczęcia specjalizacji rozumie się datę przeprowadzenia pierwszych zajęć dydaktycznych).

Czas trwania kształcenia musi być zgodny z określonym w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 30 września 2016 r. w sprawie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych i musi wynosić nie krócej niż 15 miesięcy, i nie dłużej niż 20 miesięcy, i musi być zgodny z wymiarem godzinowym określonym w programie specjalizacji.

Poniżej podajemy wyniki przetargu dotyczącego wyłonienia organizatorów bezpłatnych specjalizacji w kolejnych dwóch województwach.

Województwo Pomorskie

 • Pielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywnej opieki dla pielęgniarek
 • Pielęgniarstwo chirurgiczne dla pielęgniarek
 • Pielęgniarstwo ginekologiczno- położnicze dla położnych
 • Pielęgniarstwo geriatryczne dla pielęgniarek
 • Pielęgniarstwo pediatryczne dla pielęgniarek
 • Pielęgniarstwo rodzinne dla pielęgniarek
 • Pielęgniarstwo rodzinne dla położnych

Województwo Wielkopolskie

 • Pielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywnej opieki dla pielęgniarek
 • Pielęgniarstwo chirurgiczne dla pielęgniarek
 • Pielęgniarstwo internistyczne dla pielęgniarek
 • Pielęgniarstwo onkologiczne dla pielęgniarek
 • Pielęgniarstwo opieki paliatywnej dla pielęgniarek
 • Pielęgniarstwo rodzinne dla położnych

źródło: mz.gov.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 3

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8005 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnychUprawnienia pielęgniarek

Pielęgniarka ze specjalizacją ma uprawnienie do pielęgnowania chorego z centralką. Poważnie?

1 min czytania
Szkolenie specjalizacyjne pielęgniarek Celem szkolenia w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego jest przygotowanie pielęgniarki do samodzielnego wykonywania specjalistycznych świadczeń zdrowotnych w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego,…
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Pomysły na prezent dla pielęgniarek i położnych. 20 - 50 zł.

1 min czytania
Prezenty dla personelu medycznego Wybór odpowiedniego prezentu to zawsze trudne zadanie. Jeśli szukasz podarunku dla bliskiej Ci pielęgniarki lub położnej to trafiłaś/eś…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki ze związku OZZPiP o informacji, że 12 tys. PLN to wynagrodzenie osób z grupy 2.

3 min czytania
Związek pielęgniarek komentuje podawane podczas debaty sejmowej, informacje o zarobkach pielęgniarek Za portalem cowzdrowiu.pl podajemy treść wywiadu, którego udzieliły w sejmie przedstawicielki…
Komentarze