Pielęgniarki i położne – jak z waszym zdrowiem psychicznym w pandemii?

2 min czytania
AktualnościPielęgniarki w pandemii
Pielęgniarki i położne – jak z waszym zdrowiem psychicznym w pandemii?


Ocena stresu pielęgniarek i położnych

Mamy przyjemność zaprosić Cię do wzięcia udziału w badaniu w formie ankiety, badającej poziom stresu i aspekty związane ze zdrowiem psychicznym wśród pracowników służby zdrowia podczas pandemii COVID-19.

Link do ankiety: https://sheffieldpsychology.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_0oApzJqyj47hp5P

Jesteśmy bardzo zainteresowani Twoimi poglądami i doświadczeniami, dlatego mamy nadzieję, że znajdziesz czas na udział w tym ważnym badaniu.

Chcielibyśmy Cię zapewnić, że wszystkie Twoje odpowiedzi będą całkowicie anonimowe i nie zostaną nikomu przekazane.

Jaki jest cel tego badania? 

Celem tego badania jest ocena stresu, jakiego doświadczają pracownicy służby zdrowia podczas obecnego kryzysu COVID-19. Jest to badanie podłużne, co oznacza, że poprosimy Cię o wypełnienie kwestionariusza online dzisiaj, a następnie za 1, 2 i 3 miesiące. Miedzy 9 a 15 dniem każdego kolejnego miesiąca, prześlemy Ci link do nowego kwestionariusza na adres e-mail, który nam dziś podasz.

Czy muszę wziąć udział w tym badaniu?

Decyzja, czy chcesz wziąć udział, należy do Ciebie. Jeśli zdecydujesz się wziąć udział, zostaniesz poproszony/a o potwierdzenie swojej decyzji poprzez zaznaczenie pola na następnej stronie. Możesz wycofać się z badania do tygodnia po złożeniu ostatniego kwestionariusza. Można to zrobić, wysyłając e-mail do jednego z głównych badaczy (szczegóły wyżej) ze swoim unikalnym identyfikatorem (który utworzysz później) i prosząc o usunięcie Twoich odpowiedzi. Jeśli zdecydujesz się na wycofanie z badania, nie zostaniesz poproszony/a o podanie powodu tej decyzji. Wycofanie się z badania jest możliwe do 20 marca 2021.

Na czym polega to badanie?

Poprosimy Cię o wypełnienie czterech kwestionariuszy online. Wypełnienie dzisiejszego kwestionariusza powinno zająć około 20-25 minut. Kwestionariusze w kolejnych miesiącach będą krótsze i ich wypełnienie zajmie około 15 minut. Zadamy Ci pytania dotyczące, miedzy innymi, Twojej pracy, stresu, samopoczucia, strategii radzenia sobie ze stresem i ostatnich doświadczeń w pracy.

Jakie jest ryzyko związane z udziałem w badaniu?

Udział w badaniu nie jest związany z żadnym ryzykiem dla Twojego zdrowia. Jeśli jednak nie chcesz odpowiadać na pytania dotyczące Twojego samopoczucia psychicznego, nie bierz udziału w tym badaniu. Możesz również pominąć pytania, na które nie chcesz odpowiadać, ale będziemy wdzięczni za pełną, szczerą opinię na temat wszystkich aspektów kwestionariusza.

Jest to badanie podłużne, co oznacza, że poprosimy Cię o wypełnienie kwestionariusza w tym tygodniu (między 9-15 listopada), a następnie za 1, 2 i 3 miesiące (miedzy 9 a 15 dniem każdego kolejnego miesiąca). 

Kliknij poniższy link, aby uzyskać dostęp do ankiety i więcej informacji o badaniu. Odpowiedzi przyjmujemy do godziny 23:59, 15 listopada 2020. 

W razie pytań dotyczących badania prosimy o kontakt z dr Beatą Horeczy ([email protected]) lub dr Agatą Dębowską ([email protected]).

Link do ankiety: https://sheffieldpsychology.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_0oApzJqyj47hp5P


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7328 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka zarobi mniej niż niemedyk.

3 min czytania
Protestujący medycy pogrążają płacowo pielęgniarki Pani Krystyna Ptok – przewodnicząca związku pielęgniarek, w jednym z ostatnich wywiadów wyraża pogląd, że jest zmęczona…
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki - nieco spadnie różnica w podstawie.

3 min czytania
Protestujący medycy oraz minister zdrowia nie mają woli poprawy niesprawiedliwej oraz dyskryminującej siatki płac Sprawę wysokości minimalnego wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarek i położnych,…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Wzrost wynagrodzenia pielęgniarki za tytuł specjalisty.

2 min czytania
Wzrost wynagrodzenia pielęgniarki z tytułu uzyskania tytułu specjalisty w siatce płac autorstwa ministra zdrowia W dniu dzisiejszym na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i…
Komentarze