Pielęgniarki i położne – jak z waszym zdrowiem psychicznym w pandemii?

2 min czytania
AktualnościPielęgniarki w pandemii
Pielęgniarki i położne – jak z waszym zdrowiem psychicznym w pandemii?


Ocena stresu pielęgniarek i położnych

Mamy przyjemność zaprosić Cię do wzięcia udziału w badaniu w formie ankiety, badającej poziom stresu i aspekty związane ze zdrowiem psychicznym wśród pracowników służby zdrowia podczas pandemii COVID-19.

Link do ankiety: https://sheffieldpsychology.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_0oApzJqyj47hp5P

Jesteśmy bardzo zainteresowani Twoimi poglądami i doświadczeniami, dlatego mamy nadzieję, że znajdziesz czas na udział w tym ważnym badaniu.

Chcielibyśmy Cię zapewnić, że wszystkie Twoje odpowiedzi będą całkowicie anonimowe i nie zostaną nikomu przekazane.

Jaki jest cel tego badania? 

Celem tego badania jest ocena stresu, jakiego doświadczają pracownicy służby zdrowia podczas obecnego kryzysu COVID-19. Jest to badanie podłużne, co oznacza, że poprosimy Cię o wypełnienie kwestionariusza online dzisiaj, a następnie za 1, 2 i 3 miesiące. Miedzy 9 a 15 dniem każdego kolejnego miesiąca, prześlemy Ci link do nowego kwestionariusza na adres e-mail, który nam dziś podasz.

Czy muszę wziąć udział w tym badaniu?

Decyzja, czy chcesz wziąć udział, należy do Ciebie. Jeśli zdecydujesz się wziąć udział, zostaniesz poproszony/a o potwierdzenie swojej decyzji poprzez zaznaczenie pola na następnej stronie. Możesz wycofać się z badania do tygodnia po złożeniu ostatniego kwestionariusza. Można to zrobić, wysyłając e-mail do jednego z głównych badaczy (szczegóły wyżej) ze swoim unikalnym identyfikatorem (który utworzysz później) i prosząc o usunięcie Twoich odpowiedzi. Jeśli zdecydujesz się na wycofanie z badania, nie zostaniesz poproszony/a o podanie powodu tej decyzji. Wycofanie się z badania jest możliwe do 20 marca 2021.

Na czym polega to badanie?

Poprosimy Cię o wypełnienie czterech kwestionariuszy online. Wypełnienie dzisiejszego kwestionariusza powinno zająć około 20-25 minut. Kwestionariusze w kolejnych miesiącach będą krótsze i ich wypełnienie zajmie około 15 minut. Zadamy Ci pytania dotyczące, miedzy innymi, Twojej pracy, stresu, samopoczucia, strategii radzenia sobie ze stresem i ostatnich doświadczeń w pracy.

Jakie jest ryzyko związane z udziałem w badaniu?

Udział w badaniu nie jest związany z żadnym ryzykiem dla Twojego zdrowia. Jeśli jednak nie chcesz odpowiadać na pytania dotyczące Twojego samopoczucia psychicznego, nie bierz udziału w tym badaniu. Możesz również pominąć pytania, na które nie chcesz odpowiadać, ale będziemy wdzięczni za pełną, szczerą opinię na temat wszystkich aspektów kwestionariusza.

Jest to badanie podłużne, co oznacza, że poprosimy Cię o wypełnienie kwestionariusza w tym tygodniu (między 9-15 listopada), a następnie za 1, 2 i 3 miesiące (miedzy 9 a 15 dniem każdego kolejnego miesiąca). 

Kliknij poniższy link, aby uzyskać dostęp do ankiety i więcej informacji o badaniu. Odpowiedzi przyjmujemy do godziny 23:59, 15 listopada 2020. 

W razie pytań dotyczących badania prosimy o kontakt z dr Beatą Horeczy ([email protected]) lub dr Agatą Dębowską ([email protected]).

Link do ankiety: https://sheffieldpsychology.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_0oApzJqyj47hp5P


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8294 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarki liczą czas do emerytury.

2 min czytania
Komentarze pielęgniarek Poniżej zamieszczamy kilka wybranych komentarzy zamieszczonych na profilu na Facebooku pod cytatem jednej z pielęgniarek. Pielęgniarka: Liczę już lata do…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Pracodawca podaje stawkę godzinową.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Grupa, która oferuje prawie 1500 miejsc w nowoczesnych Domach opieki dla seniorów i Klinikach rehabilitacyjnych, specjalizujących się w…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Odszkodowania pielęgniarek - jak prawidłowo uzasadnić pozew.

1 min czytania
Wzór uzasadnienia pozwu pielęgniarki o odszkodowanie W bieżącym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, które zostało wydane 11 lipca 2024 r. publikujemy…
Komentarze