Pielęgniarki idą na zwolnienia lekarskie. Dyrektor zastanawia się czy nie powiadomić prokuratury.

1 min czytania
Aktualności

Tymczasem wczoraj na neurochirurgicznym bloku operacyjnym w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. N. Barlickiego w Łodzi pracowała tylko pielęgniarka oddziałowa. 8 przebywało na zwolnieniach lekarskich. Jedną z pielęgniarek ściągnięto z kursu, na który została oddelegowana.

Na oddziale wstrzymano planowe operacje, szpital będzie musiał wycofać się z czwartkowego ostrego dyżuru, a jeśli zwolnienia będą się przedłużać, na oddział nie będą przyjmowani nowi pacjenci.

Siostry mówią, że są na zwolnieniach, bo praca w zbyt małej obsadzie, zazwyczaj 4 noce w miesiącu, za pensję ok. 1700 zł netto, jest ponad ich siły. Dodają, że od kilku miesięcy piszą do dyrektora prośby o podwyżki, ale do tej pory nie otrzymały odpowiedzi.

Dyrektor placówki, prof. Piotr Kuna zapowiada, że o zaistniałej sytuacji zawiadomi Ministerstwo Zdrowia, wojewodę i rektora Uniwersytetu Medycznego. – Jeśli okaże się, że jednoczesne zwolnienia pielęgniarek spowodowały zagrożenie życia pacjentów na oddziale, to będę też zmuszony powiadomić o tym fakcie prokuraturę – twierdzi dyr. szpitala.

źródło informacji:  Express Ilustrowany

Zobacz także:

Przedstawiamy na bieżąco aktualizowany obraz PROTESTU PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH 2008. Zobacz gdzie i w jaki sposób oraz w jakiej wysokości wywalczono podwyżki. Gdzie nadal są protesty.

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8173 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek na obozie harcerskim. Zobacz wynagrodzenie.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Jak pisaliśmy w poprzednim artykule dotyczącym oferty pracy pielęgniarki na koloniach – okres wakacyjny zbliża się wielkimi krokami,…
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Przypinki – piękny dodatek do odzieży medycznej, torebek, czapek.

1 min czytania
Pinsy dla pielęgniarek i położnych W Sklepie Pielęgniarek i Położnych w dziale gadżety pojawiły się nowe przypinki oraz pinsy. Dodatki te zdecydowanie…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – poprawka zgłoszona w sejmie do ustawy pani Ptok.

2 min czytania
Ministerstwo zdrowia zgłasza poprawkę do projektu ustawy pani Krystyny Ptok… W projekcie ustawy związku zawodowego pielęgniarek (OZZPiP) zapisano: „Podmiot leczniczy jest zobowiązany…
Komentarze