Pielęgniarki już otrzymały znaczące podwyżki.

1 min czytania
AktualnościNowa siatka płac
Pielęgniarki już otrzymały znaczące podwyżki.

Wynagrodzenie pielęgniarek – stanowisko ministerstwa zdrowia

Poniżej publikujemy fragment pisma datowanego na dzień 5 marca 2021 r., którego autorem jest wiceminister zdrowia, a który jest odpowiedzią na zapytanie Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

(…) Ponadto trzeba wziąć pod uwagę, że pielęgniarki i położne otrzymały już znaczące podwyżki wynagrodzeń wynikające z porozumień z Ministrem Zdrowia, co skutkuje, że w tych grupach zawodowych aktualne poziomy wynagrodzeń są wyższe niż w przypadku innych grup zawodowych nieobjętych dotąd znaczącymi celowymi podwyżkami wynagrodzeń (w szczególności chodzi o osoby zaliczone do grupy 10).

Jeszcze raz proszę o przyjęcie naszej deklaracji gotowości do dalszego prowadzenia rozmów trójstronnych na temat systemowego regulowania wynagrodzeń w ochronie zdrowia z uwzględnieniem wszystkich grup zawodowych.

Z poważaniem
Maciej Miłkowski
Podsekretarz Stanu

POLECAMY!!!

Informator Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych o wynagrodzeniach pielęgniarek i położnych w nowej siatce płac od 1 lipca 2021 roku.

Grupa 9 – część pierwsza, część druga.

Grupa 8 – część pierwsza, część druga.

Grupa 7 – część pierwsza, część druga.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8329 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki z licencjatem.

1 min czytania
Praca dla pielęgniarek w przychodni Miejsce pracy: Otwock Zakres obowiązków: opieka nad pacjentami w przychodni Rodzaj umowy: Umowa zlecenie / Umowa o…
Aktualności

Awantura - pielęgniarz zarobił ponad dwieście tysięcy.

3 min czytania
Prominentny działacz PiS wiceprezesem izby pielęgniarek Od lat zastanawiało mnie jak to jest możliwe, że działacz PiS jest jednocześnie we władzach okręgowej…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. 10 godzin tygodniowo.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Miejsce pracy: Gliwice Zakres obowiązków: Wykształcenie: najlepiej kierunkoweZakres obowiązków: wykonywanie EKG, sprawdzanie przydatności leków, sporządzanie listy leków do…
Komentarze