Pielęgniarki kończą protest przed kancelarią premiera. O godzinie 17 w niedzielę zwijają "Białe miasteczko". Rząd zadowolony z decyzji pielęgniarek!!!

3 min czytania
Aktualności

’Białe miasteczko’ zwija się w niedzielę
’NIE CZUJEMY SIĄ PRZEGRANE. WALKA TRWA, WRÓCIMY 19 WRZEŚNIA’

Piecha: rząd jest zadowolony z decyzji pielęgniarek

Zobacz również:

Zobacz materiał wideo …..   Zobacz fotoreportaż ….. z 'białego miasteczka’

10 lipca 2007 – Rząd rozmawia z lekarzami o układzie zbiorowym. Pielęgniarki o podwyżkach od IV kwartału br. Lekarze z postulatu w sprawie tegorocznych podwyżek są skłonni odstąpić. Dlaczego OZZPiP nie zabiega o układ zbiorowy. Co z płacą minimalną pielęgniarek i położnych? Co z wcześniejszymi emeryturami? Co z urlopami szkoleniowymi?

8 lipca 2007 – Protest pielęgniarek i położnych taraci na impecie. Powodem brak konkretnych postulatów oraz współdziałania z lekarzami (co umiejetnie wykorzystuje strona rządowa). Prowadzenie głodówki jest nieuzasadnione. Wiele osób, nie wie o co chodzi już w tym konflikcie.

5 lipca 2007 – Rząd umiejętnie pogarsza pozycję negocjacyjną liderek protestu pielęgniarek i położnych. Dlaczego utrzymanie 30% podwyżek stało się postulatem naszego środowiska zawodowego, a nie układ zbiorowy? Co z pensją minimalną! Liderki dały się wpuścić w maliny. Popełniono tyle błędów. Nadal jesteśmy w tym samym miejscu. Zobacz artykuł w czwartym numerze bezpłatnej Gazety: WSZYSCY BĄDĄ ZADOWOLENI?

3 lipca 2007 – Minister zdrowia ma nadzieję, że jutro zniknie 'białe miasteczko’. Jeśli premier zaakceptuje nasze uzgodnienia z ministrem, zwiniemy 'białe miasteczko’ – mówią pielęgniarki. Klęska protestu wisi w powietrzu!!!  Sytuacja jest trudna. Mam nadzieję, że liderki OZZPiP pamiętają o postulatach zawartych w petycji do premiera: określenie minimalnych wynagrodzeń pielęgniarek i położnych!

1 lipca 2007Jesteśmy świadkami sprytnej zagrywki negocjacyjnej rządu, który będzie miał argument, że ustąpił i podwyżki nadal będą obowiązywać, natomiast co do kolejnych podwyżek to konieczne są “szczegółowe i czasochłonne negocjacje”. Ta sytuacja jest też „na rękę” OZZPiP, gdyż w przypadku braku efektów sporu z rządem w postaci kolejnych podwyżek płac, będzie miał argument, że doprowadził do obowiązywania ustawy podwyżkowej na 2008 rok. WSZYSCY BĄDĄ ZADOWOLENI?

1 lipca 2007Przeglądając serwisy telewizyjne i gazety w poszukiwaniu informacji o proteście pielęgniarek i położnych natrafiłem na relację ze spotkania ministra zdrowia z protestującymi w „białym miasteczku”. Zdjęcie, które zobaczyłem zaskoczyło, …. zadziwiło i wkurzyło! Ministra zdrowia trzyma pod rękę ….. pielęgniarka! Czy to pochód pierwszomajowy czy front sporu 200 tys. rzeszy pielęgniarek i położnych z rządem. Już widzę taką sytuację w przypadku protestu lekarzy lub górników (śmiech …

29 czerwca 2007 – Władza rozmontowuje w umiejętny sposób protest pielęgniarek i położnych. Dziś odwiedził 'białe miasteczko’ minister zdrowia. Atmosfera jak na letnim pikniku. Tylko ten sielankowy obraz zakłóca ….  prowadzona parę metrów dalej głodówka pięciu pielęgniarek. Ale o tym fakcie ani słowa! Dziś minister był 'towarzysko’, natomiast negocjacie w poniedziałek. Tylko po co? Postualty są znane, trzeba je zrealizować. Jak? To sprawa władzy.

27 czerwca 2007 – Klęska czy zwycięstwo? Wczoraj liderzy OZZPiP byli przedstawiani jako bohaterowie, którzy zmusili premiera do spotkania. Widzę to inaczej. Osiem dni przedstawiciele związku zawodowego pielęgniarek i położnych … czekali na premiera. I … wypili kawę. Warto było? Po co stawiano takie żądanie. Dlaczego nie przedstawiono konkretnych postulatów i od ich realizacji nie warunkowano opuszczenia Kancelarii Rady Ministrów? Klęska czy zwycięstwo? KOMPROMITACJA!!!

27 czerwca 2007 – Obserwator: Znowu niesmak – niestety. Dziś można było oglądać konferencję prasową z czterema naszymi przedstawicielkami, które były-okupowały przez kilka dni siedzibę Rady Ministrów. Cóż, szkoda na to było patrzeć. Naprawdę!  Dzisiejsza rozmowa przed kamerami, ich narzekania i utyskiwania są po prostu żenujące, nie przystające osobom na stanowiskach w pionie pielęgniarskim. Po raz kolejny okazało się jednak, że jeszcze …

26 czerwca 2007 – Protest pielęgniarek i położnych w 'białym miasteczku’ przed Kancelarią Rady Ministrów jest 'krzykiem’ naszego środowiska zawodowego. Całkowicie zrozumiałym co do formy, a także przyczyn (niskie płace i fatalne warunki pracy) i zamierzonych celów …  … do osiągniecia (podwyżka wynagrodzeń). Natomiast sens 'okupacji pomieszczeń’, a tym bardziej rozpoczęta wczoraj głodówka w celu osiągnięcia: 'spotkania z premierem tu i teraz’ budzi co najmniej wątpliwości.

25 czerwca 2007Obserwator: Każda pielęgniarka i położna w Polsce obserwuje obecnie z zapartym tchem walkę naszych koleżanek i kolegów w Warszawie. Jest jednak pewien niesmak tej sytuacji:  Prawie nikt tak do końca nie wie dlaczego pielęgniarki nie chcą rozmawiać w Centrum Dialog w Warszawie. Wychodzi na to, że pielęgniarki są 'uparte’. 

 


 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8294 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarki liczą czas do emerytury.

2 min czytania
Komentarze pielęgniarek Poniżej zamieszczamy kilka wybranych komentarzy zamieszczonych na profilu na Facebooku pod cytatem jednej z pielęgniarek. Pielęgniarka: Liczę już lata do…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Pracodawca podaje stawkę godzinową.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Grupa, która oferuje prawie 1500 miejsc w nowoczesnych Domach opieki dla seniorów i Klinikach rehabilitacyjnych, specjalizujących się w…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Odszkodowania pielęgniarek - jak prawidłowo uzasadnić pozew.

1 min czytania
Wzór uzasadnienia pozwu pielęgniarki o odszkodowanie W bieżącym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, które zostało wydane 11 lipca 2024 r. publikujemy…
Komentarze