Pielęgniarki LM – przestańcie nas zniesławiać i obrażać.

2 min czytania
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek
Pielęgniarki LM – przestańcie nas zniesławiać i obrażać.

Pielęgniarki oraz położne absolwentki LM i SM mają dosyć poniżania

Niestety nasila się eskalacja deprecjacji pielęgniarek LM oraz SM. Z jednej strony osoby zaszeregowane do grupy 2, popierają zróżnicowane płac pielęgniarek wykonujących te same zadania, dochodzącą do 3 tys. PLN miesięcznie.

Trudno uwierzyć, że osoby po studiach magisterskich oraz posiadające tytuł specjalisty podnoszą infantylne argumenty, które mają być usprawiedliwieniem niesprawiedliwości. Odzieraniem z godności zawodowej pielęgniarek, z którymi ramię w ramię wykonują na dyżurach dziennych i nocnych obowiązki zawodowe.

Warto jeszcze podkreślić, że wiele absolwentek pielęgniarskich szkół średnich posiadają tytuł magistra. Niestety w innej dziedzinie niż pielęgniarstwo. W dziedzinach, które mają zastosowanie w ochronie zdrowia.

Nie przystoi absolwentom studiów magisterskich podnosić argumentu pt. Bo ja się uczyłam. Gdy ona leżała to ja sobotę i niedzielę spędzałam na uczelni. Ja poświęcałam swój czas i swoją rodzinę. To argumenty żenujące.

Podniosłaś swoje wykształcenie? Ok? Czy zmienił się twój zakres obowiązków? Czy twoje uprawnienia zawodowe uległy poszerzeniu? Jaki zadania czy świadczenia zdrowotne możesz wykonywać, których nie może wykonać absolwentka LM.

Co do uprawnień. Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych porusza sprawę uprawnień zawodowych, które nadał minister zdrowia pielęgniarkom, które uzyskały tytuł specjalisty. Zainteresowanych użytkowników pielegniarki.info.pl zapraszamy do działu w aktualnościach pt. Uprawnienia pielęgniarek. Warto się zaznajomić w jaki sposób minister zdrowia podnosi prestiż zawodu pielęgniarki.

Poniżej przytaczamy kilka komentarzy na pielęgniarki.info.pl, które odnoszą się do wyżej poruszonych kwestii.

  • Koleżanki, przykro to słuchać. Parę lat temu to my, starsze pielęgniarki, zrównałyśmy pensje dla wszystkich, bo pielęgniarka to pielęgniarka, nie ma różnicowania ani widełek, a wy teraz chcecie za to podziękować. Przychodząc do pracy nie marzyłam, że będę zrównana ze starszą pielęgniarką. Ciekawe kto was wprowadza do zawodu, do pracy na oddziale. Chodziłam na studia i wiem co tam uczą, więc nie obrażajcie koleżanek po fachu. Dyplom mamy i zdawałyśmy wszystkie to samo. Nic więcej nie będziecie robić, a papierek – szacun, że macie, ja też mam i schowam dla potomnych, bo nic mnie więcej nie nauczył. Moim zdaniem różnica jest za duża.
  • Zrobiłam mnóstwo szkoleń: specjalistycznych (3-miesięcznych) i kursów kwalifikacyjnych (6-miesięcznych): EKG, RKO, szczepienia ochronne, edukator w cukrzycy, środowiskowo-rodzinny, chirurgiczny, operacyjny, ratownictwo medyczne – pielęgniarka systemu. Teraz słyszę: trzeba było się uczyć…
  • To jakiś koszmar. To tylko, jest w zawodzie pielęgniarskim. Dzielą, skłócają i na potęgę kształcą. Jeszcze trochę, to trzeba będzie mieć kurs na prześcielenie łóżka. Przecież wykonują te same zlecenia i tą samą pracę. Dobrze, że ja jestem na emeryturze.
  • Podnoszenie kwalifikacji wiąże się prawie w każdej firmie, ze zmianą stanowiska, z większymi pieniędzmi, z inną odpowiedzialnością. W pracy pielęgniarek nie wiążą się z niczym. Nadal jest to ta sama praca, ta sama odpowiedzialność, to samo stanowisko, tylko teraz pieniądze inne. Zrobiono dużą krzywdę wszystkim pielęgniarkom.

źródło: pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.3 / 5. Ilość głosów: 65

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7531 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Chlorofil – właściwości zdrowotne i zastosowanie 

4 min czytania
Chlorofil to ważny składnik roślin, odpowiadający za prawidłowy przebieg procesu fotosyntezy, a także za zielony kolor organizmów roślinnych. Spożywanie tego związku wraz…
AktualnościDodatki pielęgniarekNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Niewiarygodne - związek pielęgniarek za kompromisem w sprawie obniżenia współczynników pracy.

4 min czytania
Szpital zapowiada optymalizację współczynników pracy pielęgniarek i położnych Lubliniec 23.11.2022 rStarostwo PowiatoweRada Powiatu w Lublińcu W imieniu Zarządu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek…
AktualnościDodatki pielęgniarek

Szpital oszukał bezczelnie pielęgniarkę.

3 min czytania
Dodatek COVID dla pielęgniarek i położnych Dodatkowe świadczenie pieniężne dla pielęgniarek i położnych zostało wprowadzone od 1 maja 2020 roku poleceniem ministra…
Komentarze
×
Sklep Pielęgniarek i Położnych

Nowość dla pielęgniarek. Sukienka medyczna.