Pielęgniarki – ministerstwo o liczbie pozwów pielęgniarek za nierówne traktowanie w zatrudnieniu.

1 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOdszkodowania dla pielęgniarek LMWynagrodzenia pielęgniarek
Pielęgniarki – ministerstwo o liczbie pozwów pielęgniarek za nierówne traktowanie w zatrudnieniu.

Odszkodowania dla pielęgniarek

Poniżej publikujemy fragment artykuły pt. Liczba spraw sądowych wytaczanych dyrektorom szpitali, który w całości jest dostępny w czerwcowym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych.

Liczba pozwów sądowych wytoczonych przez pielęgniarki dyrektorom szpitali to informacja strzeżona bardzo przez PiS oraz aktualną koalicję rządową. To sprawa, która może wysadzić od środka system ochrony zdrowia. Na nic zdadzą się działania pani ministry zdrowia w sprawie tabletki po, tabletki przed, tabletki zamiast, in vitro czy nowelizacji ustawy aborcyjnej. To spędza sen z oczu marszałkowi sejmu, premierowi, pani minister Leszczynie. A problem gigantycznych – wielomiliardowych – odszkodowań dla pielęgniarek jest marginalizowany. Można rzec, że jest nieobecny. Ale narasta z każdym dniem…

Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych od lat walczy o naprawę siatki płac pielęgniarek i położnych. Siatki, która powstała w przebiegu radosnej urzędniczej twórczości. Jak można było stworzyć takie cudeńko legislacyjne, dzieląc pielęgniarki na trzy grupy: szóstą, piątą oraz drugą, w efekcie czego pielęgniarki z tych trzech grup mają podstawy pozywania dyrektorów szpitali do sądu?! I sprawy te wygrywają!

To jest wypadkowa wielu czynników. Jednym z nich jest jednak brak odpowiedzialności ze strony dyrektorów szpitali. Osób, które przez lata walczyły o oddanie w ich ręce polityki płacowej w zarządzanych przez nich podmiotach leczniczych. Jak w „owczym pędzie” skrupulatnie wypełniali zapisy absurdalnej ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w podmiotach leczniczych. Mając świadomość, że dyskryminowane i odarte z godności zawodowej pielęgniarki i położne pójdą po sprawiedliwość do sądu.

Ciekawe, w jakim podmiocie leczniczym dokonano odpisów aktualizujących w bilansie, mając na uwadze ryzyko wypłaty wielomilionowych odszkodowań dla personelu pielęgniarskiego?
Na posiedzeniu Sejmu w dniu 13 lipca 2023 roku padła liczba 400, dotycząca pozwów sądowych. Natomiast podczas dyskusji na plenarnym posiedzeniu Sejmu liczba ta została zakwestionowana jako zbyt niska i jedna z posłanek, będąca dyrektorem szpitala, mówiła o 2 tysiącach pozwów. (…)

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.7 / 5. Ilość głosów: 24

Bądź pierwszym, który oceni wpis

1101 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Pracodawca zapewnia "konkurencyjne i atrakcyjne wynagrodzenie pakietowe".

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Nowatorska Klinika Medycyny Estetycznej premium, działającą w dziedzinie transplantacji włosów i trychologii, medycyny estetycznej, a także kosmetologii, chirurgii…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - wynagrodzenie zasadnicze od 1 stycznia 2025 r.

1 min czytania
Wynagrodzenia pielęgniarek – propozycja ministerstwa W poniższym artykule, który pochodzi z lipcowego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych zajmiemy się tematem związanym…
Aktualności

Pielęgniarki liczą czas do emerytury.

2 min czytania
Komentarze pielęgniarek Poniżej zamieszczamy kilka wybranych komentarzy zamieszczonych na profilu na Facebooku pod cytatem jednej z pielęgniarek. Pielęgniarka: Liczę już lata do…
Komentarze
×
Aktualności

Praca jako pielęgniarka w Polsce? Gdzie szukać zatrudnienia?