Pielęgniarki na cały dzień odchodzą od łóżek pacjentów! Najtrudniejsza sytuacja jest w Kaliszu, gdzie w czwartek od łóżek pacjentów odeszły pielęgniarki z 11 oddziałów szpitala wojewódzkiego.

2 min czytania
Aktualności

 

Szczegóły ….

Zobacz materiał wideo ….

Komentarz redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych w sprawie odbytego "Białego Szczytu"
"Biały Szczyt" nie przyniósł żadnych korzystnych rozwiązań dla naszej korporacji zawodowej. Należałem do tych optymistów, którzy mieli nadzieję na poważne potraktowanie przez rząd słusznych roszczeń płacowych grupy zawodowej zrzeszającej ponad dwieście tysięcy pracowników.
Jeszcze kilka tygodni temu minister zdrowia przed kamerami telewizyjnymi z dumą ogłaszała, że rząd znalazł miliardy złotych na zabezpieczenie roszczeń płacowych grupy zawodowej lekarzy.
Co z tego, że Premier stoi na stanowisku, że podwyżki dla pielęgniarek i położnych są uzasadnione, skoro usłyszeliśmy słowa o: ciepliwości, odpowiedzialności? Takich argumentów nie kierowano do lekarzy, którym przyznano podwyżki w tysiącach złotych. Te argumenty usłyszały pielęgniarki i położne, którym zaproponowano podwyżki np. 1% lub 100 zł brutto.
Po raz pierwszy w publicznej ochronie zdrowia znaczący wzrost płac objął tylko JEDNĄ GRUPĘ ZAWODOWĄ.
Determinacja jest tak znaczna, że obecnie całe zespoły pielęgniarek i położnych biorą urlopy na żądanie oraz zapowiadają składanie wypowiedzeń. Znamienny jest fakt, że te działania są oddolną inicjatywą poszczególnych grup pracowników i nie są inspirowane przez związki zawodowe. Takie działania będą nadal koontynuowane!
Wobec powyższego brak konstruktywnych propozycji dla naszego środowiska zawodowego ze strony rządu może spowodować, że sytuacja wymknie się z pod kontroli, a odpowiedzialność za skutki takiego stanu rzeczy spadnie na pracodawców oraz rząd.
                                                    
                                                     Redaktor Naczelny
                                                     Gazety i Portalu
                                                     Pielęgniarek i Położnych
                                                    
                                                     Mariusz Mielcarek

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7907 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Podwyżki pielęgniarek – liczba skarg znikoma.

2 min czytania
Posiedzenie zespołu omawiającego podwyżki w podmiotach leczniczych 29 sierpnia odbyło się posiedzenie Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia. Poświęcono je głównie kwestiom finansowym,…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Możliwość wyboru kilku dyżurów.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki Poszukiwana pielęgniarka do stałej współpracy na oddział chirurgii ogólnej w Łodzi. Wynagrodzenie: 70 PLN brutto/godzinę Umowa: umowa zlecenie lub…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Podwyżki dla pielęgniarek – minister w sejmie nic nie powie, ale napisze.

2 min czytania
Sejm o ustawie o najniższych wynagrodzeniach zasadniczych w podmiotach leczniczych Sejmowa Komisja Finansów Publicznych w dniu 30 sierpnia 2023 roku. Poseł Krystyna…
Komentarze