Pielęgniarki: nasza determinacja jest ogromna i nie ustąpimy.

2 min czytania
AktualnościPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek
Pielęgniarki: nasza determinacja jest ogromna i nie ustąpimy.

Głos pielęgniarek województwa małopolskiego

Dziś Ogólnopolski Portal Pielęgniarek i Położnych publikuje drugą część wystąpienia pani Agaty Kaczmarczyk, Przewodniczącej Ogólnopolskiego Związków Zawodowych Pielęgniarek i Położnych, rejon małopolska, podczas sesji sesji sejmiku województwa małopolskiego.

Pierwszą część wystąpienia przedstawiliśmy w artykule pt. Decydent związku pielęgniarek: Dyrektor nie chce dać pielęgniarkom 60 PLN/godz., a innym daje 200.

To, że sytuacja w ochronie zdrowia jest zła, to wszyscy Państwo wiecie. Ale czy macie świadomość, że nad Małopolskę nadciąga katastrofa? Pierwsza bomba już wybuchła – w Szpitalu w Tarnowie. To nie te pielęgniarki stracą pracę, to szpital straci pielęgniarki, a pacjenci nie będą mieli dostępu do opieki zdrowotnej. (oklaski) Nasza determinacja jest ogromna i nie ustąpimy. Być może z Małopolski protest rozejdzie się na cały kraj. Wszyscy tu Państwo macie znajomych, kolegów w Sejmie, wszyscy macie w jakiś sposób wpływ na to, żeby nastąpiły zmiany przepisów odgórnie i dopiero wtedy być może wreszcie nastąpi porządek. Myśmy tutaj siedziały bardzo długo, przysłuchiwałyśmy się tym rozmowom, ale przysłuchiwałyśmy się też rozmowom w kuluarach i usłyszałyśmy coś, co mnie osobiście, jako obywatela zbulwersowało, bo usłyszałyśmy, że głosowanie będzie tak, jak poszły wytyczne. Państwo powinniście głosować zgodnie z sumieniem i z potrzebą społeczeństwa. (oklaski)

Szpital Uniwersytecki w Krakowie, Szpital Dietla, Szpital Narutowicza, Szpital w Nowym Targu, Szpital w Nowym Sączu, Szpital w Miechowie. To wszystko są szpitale, w których jest źle. Mogłabym tych problemów dalej tutaj wyliczać. Pan Marszałek mówił jak bardzo chętny jest do rozmów. Tak, oczywiście – za każdym razem jesteśmy chętnie przyjmowani i słyszymy tylko jedno „Urząd Marszałkowski nie wtrąca się w decyzję dyrektorów”. Być może, na tych stanowiskach dyrektorów są po prostu niewłaściwi ludzie. Jeżeli w Szpitalu w Tarnowie odchodzi 140 pielęgniarek, w Szpitalu Uniwersyteckim są już uszykowane pozwy, a w Szpitalu Jana Pawła II, o którym tak pięknie mówił Pan Marszałek 300 pielęgniarek nie podpisało aneksów do umów, ponieważ dyrektor nie chce uzgodnić regulaminu wynagradzania, tzn. że dzieje się źle.

Szpitale skonfliktowane z pielęgniarkami

I ostatnie moje słowa pozwolę sobie skierować do Pana Marszałka Kozłowskiego, z ogromną prośbą o zachowanie większej rozwagi w wypowiedziach publicznych, ponieważ w ostatniej swojej wypowiedzi, która dotyczyła pielęgniarek, spowodował Pan to, że myśleliśmy, że może przyjedzie tu dzisiaj 20/30 osób, a to dzięki Pana wypowiedzi pojawiła się tu 100. Powiedział Pan… pozwolę sobie zacytować: „Są prowadzone rozmowy, a nie ma jakiegoś głębokiego konfliktu.” Otóż to nie jest głęboki konflikt – to rów mariański. Mówienie, że „robimy z igły widły” po prostu Panu nie przystoi.

źródło: Sejmik Województwa Małopolskiego
30 stycznia 2023 r.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4 / 5. Ilość głosów: 30

Bądź pierwszym, który oceni wpis

1080 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarka odmówiła przyjęcia dyżuru. Została ukarana. Poszła do sądu.

3 min czytania
Pielęgniarka odmówiła przyjęcia dyżuru. Jakie zarzuty postawił pielęgniarce pracodawca… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przytacza kolejny fragment uzasadnienia do wyroku Sądu…
AktualnościPraca w Norwegii

Jak bezpiecznie wyjechać do pracy za granicę jako pielęgniarka?

3 min czytania
Dzisiaj chciałbym podzielić się moimi doświadczeniami z pracy z pielęgniarkami wyjeżdżającymi za granicę. Na podstawie dziewięciu lat pracy w Open Europe, specjalizując…
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pracodawca zarzucił pielęgniarce "dezorganizację pracy w oddziale".

6 min czytania
Pielęgniarka odmówiła przyjęcia dyżuru Z uzasadnienia (fragment) wyroku Sądu Okręgowego:  Bezpośrednią przełożoną powódki była M. K., która pełni obowiązki Pielęgniarki Oddziałowej. Przełożoną wszystkich pielęgniarek…
Komentarze
×
Aktualności

Ta pielęgniarka może wykonywać prostsze czynności.