Pielęgniarki nie są od ratowania szpitali.

1 min czytania
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek
Pielęgniarki nie są od ratowania szpitali.

Wynagrodzenia pielęgniarek

Wczoraj na Facebook’owym fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych opublikowaliśmy poniższy post.

Post trafił do ponad 58 tys. użytkowników Facebook’a i pozostawiono pod nim prawie 930 reakcji. Poniżej cytujemy wybrane komentarze pielęgniarek i położnych w tej sprawie, zachowując oryginalną pisownię.

Komentarze na pielegniarki.info.pl

Pracuję od prawie 30 lat w zawodzie i zawsze słyszałam że przez pielęgniarki upadnie szpital. Już się rzygać chce za przeproszeniem.

Wszystkie to chyba słyszymy. Ja od 32 lat. Nie ma pieniędzy. A szpital bez pielęgniarek nie istnieje. Kiedy w końcu nas docenią i nie będą na nas oszczędzać. Nie jesteśmy służbą! To jest praca, za którą należy się pensja. Nieprzespane nocki, święta bez rodziny i wieczne pretensje pacjentów i rodzin, że nic nie robimy.

Dokładnie tak. Żadna grupa zawodowa pracująca w ochronie zdrowia nie jest od ratowania szpitali, oni są potrzebni do ratowania ludzkich żyć.

Może pielęgniarki powinny pracować za darmo żeby ratować szpital.

Żadna grupa zawodowa nie jest od ratowania szpitala. My mamy pomagać ludziom i mieć za to zapłacone.

Administracja szpitala razem z dyrekcją brali dużo większe wynagrodzenia miesięczne niż pielęgniarki, to teraz niech ratują szpitale.

Żadna grupa zawodowa nie powinna ratować szpitali a przyzwyczaili się, że zawsze mają ratować najmniej zarabiający – salowe i pielęgniarki – teraz i opiekunki medyczne, jeśli takie są zatrudnione. Bo nie będą się buntować.

Pielęgniarki nie uratują służby zdrowia, sory ochronę zdrowia. Powstał ogromny chaos. To nie my to oni… Ochrona zdrowia zmierza ku upadkowi czy tego nikt nie widzi? Nie ma kto leczyć i opiekować się chorymi. Strach się bać co będzie dalej.

Dokładnie żadna grupa zawodowa nie może ratować szpitali. Pieniądze na wynagrodzenia to pieniądze na wynagrodzenia, a łatanie dziur i szantażowanie personelu, że jak dostaną te pieniądze to nie będą mieli czym pracować, nie będzie opatrunków, bandaży, leków i innych środków jest żenujące.

źródło: pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.3 / 5. Ilość głosów: 25

Bądź pierwszym, który oceni wpis

562 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki i opiekunowie medyczni mają te same problemy zdrowotne.

2 min czytania
Choroby zawodowe pielęgniarek i położnych Dolegliwości mięśniowo-szkieletowe to choroby, które bardzo często występują u pielęgniarek. Wiąże się to z zakresem obowiązków, które…
AktualnościOferty pracy

Szpital zatrudni pielęgniarki na oddziałach. Do 10,5 tys. PLN.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Centralny Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie zatrudni pielęgniarki/pielęgniarzy w klinikach/oddziałach/POZ. Forma pracy: Pełny etat…
Aktualności

60-lecie szkoły pielęgniarskiej.

2 min czytania
W 1995 r. zakończono kształcenie pielęgniarek na poziomie licealnym Posiedzenie Sejmu w dniu 1 grudnia 2022 roku Poseł Beata Strzałka: Panie Marszałku!…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki o zapowiedzi spłaszczania płac.