Pielęgniarki o doświadczeniu i problemach przy cewnikowaniu mężczyzn.

1 min czytania
Aktualności
Pielęgniarki o doświadczeniu i problemach przy cewnikowaniu mężczyzn.

Cewnikowanie przez pielęgniarki

Temat cewnikowania niejednokrotnie wzbudza dyskusję w naszych mediach. Poniżej przedstawiamy kilka komentarzy pielęgniarek, które opisują z jakimi problemami spotykają się przy cewnikowaniu pacjentów.

 • Pielęgniarka ma niejednokrotnie większe doświadczenie w cewnikowaniu niż lekarz. Robimy to sprawniej, czyściej, a jedyny problem jaki widzę to niechęć części personelu. Wszystkie uprawnienia już dawno powinny być w sposób jasny i czytelny usystematyzowane, żeby żadne z Nas nie miało wątpliwości, czy podejmowane działanie jest zgodne z posiadanymi kwalifikacjami.
 • Pracuję 37 lat w zawodzie i szczerze mówiąc czasami jest gorzej za cewnikować kobietę niż mężczyznę, posiadają różne deformacje a z mężczyznami jeżeli jest problem przy pierwszym podejściu, konsultuje się to z urologiem.
 • Sama procedura cewnikowania mężczyzn nie jest trudna. Problem pojawia się wtedy, kiedy mamy do czynienia z przerośniętym gruczołem prostaty. Ale to wtedy jest problem urologa, nie nasz.
 • 20 lat przepracowałam w ratownictwie było to normalne mam specjalizację teraz pracuję na oddziale i też cewnikuje nie podejmuję się tylko gdy wiem, że pacjent nie ma przerost gruczołu z tym mają problem nawet lekarze. Wywiad jest najważniejszy, a jest to podstawa.
 • Cewnikuje pacjentów odkąd tylko podjęłam pracę pielęgniarki i mam w tym lepszą wprawę niż niejeden lekarz. W czasie gdy zaczynałam przygodę z pielęgniarstwem to było normalne. Wprowadzały starsze doświadczone koleżanki jeżeli tylko czegoś się chciało nauczyć. Teraz to po prostu tragedia. Ta nie chce, ta nie może, a ta nie umie.

Cewnikowanie przez pielęgniarki w innych krajach

 • Od paru lat pracuję w Niemczech, tu wręcz jest niedopuszczalne cewnikowanie pacjenta przez pielęgniarki
 • Chyba to już zależy od szpitala. Pracuję również w Niemczech i cewnikujemy pacjentów.
 • W Austrii też cewnikują pielęgniarki. Nie rozumiem „sztucznego problemu”
 • W Hiszpanii robią to pielęgniarki
 • W UK gdzie pracuje nie wywołuje to żadnych dyskusji pod warunkiem, że pielęgniarka ma szkolenie.
 • Oczywiście u nas we Francji cewnikują pielęgniarki, technika którą bardzo dobrze praktykują
 • W Kanadzie mężczyzn cewnikują pielęgniarki

źródło: facebook.com/PortalPielegniarekiPoloznych

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.7 / 5. Ilość głosów: 6

Bądź pierwszym, który oceni wpis

579 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Najwyższe standardy kształcenia - nauka, praktyka, innowacje.

2 min czytania
Warszawska Uczelnia Medyczna prowadzi rekrutację na rok akademicki 2024/25. Dynamiczny rozwój to podstawa strategii uczelni przy Bobrowieckiej 9, w Warszawie. W ciągu…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Pielęgniarki – wezwanie przedsądowe uwzględniające dodatek stażowy.

2 min czytania
Odszkodowanie za nierówne traktowanie w zatrudnieniu pielęgniarek z grupy 6 od 1 lipca 2021 do 30 czerwca 2024 uwzględniające stratę finansową na…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Umowa o pracę: 9-10 tys. brutto. Kontrakt: 11,5-13 tys. netto.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Szybko rozwijająca się, nowoczesna Przychodnią POZ położona w centrum Ochoty poszukuje do pracy dwóch pielęgniarek – Pielęgniarka POZ…
Komentarze
×
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka Krystyna Ptok zachwala ustawę OZZPiP.