Pielęgniarki o karach pieniężnych oraz naganach do akt za pomalowane paznokcie.

2 min czytania
Aktualności
Pielęgniarki o karach pieniężnych oraz naganach do akt za pomalowane paznokcie.

Praktyka zawodowa pielęgniarek

Temat pomalowanych paznokci wśród pielęgniarek i położnych wraca w wielu dyskusjach. Zdecydowana większość personelu medycznego opowiada się za swobodą i dowolnością w kwestii manicure w pracy. Poniżej kilka wybranych komentarzy w tej sprawie.

Zobacz także:

  • Proszę odczepić się od pielęgniarek i położnych. Myślę, że nikt tak często nie myje rąk jak My. A ładny lakier wygląda dobrze i estetycznie. Liczy się nasze profesjonalne pielęgniarstwo.
  • Dokładnie, długość to rozumiem, ale jesteśmy też kobietami każda chce dobrze wyglądać i dobrze się czuć w swojej pracy
  • Każda czynność jest wykonywana w rękawiczkach, więc co tu ma do rzeczy czy mam pomalowane paznokcie na czarno czy czerwono? Długość oczywiście powinna być taka żeby nie stanowiła powodu do uszkodzenia ciała pacjenta lub rękawiczek i wygodna do wykonywania zawodu. Czasy worków pokutnych dawno minęły, chcemy być zadbane i piękne, to także dla dobra pacjentów, na poprawienie samopoczucia, miło jak zajmuje się pacjentem zadbana kobieta..
  • Nie ważne jakie paznokcie mamy. Jesteśmy kobietami i pielęgniarkami i też musimy wyglądać, a paznokcie ta raczej ochrona a nie niebezpieczeństwo przy takim myciu i dezynfekcji.
  • Żeby pielęgniarki broniły samodzielności zawodowej tak jak bronią lakieru do paznokci to mielibyśmy Eldorado.

Kara finansowa i nagana dla pielęgniarki

Jedna z pielęgniarek w odniesieniu do powyższych wypowiedzi wspomniała o karach i naganach obowiązujących w jej miejscu pracy za pomalowane paznokcie. Poniżej przytaczamy wypowiedź.

Cóż mogę dodać do tych wszystkich komentarzy. Całkowicie się zgadzam i myślę tak samo. W moim szpitalu panie epidemiologiczne razem z naczelną robią kontrole paznokci i lecą nagany nawet z wpisaniem do akt pracowniczych, mowa jest też o karach pieniężnych.

pielęgniarka

Inna z pielęgniarek także dodała:

Prawda jest taka, że możemy podziękować tylko naszym koleżankom epidemiologicznym za te zakazy. Twierdzą, że na pomalowanych paznokciach dłużej utrzymują się bakterie, niż na niepomalowanych. Jeśli zakaz ten będzie dotyczył wszystkich pracowników Służby Zdrowia to się z tym pogodzę, ale jeśli tylko od nas będą tego wymagać to też się nie podporządkuje.

Środki dezynfekujące niszczą dłonie i paznokcie pielęgniarek

  • Po tylu myciach i dezynfekcjach rąk, paznokcie są miękkie i rozwarstwiają się, ale nie można malować, bo mają być naturalne. To swoista, głupota.
  • Środki dezynfekcyjne, których w ostatnich latach używa się więcej niż kiedyś, niszczą płytkę paznokciową. Paznokcie są kruche i łamliwe, więc nie wiem czy zabezpieczone lakierem nie są lepsze od połamanych i drapiących.
  • Nigdy wcześniej nie malowałam paznokci, nie czułam takiej potrzeby. Ale mam już 58 lat i bardzo słabe paznokcie z łamiącymi się końcami. Jeden z paznokci pęka na pół już od macierzy. Niestety mimo króciutkiego obcinania łamał się zostawiając ostre końce. Ten paznokieć zahaczał o wszystko, odstawał od paliczka, dziurawił rękawiczki(!) Często krwawiłam spod tego paznokcia. Bardzo krótkie obcinanie (z powodu pękających końcówek) powodowało też uszkodzenia opuszek, które często też pękały do krwi. W końcu poszłam do kosmetyczki, zrobiłam hybrydy i wreszcie mam normalne ręce. Często kosmetyczka nakłada mi tylko żel utwardzający bez lakieru hybrydowego, wtedy mniej widać. Chore paznokcie na pewno mogą być źródłem zakażenia. Z utwardzonymi czuję się pewniej w pracy.

źródło: pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.6 / 5. Ilość głosów: 27

Bądź pierwszym, który oceni wpis

592 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Letnie przeziębienia spowodowane klimatyzacją? Mamy na to sposoby

2 min czytania
Letnie przeziębienia wywołane klimatyzacją? Zobacz jak sobie radzić. Klimatyzacja w biurach, domach i samochodach przynosi ulgę w upalne dni, ale może również…
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarki – Sąd Apelacyjny uznał, że do upadku pacjentki doszło na skutek niewłaściwego, zawinionego zachowania pielęgniarek.

5 min czytania
Sąd Apelacyjny ocenił postępowanie pielęgniarek… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przytacza fragmenty uzasadnienia wyroku Sądu Apelacyjnego z 2023 roku. (…) Sąd…
AktualnościPielęgniarki z Ukrainy

Pielęgniarki z Ukrainy będą musiały znać język polski. Od kiedy?

3 min czytania
Ministerstwo zdrowia o wymogach dla pielęgniarek z Ukrainy w zakresie znajomości języka polskiego… Komunikat Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych w sprawie prawa…
Komentarze