Pielęgniarki o podziałach w środowisku zawodowym.

2 min czytania
Aktualności
Pielęgniarki o podziałach w środowisku zawodowym.

Pielęgniarki: po co te podziały?

Wiele pielęgniarek i położnych uważa, że ich grupa jest najbardziej podzieloną grupą zawodową. Pielęgniarki dzielą się ze względu na ukończone szkoły, wykształcenie, doświadczenie. Większość przyznaje, że są już zmęczone tym tematem i chciałyby, aby to się zmieniło. Poniżej przedstawiamy kilka opinii pielęgniarek o podziałach w środowisku pielęgniarskim.

  • Nie rozumiem po co te podziały, co kto kończył. Tak naprawdę podstawy ma każdy, a specyfikę oddziału i pracę poznajemy pracując. Gratuluję wszystkim, którzy tak świetnie wszystko umieli w każdej dziedziny po szkole. Najgorsza sytuacja kiedy jedni najeżdżają na drugich. Zazdrość zniszczy wszystko. Dlatego nigdy nie będzie dobrze w tym środowisku.
  • Nie ma znaczenia czy kończyło się LM czy Licencjat. Czego i ile się nauczyło zależy tylko i wyłącznie od nas samych . Prawdziwego doświadczenia w zawodzie uczymy się pracując . Dokształcanie się jest jak najbardziej na plus, tego wymaga nasz zawód. Więc nie rozumiem licytacji kto jest lepszą pielęgniarką biorąc pod uwagę LM czy Licencjat. Niech każdy odpowie sam sobie, z czystym sumieniem, jak wykonuje swoją pracę, jakie ma podejście do pacjenta, otoczenia i co zrobił żeby doskonalić swoje umiejętności i wiedzę.
  • Myślę, że od czasów kiedy były LM to wiele zmieniło się w medycynie, a szczególnie w pielęgniarstwie. Bez sensu ciągle wracać do tego co było, a już nie wróci. Każdy oddział jest inny i żadna szkoła nie przygotuje w 100 % do pracy pielęgniarki. Potrzeba czasu na wdrożenie, pomocy starszych stażem koleżanek, tak samo przecież osoba kończąca medycynę nie jest od razu lekarzem, który wie wszystko i odnajdzie się wszędzie tylko stale poszerza swoją wiedzę, specjalizuje się w jakiejś dziedzinie. Nikt nie jest alfą i omegą.

Skłócone środowisko pielęgniarskie nie zachęca młodych osób do zawodu

  • Licytacja trwa…. Ten temat skończy się za jakieś 10-15 lat jak starsze pielęgniarki po LM odejdą na emeryturę. Ja się wcale nie dziwię, że młode dziewczyny nie garną się do tego zawodu. Tu tylko kto lepszy, kto jaką szkołę kończył, komu dali podwyżkę, komu nie . Najbardziej skłócone środowisko jakie znam. Gdzie tu miejsce na empatię, współpracę starszego pokolenia z młodym jak tu same przepychanki. Taki jest obecnie system kształcenia i nie mamy na to wpływu. Mamy natomiast wpływ na stosunki międzyludzkie, przekazanie naszego doświadczenia młodym. Dokształcanie w tym zawodzie jest niezbędne i dalsze wytykanie kto co ma lub czego nie ma jest bez sensu.
  • Po co te wieczne podziały? Wypominanie sobie co kto kończył, która szkoła była cięższa, która lepiej przygotowała do zawodu. To jak ktoś był przygotowany do zawodu po szkole zależało przede wszystkim od tego jak się udzielał w tejże szkole, jeżeli ktoś był ambitny i chciał się uczyć to się nauczył i solidne podstawy miał. A dalsza nauka odbywała się pod okiem starszych koleżanek z którymi się pracowało, za co jestem im i pewnie każda z nas bardzo wdzięczna.

źródło: pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.2 / 5. Ilość głosów: 46

Bądź pierwszym, który oceni wpis

584 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka: iniekcje, kroplówki, pobrania krwi, tłumaczenie rodzinom…

1 min czytania
Komentarze pielęgniarek Pod jednym z zamieszczony postów na Facebooku pojawił się poniższy komentarz pielęgniarki. Wywołał on dyskusję wśród pielęgniarek i położnych. Polska…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek. 80–85 zł / godz. brutto

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Prywatna placówka medyczna poszukuje pielęgniarki/pielęgniarza do pracy w szpitalu w Łodzi i w Brzezinach. Wynagrodzenie: 80 – 85…
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarka odmówiła przyjęcia dyżuru. Sąd Rejonowy skazał a Sąd Okręgowy...

3 min czytania
Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przytacza kolejny fragment uzasadnienia do wyroku Sądu Okręgowego. Zobacz część pierwszą sprawy w artykule pt. Pracodawca…
Komentarze