Pielęgniarki o sposobach organizacji przerw w pracy.

2 min czytania
AktualnościPraktyka zawodowa
Pielęgniarki o sposobach organizacji przerw w pracy.

Praca pielęgniarek i położnych

W jednym z postów na naszym Facebooku zadaliśmy pytanie pielęgniarkom i położnym, które brzmiało: Ile kawy wypijają podczas dyżurów? Większość osób, które wyraziły swoją opinię wskazało, że wypijają tylko jedną kawę podczas pracy i w dodatku zawsze zimną.
Do dyskusji dołączyła także polska pielęgniarka, pracująca w Anglii, która wspomniała, jak wyglądają przerwy w pracy w szpitalach w UK.

Podobał mi się system w Anglii. Dwie przerwy po 15 min i jedna na lunch 30 minutowa w pomieszczeniu, z dala od oddziału. Każdy po kolei schodził. 

System pracy w Anglii zdecydowanie spodobał się pielęgniarkom. Jedna z nich zamieściła poniższy komentarz.

Jest jeszcze porządek na tym świecie. Można? Można. Nie jesteśmy robotami….

Opinie pielęgniarek i położnych

Na temat przerw w pracy wypowiedziały się także inne pielęgniarki i położne. Poniżej przedstawiamy wybrane komentarze.

Przerwa w pracy? A co to jest ta przerwa? Siedzę w socjalnym, jem, dzwonek, więc zostawiam jedzenie i idę na salę. Po wykonaniu koniecznych czynności już zapominam, że jadłam…

Tak powinno być. Siedzę jem śniadanie i dostaję na talerz dokumentację pacjenta od koleżanki jednozmianowej z komentarzem: pilnie i trzeba iść na konsultację. Mówię: czy mogę skończyć śniadanie? Odpowiedź: nie bo tam czeka lekarz. To tylko w Polsce gdzie nie szanuje się koleżanek nawzajem, a cóż mówić o poszanowaniu od pacjenta.

W każdym szpitalu, w którym pracowałam w UK, czy to jako „stała” pielęgniarka, czy z agencji – pomieszczenie socjalne znajdowało się poza oddziałem. Przerwy były ustalone z góry i jak szło się na przerwę, były przydzielone osoby, które „kryły” tą na przerwie. Przeszkadzanie pielęgniarce na przerwie to była ostateczność. 15 min rano i wieczorem, pół godziny po południu.

Pracuje w UK i nie zawsze pomieszczenie jest z dala od oddziału, ale rzeczywiście przerwy są świętością.

Tak samo jest w Szwajcarii ale: Co z tego skoro jako pielęgniarka noszę tzw.: ”telefon główny” i nawet podczas przerwy zawracają gitarę?

Pracuję w Niemczech. Przerwa pół godziny jest doliczona do czasu dyżuru i jest bezpłatna. Czasami nie ma na nią czasu, ale i tak musisz być w pracy do konkretnej godziny, bo inaczej masz godziny ujemne. Oczywiście dzwonki pacjentów w czasie przerwy są normą.

W Danii nie wolno być poza zasięgiem, zawsze do dyspozycji, jak się je np. obiad, dzwonią, zostawiasz jedzenie, robisz co trzeba i wracasz do zimnego. Drzwi do dyżurki otwarte, najchętniej by chcieli, żeby tylko siedzieć w dyżurce jak się pisze raport, a tak to trzeba być z chorymi cały czas. Nie ma przerw jako takich. Oni są tak poprawni, że nawet podczas posiłku rozmawiają o chorych, bo pauza na jedzenie jest płatna ,wiec czują się w obowiązku gadać na tematy zawodowe…

źródło:pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.2 / 5. Ilość głosów: 10

Bądź pierwszym, który oceni wpis

579 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraca w Norwegii

Praca w Polsce i w Norwegii: różnice, wyzwania i korzyści - wywiad z pielęgniarką.

4 min czytania
Poniższy wywiad został zrealizowany przez Open Europe – firmę, która rekrutuje, szkoli i pomaga zdobywać dobrze płatną pracę dla polskich pielęgniarek i…
Aktualności

Obuwie medyczne dla pielęgniarek: na co zwrócić uwagę przy zakupie?

2 min czytania
Jeśli jesteś pielęgniarką, z pewnością wiesz, jak wielogodzinne dyżury potrafią dać się we znaki kręgosłupowi i nogom. Aby zapewnić sobie komfort nawet…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Pielęgniarki: wzór pozwu o odszkodowanie.

2 min czytania
Pielęgniarka pozywająca pracodawcę o odszkodowanie za nierówne traktowanie w zatrudnieniu w pozwie musi uwzględnić jeszcze jedną ważną sprawę… W związku z licznymi…
Komentarze
×
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

NIK o wynagrodzeniach pielęgniarek.