Pielęgniarki o świętach w pracy.

2 min czytania
Aktualności
Pielęgniarki o świętach w pracy.

Praca pielęgniarek w okresie świątecznym

Zawód pielęgniarki i położnej wiąże się z licznymi obciążeniami psychofizycznymi. Jednym z nich jest konieczność pracy w okresie świątecznych, z dala od rodzin i bliskich. Poniżej redakcja Portalu publikuje wypowiedzi pielęgniarek i położnych w kontekście dyżurowania w święta.

  • Zawsze płaczę, jak wychodzę na dyżur w święta, choć kocham to co robię .Moją pasją jest onkologia i medycyna paliatywna. Nikt nie pamięta o medykach. To my jesteśmy na placu boju dzień i noc, to my się opiekujemy starymi rodzicami pchniętymi na internę, bo dzieci nie chcą ich na święta w domu. A jak był Covid to nas wszyscy widzieli, tylko nikt teraz nie zagląda w statystyki ile medyków straciło życie w tej nierównej walce. Żadne pieniądze nie wynagrodzą nam świąt bez rodziny, nieprzespanych nocy, obelg pod naszym adresem i braku szacunku.

Pielęgniarka: taki zawód wybrałyśmy

  • Tak spędziłam 40 lat i proszę mi wierzyć, żałuję mimo tego, że kocham swoją pracę ma się ona nijak wobec rodziny
  • To już przyzwyczajenie zawodowe. Święta w domu, Święta w pracy. Jednak dajemy radę. Mamy 2 domy – rodzinę i pacjentów.
  • Po 45 latach pracy w zawodzie pielęgniarki pierwsze Święta spędzam w domu z Rodziną. Życzę Wam spokojnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia, dużo radości i zrozumienia od pacjentów.
  • To mój drugi dom, od 42 lat, w te święta też z chorymi i zespołem, spokojnych świąt
  • Ja już 31 lat , ale cóż taki zawód wybrałyśmy. Pozostało nam trochę ponarzekać i robić swoje.
  • Dla mnie dyżury w pracy w święta są normalnością, mimo ciężkiej pracy mamy zawsze wspaniałą rodzinną atmosferę, tworzymy jeden zespół. Życzę każdej położnej i pielęgniarce pracy w dobrym, zgranym i życzliwym zespole.
  • Ja tylko od 24, ale mój oddział to drugi dom a zgrany zespół to podstawa. Nawet najcięższy dyżur mija spokojnie gdy możesz liczyć na koleżanki .Pozdrawiam ekipę z OIT i A. Gdy jest ciężko w pracy czy w życiu są takie osoby które zawsze stoją przy Tobie.

Zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich pielęgniarek , pielęgniarzy i położnych!

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.7 / 5. Ilość głosów: 19

Bądź pierwszym, który oceni wpis

536 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Umowa o pracę. Kontrakt 55- 65 PLN/godz.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Dom opieki dla seniorów we Wrocławiu, gdzie poza domem opieki funkcjonują Mieszkania dla Seniorów oraz Centrum Alzheimera poszukuje…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Na kurs specjalistyczny dla pielęgniarek zapisało się ponad 700 osób.

1 min czytania
Kurs specjalistyczny dla pielęgniarek Według danych prezentowanych na stronie internetowej Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie dowiadujemy się, że kurs specjalistyczny, któremu…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka Krystyna Ptok w sejmie: 17 miliardów złotych przetransferowano.

2 min czytania
Czy ustawa o podwyżkach dla pielęgniarek musi być procedowana przez Zespół Trójstronny? Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych w kilku ostatnich artykułach…
Komentarze
×
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Związek pielęgniarek o stanie prac nad związkową ustawą o nowej siatce płac.