Pielęgniarki oburzone stwierdzeniem: brakiem poczucia wstydu jest upominanie się o pieniądze.

1 min czytania
AktualnościDodatki pielęgniarek
Pielęgniarki oburzone stwierdzeniem: brakiem poczucia wstydu jest upominanie się o pieniądze.


Wynagradzanie pielęgniarek w pandemii

Dzień dobry.

W imieniu moich koleżanek zwracam się z prośbą o wyjaśnienie kwestii wypłat 100% dodatku dla pracowników Bloków Operacyjnych. 

Pracujemy w szpitalu III poziomu. Jesteśmy oddziałem zabiegowym leczącym pacjentów zakażonych covid, wymagających interwencji zabiegowej dla całego województwa zachodniopomorskiego (jednocześnie w wąskim zakresie prowadzimy działalność zabiegową dla pacjentów niezakażonych). 

Według Dyrektora nie należy nam się dodatkowe wynagrodzenie. Dyrektor uważa, że nasz wkład w walkę z covid jest mały lub żaden. Dzięki takiej ocenie jesteśmy nieliczną grupą w szpitalu, która nie dostała żadnych pieniędzy. Nawet administracja i służby gospodarcze otrzymały dodatkowe pieniądze, natomiast nasza praca z pacjentem Covid +, wymagającym operacji nie została doceniona. Czujemy się pokrzywdzone i upokorzone stwierdzeniem, że "brakiem poczucia wstydu jest upominanie się o pieniądze".

Wiemy, że inne szpitale wypłacają dodatkowe pieniądze pielęgniarkom operacyjnym nawet za kontakt epizodyczny.

Pozdrawiam
Pielęgniarka operacyjna 

Dane autora do wiadomośći redakcji.
Wybrała: Katarzyna Kropska, pielegniarki.info.pl 

Apel Redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych

Apelujemy do pielęgniarek i położnych o przekazywanie do redakcji Portalu informacji w sprawie bieżącej sytuacji w Waszych zakładach pracy, w kontekście warunków wykonywania praktyki zawodowej oraz wynagrodzeń w okresie pandemii.

Informacje prosimy przekazywać na adres meilowy: [email protected]
Wasze wiadomości będziemy publikować na Portalu. Jednocześnie informujemy, że dane osobowe, pozostaną do wiadomości redakcji.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7709 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Kilka ofert pracy dla pielęgniarek.

2 min czytania
Praca dla pielęgniarek w szpitalach Przeglądy ofert pracy, jakie prezentujemy na Portalu są dla pielęgniarek i położnych źródłem informacji. Zbiór kilku ofert,…
AktualnościOdzież medycznaSklep Pielęgniarek i Położnych

Eleganckie żakiety medyczne dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Nowości w Sklepie Pielęgniarek i Położnych Niedawno w Sklepie Pielęgniarek i Położnych pojawił się nowy model pięknego fartuszka/tuniki, który ma dłuższy krój…
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki – od 1 lipca sześć poziomów uprawnień zawodowych w siatce płac.

4 min czytania
Kwalifikacje zawodowe posiadane przez daną pielęgniarkę czynnikiem determinującym wysokość wynagrodzenia W dzisiejszym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych poinformujemy użytkowników pielegniarki.info.pl…
Komentarze