Pielęgniarki – określono zasady podziału na grupy w siatce płac.

1 min czytania
AktualnościNowa siatka płac
Pielęgniarki – określono zasady podziału na grupy w siatce płac.

Pielęgniarki – podział na grupy w nowej siatce płac

Ustalenia z posiedzenia Trójstronnego Zespołu do Spraw Ochrony Zdrowia
17 lutego 2021 r.

1. W trakcie posiedzenia dokonano przeglądu przedstawionych przez partnerów społecznych propozycji zmian w ustawie o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

2. Po dyskusji ustalono, że na kolejnym posiedzeniu 26 lutego 2021 r. strona rządowa zaprezentuje propozycje zmian wartości współczynników pracy określonych w załączniku do ustawy obejmujące m.in. skutki wzrostów wynagrodzeń dokonywanych obecnie za pomocą wyodrębnionych strumieni środków finansowych oraz wpływ tych zmian na wszystkie grupy zawodowe objęte ustawą. Opracowując propozycje zmian strona rządowa weźmie pod uwagę przyśpieszenie daty pierwszego osiągnięcia docelowych najniższych wynagrodzeń określonej obecnie na datę 31 grudnia 2021 r.

3. Strona rządowa udostępni stronie społecznej narzędzie o roboczej nazwie „kalkulator do wyliczeń wynagrodzeń” do piątku 19 lutego 2021 r.

4. Strona rządowa przekaże członkom Zespołu wersje elektroniczne rozdawanych materiałów.

5. Strona związkowa zawnioskowała o udział Ministra Zdrowia w kolejnym posiedzeniu.

6. Kolejne posiedzenia odbędzie się 26.02 o godzinie 11.00.

źrodło: ozzpip.pl – 17 lutego 2021 roku


Na powyższym spotkaniu ustalono podział zawodów medycznych na 14 grup.  Podział ten uwzględnia wykształcenie i kwalifikacje. Według jakiego klucza? Niestety nie wykształcenia i kwalifikacji posiadanych przez pracownika ale "oczekiwanego na danym stanowisku pracy". 

Na kolejnym spotkaniu ministerstwo zdrowia ma przedstawić nowe wskaźniki pracy, które mają zrekompensować pielęgniarkom i położnym likwidację dodatku zembalowego z dniem 1 lipca 2021 roku. 

Zobacz także: Nowy podział pielęgniarek w projekcie siatki płac

Mariusz Mielcarek

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8755 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – Sąd stwierdził: niedopuszczalne było niezakręcenie kranika centralki i jego wymiana po dobie. Odszkodowanie – 150 tys. PLN.

5 min czytania
Praktyka pielęgniarek – biegły: płyn przesiękowy (wysiękowy?) na skórze w miejscu wkłucia, w bezpośredniej styczności z zewnętrzną powierzchnią cewnika naczyniowego był pożywką…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – sąd o skutkach otwartego wkłucia centralnego z kranikiem trójdrożnym. Chora straciła 200-300 ml krwi.

3 min czytania
Po niepożądanym zdarzeniu przez niewymieniony kranik trójdzielny pielęgniarki nadal podawały płyny, leki, mieszanki żywieniowe. Sąd Okręgowy w uzasadnieniu do wyroku zauważył: (…)…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek. Wynagrodzenie: 8 800–11 000 zł brutto / mies.

1 min czytania
Pracodawca zapewnia o możliwości elastycznego czasu pracy pielęgniarki, pod warunkiem dopasowania grafików z pozostałym personelem pielęgniarskim. Niewielki podmiot, starający się dbać zarówno…
Komentarze